3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

Majoritatea colegiilor iti fac ziua mai usoara, dar sunt si exceptii

21.02.2019 - Angajat - Full time Util (5)

Pro
- In general, pe majoritatea proiectelor echipa este formata din oameni tineri cu care te poti intelege
- Ti se ofera coaching pentru cariera pe care vrei sa o urmezi in firma - Big + here
- Pentru new starters care vor sa invete cu ce se mananca munca intr-un mediu corporatist, este una dintre companiile mai bune de pe piata
- Sunt foarte intelegatori cu programul, iti poti alege tura
- Also, daca intarzii, poti recupera oricand - atata vreme cat anunti in prealabil ca o sa intarzii
- Cladire noua ultra moderna
- Managementul incearca sa creeze activitati de teambuilding

Contra
- Din pacate nu se prea iau masuri impotriva colegiilor care freaca duda
- Salariul nu este nici rau incat sa nu poti trai, dar nici bun incat sa stai linistit pentru ziua de maine

Managementul face o treaba foarte buna cu oamenii care vor sa promoveze si se reflecta asta in munca si atitudinea lor, insa in legatura cu oamenii care sunt niste lichele si trag echipa in jos.. cam greu sau chiar deloc se iau masuri.

Full time - Helpdesk Technician - Bucuresti

Vineri, 15 Mart 2019
Bună, îți mulțumim pentru un review atât de detaliat și de util! Ne bucură faptul că ai recomanda Stefanini cunoscuților - știi probabil că ne dorim să avem o echipă cât mai unită, alcătuită din oameni care au lucruri în comun și valori similare. Într-adevăr, flexibilitatea este un cuvânt cheie pentru noi și ne bucurăm că este apreciată! De asemenea, oferim traininguri și cursuri care sunt de ajutor în dezvoltarea profesională, inclusiv pentru cei aflați la început de drum sau care nu au mereu cele mai bune performanțe. Îți mulțumim că ne-ai semnalat și aspectele mai puțin bune, întotdeauna este loc pentru a aduce îmbunătățiri.

Munca multa comparativ cu salariul

20.02.2019 - Fost angajat - Full time Util (8)

Pro
Colectiv fain.Diverse iesiri organizate si beneficii la 3 luni in plus fata de salariu.

Vineri, 15 Mart 2019
Bună, mulțumim pentru acest review. Ne bucurăm că ai considerat echipa și beneficiile puncte pozitive, facem eforturi pentru a avea cea mai bună atmosferă la birou și un colectiv unit. În ceea ce privește problemele pe care le-ai întâmpinat, îți mulțumim că ni le-ai semnalat, pentru a putea aduce îmbunătățiri și corecții acolo unde este cazul. Încercăm să păstrăm un nivel salarial în acord cu piața și să venim în întâmpinarea nevoilor fiecărui coleg cu pachetul de beneficii flexibile, din care fiecare își poate alege ceea ce i se potrivește.

Stefanini

13.02.2019 - Angajat - Full time Util (0)

Pro
inveti cateva lucruri noi

Vineri, 15 Mart 2019
Bună, apreciem că ai lăsat acest review. Într-adevăr, investim în dezvoltarea colegilor noștri prin cursuri și traininguri, deoarece încurajăm creșterea lor profesională si ne dorim să avem o echipă bine pregătită. Ne sunt de mare ajutor și aspectele mai puțin bune pe care le-ai semnalat, pentru ca orice feedback ne ajută să ne îmbunătățim.

Depinde de proiect - OK entry level

11.02.2019 - Fost angajat - Full time Util (7)

Pro
sefi ok , timp ok la birou

Vineri, 15 Mart 2019
Bună, mulțumim că ne-ai lăsat acest review și ne bucură faptul că ai recomanda Stefanini cunoscuților. Oferim fiecarui angajat posibilitatea de a comunica, de a se exprima cu privire la proiectele desfășurate și nu numai. Ne pare rău dacă ai avut parte și de experiențe neplăcute și te încurajăm să ni le comunici și în mod direct, pentru a găsi cele mai bune soluții, împreună.

O companie flexibila.

07.02.2019 - Angajat - Full time Util (9)

Pro
- work from home full time sau partial
- ofera angajatilor un mediu de lucru placut
- face tot posibilul pentru a imbunatatii conditiile de munca (face modificari in urma feedbackurilor de la angajati)
- multe alte beneficii

Joi, 14 Feb 2019
Bună, apreciem că ne-ai lăsat acest feedback. Ne bucură faptul că apreciezi mediul de lucru, întrucât acesta și atmosfera de la birou sunt elemente foarte importante pentru noi. Mulțumim și pentru aspectul mai puțin plăcut pe care ni l-ai semnalat. Te încurajăm să ne adresezi astfel de situații problematice și în mod direct, ca să încercăm să găsim soluții cât mai bune pentru acestea, împreună.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...