TPA Romania

• www.tpa-group.ro

Evaluari companie TPA Romania

Companie concentrata pe nevoile fiecarui angajat.

21.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Dupa 6 ani petrecuti in cadrul echipei TPA, in departamentul de audit spun cu tarie ca aspectele forte ale companiei sunt: incredere si respect, profesionalism si suport in dezvolatarea profesionala si personala a angajatilor.
Este greu de sumarizat in cateva cuvinte experienta celor 6 ani, insa pot afirma cateva calitati generale ale unui angajator:
- sunt oportunitati de angajare, atata timp cat ca angajat arati ca poti si vrei sa cresti profesional ( dupa doar un an si jumatate eu am fost dublu promovata, iar de atunci a existat promovare ori de cate ori a fost necesar);
- training-uri si suport pentru dezvoltare profesionala: in fiecare an sau ori de cate ori se simtea nevoia au fost organizate training-uri interne, iar atunci cand a fost posibilitatea am participat la un training pe IFRS in Praga. Aceste training-uri nu se rezumau la audit ci si la aspecte fiscale, de raportare sau contabilitate;
- examanele de profesie precum CECCAR, CAFR si ACCA sunt suportate de companie;
- overtime-ul nu este platit, insa sunt alte recompense pentru timpul petrecut la munca peste program cum ar fi vinerea libera si / sau zile scurte;
- schimb de experienta: de 2 ani, vin studenti din America ce fac practica in cadrul companiei TPA pe o perioada de 6 saptamani; timp in care aveam posibilitatea de a facea schimb de experienta si cunostinte cu acestia;
- team building-uri in fiecare an; petreceri de Craciun tematice, Friday Drink;

Contra
Nu pot spune ca nu e nimic de imbunatatit, insa cred ca dorintele si asteptarile fiecarui angajat difera si avand in vedere ca momentan nu mai lucrez la TPA, imi rezerv dreptul de a-i lasa pe cei care activeaza in cadrul companiei sa schimbe ceea ce considera ca nu se pliaza pe asteptarile lor. Ce pot afirma este ca pe parcursul celor 6 ani, ori de cate ori am avut vreo nemultumire, am avut cu cine discuta si ameliora acele aspecte.

Full time - Auditor - Bucuresti

O experienta profesionala dezamagitoare

17.08.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Nu exista nici un aspect pro pentru aceasta companie

Economist
Program flexibil
Customer Service Advisor
You learn to handle stressful situations
QA Tester L1
Colegii si locatia biroului.
Vanzator
Auditor extern