StreamWIDE Romania

IT&C

• Tel: 021.327.5550
    Site: www.streamwide.ro

Evaluari companie StreamWIDE Romania

OK pentru ce aveam nevoie atunci ...

03.11.2017 - Fost angajat Full time Util (25)

Pro
- Pachetul salarial bun si livrat mereu la timp.
- Am invatat lucruri interesante in primii 1-2 ani (SIP, linux avansat, optimizari de performanta)
- Aveam unde sa parchez.
- M-am inteles bine cu colegii mei. Am ramas prieteni dupa. Dar au fost si cativa pe care nu i-as mai vedea vreodata.

P.S.
Vad ca au postat doar fosti colegi care erau cam suparati dar si un tip putin mai altfel :)) M-a sunat un coleg sa vad asta :) ... Asa ca am zis sa-mi pun si eu parerea
Eu am plecat totusi in relatii bune. Sper sa fiu obiectiv. Sincer mie daca nu imi convine ceva nu intru in polemici, plec direct, nu stau sa sufar si sa explodez dupa :)

Contra
- Exploatarea la maximum a compartimentelor sediului. Interschimbari prea dese ale echipelor dintr-un birou in altul.
- Bucatarie mica, insuficienta pentru toti oamenii. Dar am ales sa mananc doar afara din motivul asta si nu m-a afectat.
- Lipsa unui loc de recreere. Nu mi se pare ok ca singurul loc de relaxare sa fie cel al fumatorilor. Fara suparare pt viciosi dar as prefera sa ma relaxez cu un fusball nu stand intr-un loc plin de scrum si urat mirositor. Si sa nu uitam ca de obicei lumea iese la tigara cand e stresata ... de acolo si subiecte de discutie nonproductive.
- Dupa 2 ani nu am mai avut lucruri noi de invatat. Au inceput sa se repete taskurile. Asa ca am cautat alta provocare si cand am gasit ceva interesant am plecat :)

Gasiti metode sa imbunatatiti relatiile dintre departamente. Gasiti metode de relaxare pentru oameni.
Am observat persoane de calitate in fiecare echipa dar care in momentele stresante din apropierea deadlineurilor clacau si creau tensiune in interiorul si intre departamente.

Am citit ca s-au schimbat lucrurile. Poate o sa va vizitez candva sa verific. Si nu mai ratati oameni la interviu :)))

Full time - Bucuresti

Nu recomand! Am fost chemat la un interviu de catre o persoana nu stiu exact ce functie detine, cu o ora inainte de interviu am cautat review-uri despre aceasta firma si am ajuns pe acest site. Vreau sa va spun ca oamenii sunt foarte slab pregatiti si merg mai mult pe filelizarea angajatilor cu vechime in loc de promovarea celor care au o pregatire mult superioara. Au o mentalitate dezolanta in care cel nou venit trebuie sa fie sclav. Nu se cunoaste semnificatia cuvantului eficienta, angajatorul este unul strain si are perceptie de stapan nu de manager. Nu va lasati pacaliti.
Am + 6 ani experienta in echipe nationale si internationale + premii internationale in IT. Am fost tratat ca un junior care azi s-a apicat de w3school.

03.11.2017 - Angajat Full time Util (15)

Pro
Primesti un laptop nou la angajare... monitoarele de 26" sunt fitza.

Mediocru in general, dar ai si ce invata

20.10.2017 - Angajat Full time Util (14)

Pro
Inveti lucruri noi

Program de lucru flexibil

Salarii bune

O noua fata a firmei

12.10.2017 - Angajat Full time Util (24)

Pro
Toate feedback-urile negative s-au luat in considerare si s-au schimbat multe in ultimele luni:
- sediul a fost renovat (zugravit, spalat mocheta, schimbat AC-uri)
- angajatii noi primesc laptop, scaune si birouri noi - nu se mai "recicleaza" nimic
- curatenie zilnica, dimineata, fara sa mai fie deranjati angajatii
- pauza de bunatati o data pe saptamana (pizza, fructe, prajituri)
- zile in plus de concediu dupa 2 ani in firma
Modul in care sunt tratati angajatii s-a schimbat, toti managerii au fost trimisi la un training dedicat de management.
Sediul nu se va schimba pentru ca cel actual este aproape de metrou (Gara de Nord sau Eroilor), se gasesc locuri de parcare tot timpul, este liniste, si cel mai importat este ca permite lucrul in birouri proprii pentru fiecare echipa.
De asemenea, toate produsele au inceput sa rescrie module folosind tehnologii noi (Symfony, AngularJS, etc).
Angajatii pot sa isi aleaga sa inceapa programul de lucru intre 8:00 si 10:00 - lucru valabil de cand e firma, dar il mentionez pentru toti cei care spun ca nu exista program flexibil. Nu se sta peste program.
Tot valabil de cand e firma este si faptul ca supportul este platit si nu este obligatoriu.
Munca este organizata - coding rules, documentatie, specificatii.

Mai bine nu (sunt alte firme mult mai bune)

25.04.2017 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Munca este organizata.
Cam atat :)

Locuri de munca Elektrobit Automotive
Elektrobit Automotive
Locuri de munca Veeam Software SRL
Veeam Software SRL
Senior Developer
Salariul ok, programul flexibil, o zi pe saptamana munca remote.
echipa profesionista, oportunitati de promovare
Mediu de lucru placutOameni deschisiPosibilitati de dezvoltare
Director magazin
Junior Helpdesk ...