Syntek Global

1.5

Evaluari companie Syntek Global

Firma de apartament cu impresii de multinationala

21.01.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- se angajeaza oricine
- chiar daca vorbesti engleza cu accent rusesc, poti ramane in firma si ani de zile, daca esti robot si spamezi candidatii cu oferte

Contra
- situatia generala prezentata altfel decat este in realitate, promisiuni care nu se respecta
- mediu de lucru neprietenos, colegii se uita urat la tine inca din primele minute, de frica sa nu le furi bonusurile
- majoritatea angajatilor provin din mediul rural si au apucaturi de tarani/taranci
- toata lumea se crede sef
- nu se respecta intelegerile initiale, nu am primit marirea de salariu stabilita initial, nu am primit bonusurile pt care am muncit, din diverse motive de doi lei
- personalul fluctueaza, nu rezista nici cele 3 luni de proba
- unui coleg care a pus bazele firmei, fiind cel mai vechi si mai competent angajat, i s-a reziliat contractul pe perioada nedeterminata, fiind obligat sa semneze pe perioada determinata sau sa plece
- multe alte magarii si ilegalitati, pe care inca ma gandesc sa le semnalez autoritatilor (cum ar fi bonusurile platite cash, in plic, la mica intelegere, fara plata taxelor)

CONCLUZIE: FIRMA MICA, VIZIUNE MICA, OAMENI MICI

- imi datorati 500 lei/luna pentru cele doua luni in care trebuia sa am salariul marit plus cei 270€ bonus, stiti voi de la ce candidat

Full time - Bucuresti

Andreea Pantiru - Reprezentant oficial
Marti, 09 Apr 2019
Compania este axata pe rezultate si performanta si cresterile salariale si bonusurile sunt strans legate de activitatea desfasurata de fiecare angajat si de implicarea acestuita. Atunci cand un angajat nu performeaza si are o singura angajare in 6 luni (in conditiile in care alti recruiteri au minim o angajare pe luna) este firesc ca salariul nu se poate renegocia si nu se acorda bonusuri pentru rezultate inexistente.
Modalitatea in care un nou coleg este integrat in echipa depinde foarte mult si de atitudinea si comportamentul acestuia. Glumele proaste, lipsa de respect fata de colegi, candidati si companie, lipsa de implicare si rezultate, taskurile rezolvate partial si lipsa de asumare a responsabilitatii nu sunt tolerate si un angajat care nu este obisnuit sa lucreze intrun mediu dinamic, axat pe rezultate si in care se promoveaza performanta este firesc ca nu se poate adapta, oricata flexibilitate ar arata compania.
De asemenea, nerespectarea unui program de lucru (oricata flexbilitate ar exista din partea companiei), lipsa de comunicare si de a face un minim de efort pentru a se adapta si integra, lipsa de respect pentru munca depusa si pentru ceilalti nu sunt tolerate in companie si un angajat care nu este capabil sa inteleaga acest lucru nu va putea niciodata sa faca performanta.
Acel coleg care “ a pus bazele firmei” in prezent schimba constant locurile de munca din 3 in 3 luni deci cu siguranta lipsa de performanta si problemele de atitudine se intampla si in cadrul altor companii.
Concluzia este simpla: angajatii care isi doresc sa lucreze in recrutare si pe proiecte provocatoare, care depun efort in activitatea depusa si care nu doar asteapta bonusuri, care sunt flexibili si au capacitate de adaptare provocarilor domeniului hr gasesc un mediu de lucru care ii incurajeaza si care isi doreste sa ii dezvolte din toate punctele de vedere.

Evaluare Syntek Global - IT Recruitment Company

31.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- M-a ajutat in inceputul carierei mele in recrutare, am avut parte de training-uri la inceput;
- Managera a fost deschisa in a ma ajuta sa invat cat mai multe intr-un timp relativ scurt;
- Program flexibil

Andreea Pantiru - Reprezentant oficial
Marti, 09 Apr 2019
Compania incurajeaza dezvoltarea angajatilor si pune accent respectarea procedurilor de lucru de catre toata lumea. Este firesc ca un angajat care are cativa ani de experienta in companie si care are rezultate constante sa aiba mai multa libertate in desfasurarea activitatii si rezolvarea taskurilor decat un angajat care se afla in primele saptamani de la angajare si care inca se familiarizeaza cu modalitatea de lucru si cu activitatea companiei.
Fiecare angajat contribuie la definirea mediului de lucru si la personalizarea spatiului in care lucreaza insa din punctul nostru de vedere atitudinea este cel mai important factor. Incurajam comunicarea si small talks-urile insa nu in conditiile in care pauzele de cafea si tigara, navigarea pe site-urile de socializarea sau rezolvarea problemelor personale ocupa o parte importanta din timpul care ar trebui sa fie dedicat muncii.