Stefanini Romania

3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

Experienta lamentabila! Run! Run! Run!

26.09.2017 - Fost angajat - Full time Util (15)

Pro
Proces de recrutare rapid
Locatia e aproape de metrou.

Contra
Mediul de lucru murdar (si la propriu si la figurat)
Salile de la etajul trei erau murdare,cu o mocheta imbacsita de praf, cu birouri intunecoase, cu echipamente vechi si nefunctionale, scaune incomode si deteriorate etc
Angajatii sunt incurajati de team leaderi sa se saboteze reciproc deoarece ei agreeaza barfele si incuranjeaza ca angajatii sa se parasca intre ei in legatura cu orice chestie minora. Uneori erau chiar ridicoli in acest sens.
Volumul de munca este enorm- pe toate proiectele. Esti tratat ca un sclav care nu poate merge nici la toaleta. In cele opt luni cat am lucrat la ei nu ma simteam umana pentru ca nu mai aveam nic urma de demnitate in mine. Nu puteam merge la masa cand voiam, nu puteam merge la baie etc. Trebuia sa raman pentru a asigura liniile disponibile pe limba pentru care faceam suport.
Asa - zisul management era absolut retardat : erau niste persoane care erau in companie de vreo 8-9 ani si care aveau aceleasi salarii cu ale unui angajat nou pe un post de entry level- acest lucru ii frustra si cautau permanent scandal fara motiv.
Ipocriti cum nu se poate: vobeau frumos angajatului in legatura cu vreun incident iar apoi convocau comisia de disciplina sau faceau referat pentru orice chestiune ridicola si nesemnificativa
Inainte de a-mi da demisia am primit invitatie din parte celor de la HR de a ma transfera pe alt proiect, insa am plecat fara sa ma uit inapoi.
Sub nicio forma nu as recomanda vreodata aceasta companie!

Sa isi dea cu totii demisia!

Full time - Helpdesk Support technician - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Merita o sansa, mai ales daca esti incepator!

22.07.2017 - Angajat - Full time Util (17)

Pro
Salariu motivant daca vorbesti alte limbi straine decat engleza;
Inveti multe lucruri noi intr-un timp relativ scurt;
Flexibilitate;
Intelegere;
Ambient ok.

In functie de proiect poate fi un job si relaxant sau unul stresant. La mine cel putin exista o presiune destul de mare din partea sefilor si clientilor

19.07.2017 - Angajat - Full time Util (20)

Pro
Companie mare cu proiecte diverse. Salariul bun pentru piata.

Experienta pe suport tehnic

20.06.2017 - Angajat - Full time Util (13)

Pro
Salariul oferit si beneficiile

Norocul depinde de unde vei fi repartizat

18.06.2017 - Fost angajat - Full time Util (19)

Pro
- la 2 luni lucrate primesti o zi in plus la balanta zilelor de concediu;
- 100 de lei iti sunt compensati pentru costurile de transport (RATB & Metrorex);
- cafea asigurata;
- curte interioara, usor accesibila pentru fumatori

Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...