3.5

Evaluari companie Stefanini Romania

De stat vreo 2 luni

03.11.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Daca ai 2 luni acolo pe un proiect poti sa spui ca deja stii despre ce e vorba in acea companie. Nivelul de dificultate al serviciilor pe care le ofera este pentru nivelul copiilor din grupa mica. Preiei toata ziua apeluri pentru resetari de parole, ba mai resetezi un browser, ba il ajuti pe un user sa-si mapeze un folder - in rest faci tickete si le escalezi

Contra
Promovarile se fac nu pe baza productivitatii agentilor ci pe cat de placuti stiu sa se faca de catre team leaderi.
Cei care sunt mai vechi in companie au probabil salarii mult mai mici decat noii veniti care depind de ei.
Daca ai probleme tehnice si nu reusesti sa te loghezi in sistem la timp, tot se considera intarziere

Sa fie corecti cu oamenii care intr-adevar si-au dat interesul si au ramas pe acelasi rol ani, in speranta de a fi si ei luati in seama pt o promovare, marire e salariu sau un alt rol pe proiect

Full time - Service Desk Technician - Bucuresti

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru acest review. Orice feedback ne ajută să rezolvăm situațiile semnalate. Criteriile noastre de angajare și promovare sunt, în primul rând, abilitățile, performanța și experiența acumulată a fiecărui coleg, dar luăm în calcul, desigur, și aspecte precum capacitatea fiecăruia de a lucra în echipă, de a colabora cu ceilalți colegi pentru succesul proiectelor. De asemenea, ne dorim foarte mult să rezolvăm astfel de situații la timp, astfel că ne încurajăm colegii să ni le semnaleze direct, pentru a putea lua cele mai bune decizii, împreună.

Avansarile presupun cresteri salariale intre 5% si 20%

02.11.2018 - Angajat Full time Util (1)

Pro
E ok pentru studenti, tineri fara experienta

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru că ne-ai lăsat acest feedback.
Încercăm întotdeauna să promovăm pe pozițiile de manager colegii care se remarcă prin eforturile și performanțele lor, dar și prin feedback-ul colegilor și, nu în ultimul rând, al clienților. De asemenea, îi susținem cu training-uri care să îi ajute în aceste funcții. Ne pare rău dacă ai avut experiențe sau interacțiuni mai puțin plăcute cu unii manageri și te încurajăm să ne comunici acest lucru și în mod direct, pentru a găsi împreună cea mai bună soluție.

Recomand! Good management

01.11.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
Oameni de treaba

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, mulțumim pentru acest review! Ne bucură că ai recomanda Stefanini cunoscuților și că ai o părere pozitivă despre colectiv. Programul de lucru depinde mereu de proiectele care se desfășoară într-o perioadă dată, însă, tocmai pentru că știm că mersul la birou în weekend reprezintă un efort suplimentar pentru majoritatea dintre noi, există program pe ture, astfel că nu se lucrează în fiecare weekend și, în același timp, există mai multe tipuri de compensații.

Iau enorm de mult bani pentru un programator si programatorul primeste vreo 25%.

31.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
- Oameni faini in general
- Team building in fiecare an

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru această recenzie. Mediul de lucru și atmosfera de la birou sunt foarte importante pentru noi, de aceea încercăm mereu să creăm un climat plăcut, în care ne oferim unii altora cât mai mult feedback constructiv; așadar, ne bucură feedback-ul tău în privința acestui aspect. Pentru că suntem o companie care se ocupă de IT Outsourcing, asta înseamnă că ne implicăm colegii în proiecte pe care le avem în parteneriat cu diferiți clienți. Pentru noi, oamenii sunt cea mai importantă resursă, tocmai de aceea ținem să îi răsplătim corespunzător jobului lor, dar și conform nivelului pieței de IT development.

Oferte care ti s-ar potrivi

Full time

Bucuresti,

Full time

Bucuresti

O experienta buna pentru primul job in domeniu

23.10.2018 - Angajat Full time Util (6)

Pro
posibilitate de a invata lucruri noi
traineri si oameni ok in general

Vineri, 16 Nov 2018
Bună, îți mulțumim pentru feedback! Ne bucură foarte mult că apreciezi posibilitatea de a învăța lucruri noi, pentru că ne străduim întotdeauna să aducem traineri cu experiență și să facem cursurile de dezvoltare profesională și personală cât mai captivante. Orice impresii noi în direcția asta vor fi oricând apreciate.
Conecteaza-te cu Stefanini Romania prin retele sociale
Ultima actualizare: 22.03.2019
Full time /Medium level
Ultima actualizare: 22.03.2019
Full time /Medium level
Galerie foto
Noutati Stefanini Romania
Cum să construiești o echipă de succes? O dilemă comună în mediul de business. Olga Botușan, HR Director, Stefanini EMEA ne va ...
Stefanini is a company strongly involved in the business shared industry not only for creating the demand for workforce and hiring but also ...
În ultimii ani, odată cu înclinarea tot mai mare a balanței în favoarea candidaților pe piața muncii, cuvântul ...