TPA Romania

• www.tpa-group.ro

Evaluari companie TPA Romania

Companie concentrata pe nevoile fiecarui angajat.

21.10.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Dupa 6 ani petrecuti in cadrul echipei TPA, in departamentul de audit spun cu tarie ca aspectele forte ale companiei sunt: incredere si respect, profesionalism si suport in dezvolatarea profesionala si personala a angajatilor.
Este greu de sumarizat in cateva cuvinte experienta celor 6 ani, insa pot afirma cateva calitati generale ale unui angajator:
- sunt oportunitati de angajare, atata timp cat ca angajat arati ca poti si vrei sa cresti profesional ( dupa doar un an si jumatate eu am fost dublu promovata, iar de atunci a existat promovare ori de cate ori a fost necesar);
- training-uri si suport pentru dezvoltare profesionala: in fiecare an sau ori de cate ori se simtea nevoia au fost organizate training-uri interne, iar atunci cand a fost posibilitatea am participat la un training pe IFRS in Praga. Aceste training-uri nu se rezumau la audit ci si la aspecte fiscale, de raportare sau contabilitate;
- examanele de profesie precum CECCAR, CAFR si ACCA sunt suportate de companie;
- overtime-ul nu este platit, insa sunt alte recompense pentru timpul petrecut la munca peste program cum ar fi vinerea libera si / sau zile scurte;
- schimb de experienta: de 2 ani, vin studenti din America ce fac practica in cadrul companiei TPA pe o perioada de 6 saptamani; timp in care aveam posibilitatea de a facea schimb de experienta si cunostinte cu acestia;
- team building-uri in fiecare an; petreceri de Craciun tematice, Friday Drink;

Contra
Nu pot spune ca nu e nimic de imbunatatit, insa cred ca dorintele si asteptarile fiecarui angajat difera si avand in vedere ca momentan nu mai lucrez la TPA, imi rezerv dreptul de a-i lasa pe cei care activeaza in cadrul companiei sa schimbe ceea ce considera ca nu se pliaza pe asteptarile lor. Ce pot afirma este ca pe parcursul celor 6 ani, ori de cate ori am avut vreo nemultumire, am avut cu cine discuta si ameliora acele aspecte.

Full time - Auditor - Bucuresti

O experienta profesionala dezamagitoare

17.08.2018 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
Nu exista nici un aspect pro pentru aceasta companie

QA Engineer
Salariu peste medieBonus anual consitentProgram lejerAtmosfera relaxata
Asistent manager
-mediu de lucru prietenos, management intelegator si colegi relaxati;-se investeste in angajatii ...
Asistent manager
DBA