Tractebel Engie

• www.tractebel-engie.be

Evaluari companie Tractebel Engie

Fosta companie de proiectare/consultanta in domeniul energetic si infrastructura, reprofilata in firma de export forta de munca calificata pe salarii mici.

01.03.2019 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Loc de munca stabil.
Salarii platite la timp.
Oportunitati de lucru pentru forta de munca mediu calificata pe proiecte externe.

Contra
Management incoerent si surd.
Lucru pe proiecte externe la nivel de salarizare romanesc.
Oportunitati minime de avansare.
Lipsa conditii pentru desfasurare activitate de proiectare responsabila. Ma refer aici atat la resurse umane (personal cu experienta limitata sau fara) dar si la cele materiale (lipsa soft-uri CAD specializate).
Personalul este folosit in activitati pentru care nu are pregatirea si experienta necesara.
In aceasta firma exista conceptul citez ~Un inginer trebuie sa stie sa faca orice~.

Iesire din autosuficienta si adaptare la schimbarile din piata romaneasca de proiectare (nu solutia comoda de orientare catre export de forta de munca).
Reconsiderare pozitie fata de angajati (consultarea celor implicati in proiectare in privinta organizarii muncii si a resurselor necesare precum si a aspectelor tehnice incepand inca de la ofertare).

Full time - Inginer proiectant construcții civile - Bucuresti

Erau buni, dar acum nu mai este cazul

10.09.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
Proiecte interesante, flexibilitate

Experienta pot spune ca este una placuta pentru ca fiind la inceput de cariera am oportunitatea de a invata o multime de lucruri de la colegi. Partile negative sunt legate de pachetul salarial si de lipsa proiectelor de calitate in ultima perioada.

02.07.2018 - Angajat Full time Util (5)

Pro
- Mediu bun de invatare
- Colegi ok in departamentul de Statii si linii electrice
- Posibilitatea de implicare in proiecte internationale
- Posibilitatea de plecare strainatate
- Conditii bune birouri
- Asigurare medicala Medicover

WeDoHR