3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

Foarte dezorganizati

13.11.2018 - Angajat in prezent - Full time Util (6)

Pro
Singurul beneficiu si lucru PRO probabil este acela ca se v a muta intr o noua cladire incepand cu sfarsitul lui Noiembrie.

Contra
Foarte dezorganizati, nu se ofera un training eficient , totul se invata pe floor, Sistemult de beneficii foarte haotic cu taxe foarte mari pentru orice achizitie.

Full time - Customer Support Engineer (Senior) - Bucuresti

Joi, 22 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Apreciem feedback-ul sincer pentru că ne ajută să ne îmbunătățim. Încercăm mereu să oferim traininguri și cursuri colegilor noștri pentru a-și dezvolta abilitățile și pentru a putea duce la bun sfârșit responsabilitățile aferente fiecărui job. De asemenea, ne dorim foarte mult să rezolvăm orice situații la timp, astfel că te încurajăm să ni le semnalezi direct, pentru a putea lua cele mai bune decizii, împreună. Legat de sistemul online de beneficii, acesta a fost adoptat pentru a răspunde cât mai bine nevoilor fiecăruia dintre angajati, însă taxele sunt stabilite de statul român și variază în funcție de perioada anului și natura serviciilor. Ne-ar face plăcere să îți răspundem la orice întrebare sau nelămurire legată de platforma de beneficii, așadar te invităm să ne împărtășești recomandările tale.

Stefanini - Evaluation

12.11.2018 - Fost angajat - Full time Util (10)

Pro
Good for fresh graduates.

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, apreciem feedback-ul tău și îl vom transmite mai departe. Încercăm mereu să oferim traininguri și cursuri colegilor noștri pentru a-și dezvolta și îmbunătăți abilitățile, iar flexibilitatea – în toate aspectele – este foarte importantă pentru noi. Ne pare rău că aspectele semnalate de tine nu și-au găsit o rezolvare cât timp te-ai numărat printre colegii noștri, dar încercăm permanent să fim mai buni, astfel că fiecare opinie de acest fel ne este de mare ajutor.

Un loc unde poti invata si evolua daca vrei si iti vezi de treaba ta.

11.11.2018 - Fost angajat - Full time Util (7)

Pro
Proiecte diferite pe Service desk si infrastructura

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, mulțumim pentru review și feedback. Încercăm mereu să oferim traininguri și cursuri colegilor noștri pentru a-și dezvolta și îmbunătăți abilitățile, inclusiv în ceea ce privește managementul. Însă, în același timp, criteriile noastre de angajare și promovare sunt mereu abilitățile, performanța și experiența fiecărui coleg și cântărim cu mare atenție aceste aspecte când luăm decizii. Ne bucură faptul că ai recomanda compania noastră cunoscuților și sperăm că perioada de timp petrecută la noi a reprezentat un pas înainte în carieră.

De stat vreo 2 luni

03.11.2018 - Fost angajat - Full time Util (7)

Pro
Daca ai 2 luni acolo pe un proiect poti sa spui ca deja stii despre ce e vorba in acea companie. Nivelul de dificultate al serviciilor pe care le ofera este pentru nivelul copiilor din grupa mica. Preiei toata ziua apeluri pentru resetari de parole, ba mai resetezi un browser, ba il ajuti pe un user sa-si mapeze un folder - in rest faci tickete si le escalezi

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Orice feedback ne ajută să rezolvăm situațiile semnalate. Criteriile noastre de angajare și promovare sunt, în primul rând, abilitățile, performanța și experiența acumulată a fiecărui coleg, dar luăm în calcul, desigur, și aspecte precum capacitatea fiecăruia de a lucra în echipă, de a colabora cu ceilalți colegi pentru succesul proiectelor. De asemenea, ne dorim foarte mult să rezolvăm astfel de situații la timp, astfel că ne încurajăm colegii să ni le semnaleze direct, pentru a putea lua cele mai bune decizii, împreună.

Avansarile presupun cresteri salariale intre 5% si 20%

02.11.2018 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
E ok pentru studenti, tineri fara experienta

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru că ne-ai lăsat acest feedback.
Încercăm întotdeauna să promovăm pe pozițiile de manager colegii care se remarcă prin eforturile și performanțele lor, dar și prin feedback-ul colegilor și, nu în ultimul rând, al clienților. De asemenea, îi susținem cu training-uri care să îi ajute în aceste funcții. Ne pare rău dacă ai avut experiențe sau interacțiuni mai puțin plăcute cu unii manageri și te încurajăm să ne comunici acest lucru și în mod direct, pentru a găsi împreună cea mai bună soluție.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...