Syntek Global

1.5

Evaluari companie Syntek Global

Firma de apartament cu impresii de multinationala

21.01.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- se angajeaza oricine
- chiar daca vorbesti engleza cu accent rusesc, poti ramane in firma si ani de zile, daca esti robot si spamezi candidatii cu oferte

Contra
- situatia generala prezentata altfel decat este in realitate, promisiuni care nu se respecta
- mediu de lucru neprietenos, colegii se uita urat la tine inca din primele minute, de frica sa nu le furi bonusurile
- majoritatea angajatilor provin din mediul rural si au apucaturi de tarani/taranci
- toata lumea se crede sef
- nu se respecta intelegerile initiale, nu am primit marirea de salariu stabilita initial, nu am primit bonusurile pt care am muncit, din diverse motive de doi lei
- personalul fluctueaza, nu rezista nici cele 3 luni de proba
- unui coleg care a pus bazele firmei, fiind cel mai vechi si mai competent angajat, i s-a reziliat contractul pe perioada nedeterminata, fiind obligat sa semneze pe perioada determinata sau sa plece
- multe alte magarii si ilegalitati, pe care inca ma gandesc sa le semnalez autoritatilor (cum ar fi bonusurile platite cash, in plic, la mica intelegere, fara plata taxelor)

CONCLUZIE: FIRMA MICA, VIZIUNE MICA, OAMENI MICI

- imi datorati 500 lei/luna pentru cele doua luni in care trebuia sa am salariul marit plus cei 270€ bonus, stiti voi de la ce candidat

Full time - Bucuresti

Evaluare Syntek Global - IT Recruitment Company

31.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- M-a ajutat in inceputul carierei mele in recrutare, am avut parte de training-uri la inceput;
- Managera a fost deschisa in a ma ajuta sa invat cat mai multe intr-un timp relativ scurt;
- Program flexibil

Ideala pentru a invata.
Ofiter bancar retail
Mediu de lucru profesionist.
Ofiter
Salariul asigura un trai decent raportat la conditiile din Romania.Program fix si timp liber ...
Concurs
Operator Introducere ...