Evaluari companie Teleperformance Romania

Pentru numele pe care il are la nivel international, pentru amabilitatea fetei de la receptie si pentru pachetul salarial, merita 2 stele. Celelalte aspecte o cam trag in jos.

05.07.2018 Util (7)

Pro
Salariile
Numele companiei
Domeniul de activitate

Contra
Am fost sunat pentru 2 limbi straine (in afara de engleza - pe care trebuie sa o cunosti din oficiu). Am mentionat ca una dintre ele o cunosc mai slab si exact pentru aia m-au intervievat (de fapt au trimis un agent). La sfarsitul probei scrise (cand, in sfarsit, m-a preluat cin3va de la HR) am mentionat ca am venit pentru alta limba. Mi-au programat pentru a doua zi cu scuza ca li se termina programul. A doua zi la receptie nu s-a transmis nimic, in 20 de minute a venit alt agent si am mai dat un interviu + test pentru limba mea natală, pentru care nici nu ai mai coborât, mi-au zia sa il las la receptie. De atunci nu am mai auzit de ei. Daca tot considerat ca nu cunosc limba, sau nu aveau nevoie in acel moment de agenti pentru acea limba, puteau macar sa imi dea un mail. Păcat de numele companiei si valoarea, daca isi bat joc de ele niste cei de la HR.
Baftă!

Pestele de la cap se strica. Aruncati o privire catre cei de la HR si la cum organizează interviurile. Dacă Daca tot trimit niste agenti care nu au habar ce sa te întrebe la un interviu (cel putin unul dintre ei a fost asa), macar sa coboare si sa ii ajute.
Am auzit foarte multe lucruri bune de la prieteni din alte tari. Păcat!
Baftă!

Bucuresti

Total dezamagita de cum a decurs "interviul"

04.07.2018 Util (8)

Pro
Testul este destul de simplu

Nu recomand aceasta companie.

02.07.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
Colectivul era tanar si mediul de lucru era placut din punctul acesta de vedere.

Parerea mea este ca salariul e ok doar ca este recomandat sa nu va enervati repede

25.06.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
-salariu
-decontari
-transport

Oferte care ti s-ar potrivi

Un mediu plăcut avand un staff destul de pregatit.Se poate opta pentru diferite proiecte. Lucrãnd şi în prezent de 9 luni.

21.06.2018 - Angajat Util (8)

Pro
Salariu atractiv, posibilitati de avansare, spirit de echipa.

Conecteaza-te cu Teleperformance Romania prin retele sociale
Locuri de munca Teleperformance Romania