3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

Un punct de pornire in industrie. Nivel ridicat de promovari interne, ajungi sa inveti meserie daca faci un efort. Nivel salarial mic la nivel comparativ. Persoanele din management sunt remarcabile, fie prin competenta fie prin lipsa ei. Atentie la plafonare!

17.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (3)

Pro
- Te poti angaja fara experienta; iti ofera o sansa de pornire in industrie pentru persoane fara background
- In functie de contul (proiectul) in care ajungi, poti avea un volum de munca ridicat (o sa fi overworked, dar inveti multe lucruri de baza), sau poti avea un volum scazut de munca si mult timp mort (ce iti poate conveni daca vrei un nivel scazut de stres)
- Volum mare de promovari interne, poti ajunge pe o pozitie de SMO (Quality Specialist, Knowledge Specialist, Technical Trainer, Incident Controller etc.) dupa sase - noua luni daca esti agil, iar dupa un an -doi daca totusi ai ramas in companie fara sa te faci remarcat. Aceasta rata ridicata de promovari interne provine din plecarea celor ce au promovat aici, mergand spre companii ce ofera un salariu mai bun pentru respectiva functie
- Anumite persoane in joburi mai sus in ierarhie carismatice, creative, responsabile

Contra
- Nivel salarial mic, comparativ cu nivelul industriei
- Nivelul de munca si mod direct nivelul de personal nu este echilibrat pentru conturi; sunt proiecte in care vei lua un numar triplu de apeluri comparativ cu alte conturi in care observi colegii cum urmaresc Netflix prin proxy
- Colectiv cu un nivel scazut de educatie, persoanele cu o lucrare de licenta sunt in minoritate; daca te descurci bine la interviu, poti fi angajat si fara bac; desi suportul IT este oferit in limba engleza, o sa intalniti colegi incapabili de a compune un email coerent in limba engleza
- Nivelul de profesionalism este scazut, de la primul nivel pana in management; probleme sunt tratate reactionar, cu solutii band-aid (carpeala)
- Nivel de investitie foarte scazut in dezvoltarea ta formala/profesionala si in echipamentul hardware
- Angajati plafonati si o atmosfera incarcata cu frustrare, generata de nivelul salarial sau anumite injustiti in legatura cu shifturile, distributia muncii, favoritisme pentru anumite persoane cu un aspect ”placut”, etc.
- Consumul de nicotina alaturi de persoanele potrivite iti vor accelera evolutia profesionala
- Anumite persoane in joburi mai sus in ierarhie incompetente, nepasatoare, slab pregatite profesional si nu foarte stralucite

Evaluarea si constatarea oamenilor competenti in timp util, urmata de efort in retentia acestora.
Pentru ca aveti tendinta sa nu "intelegeti" ce inseamna acest "efort", este vorba de salariu.

Full time - Technical Training Specialist - Bucuresti

O experienta ok

15.04.2020 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
-posibilitatea de a evolua;
-posibilitatea de invatare continua;

Oportunitati multe de avansare pentru cei seriosi

12.04.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
Salarii bune, management ok, sanse de promovare suficiente.

Experienta neplacuta

08.04.2020 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
Foarte putine lucruri:

Oameni tineri
Program flexibil la inceput

Vineri, 10 Apr 2020
Bună, ne pare rău că experiența ta alături de noi nu a fost cea mai bună. De regulă, ne încurajăm colegii să își aducă în echipă cunoștințe și prieteni, tocmai pentru că punem mare preț pe atmosfera de la birou, pe înțelegere și pe munca împreună. Îți dorim succes pe viitor!

Multinationala in care oamenii chiar isi dau silinta sa te ajute si in care ai posibilitati reale de promovare.

01.04.2020 - Fost angajat - Full time Util (1)

Pro
-work from home
-program flexibil
-Bookster
-decontare transport in comun
-tichete de masa in format electronic
-colectiv tanar si intelegator

Vineri, 10 Apr 2020
Suntem foarte recunoscători pentru cuvintele frumoase la adresa companiei, colegilor și beneficiilor. Ne bucurăm să vedem că aceste lucruri sunt apreciate și astfel știm că suntem pe calea cea bună. De asemenea, aspectele mai puțin bune semnalate ne ajută să fim mereu mai buni. Îți mulțumim!
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...