Takko Fashion International

Comert

• Site: www.takko.ro

Evaluari companie Takko Fashion International

Necesitatea unei schimbări la nivelul mentalității companiei.

07.09.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Pachetul salarial este un satisfăcator, acesta având în compoziție salariu fix + bonuri de masă ( + bons din vânzări, însă pe acesta nu îl primești niciodată pentru că target-urile sunt mari iar vânzările mici).
Pauza este un fixă de 30 de minute.
Salariul se virează la timp.
Cei de pe partea de HR, sunt promți, drăguți și poți comunica cu ei.

Contra
Conducerea companiei, cât și directorul de magazin + adjunct au niște pretenții de la angajați aberante. Ajungi după 1 lună de lucru ( începătoare fiind) să lucrezi singură pe tura de seară duminica, în timp ce ele sunt în liber sau în concediu. Nu se respectă liberele, am lucrat și 12 zile consecutiv fără pic de liber. Este o răutate nefondată și ești pus într-o competiție la care nu poți rezista. Am ajuns dupa 2 luni să merg cu groază la muncă. La început totul este lapte și miere, însă pe parcurs își dau arama e față. Acolo nimeni nu îți este prieten, te jignesc pe la spate. Iar paznicul în loc să păzească magazinul, pazește angajatele pentru a putea raporta conducerii și asa reușește să-și mai promoveze puțin pupincurismul pe care îl deține. Se vorbește urât despre angajați, care de altfel ajung să facă și treaba conducerii ( respectiv banii pentru bancă, monetar) asta într-un timp foarte scurt de când ai fost angajat.Dacă vrei să-ți dai demisia la zi, te amenință că îți rupe contractul cu i, si te obligă să stai în preaviz.

Să pună în prin-plan angajatul, să realizeze faptul că au o problemă și din acest motiv angajații pleacă dupa 2 luni.

Full time - Lucrator comercial - Cluj-Napoca
Perioada de munca este de mai putin de un an.

A fost ok pentru un job temporar

20.08.2018 - Fost angajat Part time Util (8)

Pro
- la 4h ai bonuri de masa la fel ca cei de la 8h
- program flexibil

Are parti bune si parti proaste

20.07.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Colectiv genial (cel putin unde am fost eu), salariu la timp, lejeritate si relax in zile nu foarte aglomerate

Lucrator comercial part-time.

08.07.2018 - Fost angajat Part time Util (5)

Pro
Bonuri de masa intregi la part time

Ca firma e ok, salarii la timp, insa nu isi aleg directorii dupa anumite criterii. Munca multa, faci de toate.

09.05.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Poti ivata foarte multe, salariu mai mare decat minimul, bonuri de 15 ron, program fix.

Locuri de munca Carrefour Romania
Kaufland Romania
Locuri de munca Yves Rocher Romania
Yves Rocher Romania
Locuri de munca Interbrands Marketing & Distribution
Interbrands Marketing & ...
Zi de fructe, program flexibil
Senior QA Tester
Decent as a start for your QA career.
posibilitatea de a avansa, orar flexibil
Dealer
Consilier digital