TotalSoft

• www.totalsoft.ro

Evaluari companie TotalSoft

Depinde cu ce asteptari vii

14.05.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
La TotalSoft se munceste, sunt proiecte mari si solicitante, dar si satisfactia e pe masura. Inveti multe chestii si poti sa cresti, in timp si cu rabdare. Salariile sunt peste piata, iar la beneficii sunt decenti, adica ofera lucrurile de baza: asiguare medicala, work from home, team-building, trainings, etc.

Au fost foarte transparenti pe perioada crizei COVID, au discutat mereu cu noi despre cum suntem afectati si ce trebuie sa facem ca sa iesim bine din perioada asta. Mai rar o astfel de comunicare deschisa...

Contra
Daca vrei un loc caldut, fara prea mare stres si o tona de beneficii, nu e locul potrivit.

Oamenii sunt foarte ok, chiar daca mai dai si peste uscaturi, si simt ca de la an la an lucrurile se imbunatatesc.

Full time - Bucuresti

Mai multe plusuri decat minusuri

08.05.2020 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Am in TotalSoft peste 10 ani - prima data 8 ani si apoi am revenit dupa 6 ani, deci am prins ambele echipe de management si pot face comparatii.
Conducerea e mult mai transparenta, avem live meetings saptamanal prin care CEO-ul ne tine la curent cu ce se intampla in firma si ce decizii se mai iau, se pun intrebari si se raspunde clar la toate.
S-a facut anul trecut un survey de satisfactie angajati si s-a tinut cont de ce au zis oamenii – acum se organizeaza foarte multe training-uri, am avut si team-building, s-a anuntat si mutarea in alt sediu, etc.

Ce mi-a placut si am apreciat a fost faptul ca s-a incercat o evaluare pe bune. Anul trecut s-au facut foarte serios si chiar s-a tinut cont de ele. Da, am avut colegi care au fost dati afara in urma acestor evaluari, dar nu a fost o surpriza pentru nimeni tinand cont de activitatea si implicarea lor. Mie mi-a mai scazut din frustrare vazand ca cei care „freaca duda” sau nu se ridica la asteptarile pozitiei lor nu sunt tolerati la infinit.

Poveste frumoasa cu sfârșit tragic

02.05.2020 - Fost angajat - Full time Util (3)

Pro
Portofloliu vast de clienți

Companie cu un flux mare de angajati noi ce nu raman foarte mult

01.05.2020 - Fost angajat - Full time Util (4)

Pro
Oameni diferiti, tineri si mai batrani de la care in permanenta ai cate ceva de invatat. Colectivul este in general foarte deschis si animat.

Oferte care ti s-ar potrivi

Nu recomand

30.04.2020 - Fost angajat - Full time Util (4)

Pro
- Produsele Software
- O parte din echipa