Tremend Software Consulting

• Tel/Fax: 021.223.7700
    Site: www.tremend.ro

Evaluari companie Tremend Software Consulting

Abia astept sa lucrez in vara la Tremend pe postul de Intern. Asteptarile pe care mi le-am creat in urma interviului sunt mari si sunt tare curios sa descopar proiectele in care voi fi implicat.

17.04.2018 - Angajat Full time Util (10)

Pro
In primul rand, oamenii cu care am interactionat la interviu, atat cei de la HR, cat si cei din echipa tehnica, sunt extrem de pozitivi si deschisi sa iti explice cu ce se mananca partea cu care vei lucra.
In al doilea rand, sunt niste proiecte foarte tari in care abia astept sa fiu implicat.

Dar tot ce conteaza, dupa parerea mea, este echipa minunata pentru ca pana la urma cu ei vei petrece cel mai mult timp si ai nevoie de un mediu cald si deschis.
Recomand cu drag!

Contra
Nu am pareri contra despre aceasta firma.

Full time - Intern Java - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Very satisfied as an employee

11.04.2018 - Angajat Full time Util (8)

Pro
Genuinely nice people, interested in helping people grow and develop
Really great with work-life balance, positive atmosphere.
Non-corporate, even if there are some procedures you need to follow, I find them useful
Large variety of technologies

O companie de nota 10

02.04.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
- Traininguri
Se organizeaza traininguri dese: Selenium & Java automation, UI/UX/Usability, JavaScript, ISTQB
- Respect fata de angajati
Managementul este foarte deschis, echipa de la HR la fel. Nu mi s-a spus niciodata NU cand am cerut o discutie cu oricine din conducere
- Promisiunile care se fac sunt indeplinite
De la primul interviu am mentionat c-as fi interesat de automatizare si mi s-a spus ca asa va fi. A durat 2 saptamani de la angajare sa fiu asignat pe un proiect de automatizare, pana in prezent tot pe el sunt
- Accent pe echipa si socializare
Iesiri lunare cu firma pe la diverse activitati: bowling, teatru, bere, boardgames, karaoke samd.
- Firma in continua dezvoltare
Cand m-am angajat eu echipa de QA era la jumatate fata de acum, proiecte tot vin, oportunitati sunt
- Evaluari corecte ale angajatului
Deoarece proiectele si cerintele difera foarte mult intre ele, nu exista un formular tip al evaluarii. Astfel, nu esti depunctat ca nu faci X task care oricum ti-ar fi imposibil. Evaluarile se fac in functie de nevoile fiecarui proiect.
- Certificare ISTQB
In functie de ordinea angajarii si interesul aratat, poti participa la sedinte de training in-house. Daca promovezi examenul acesta este platit de firma, fara vreo clauza ascunsa.
- Angajarile
Firma este dispusa sa angajeze oameni fara experienta pe anumite arii specifice cat timp faci o impresie buna la interviu si le arati ca esti dornic si capabil sa inveti. Cand m-am angajat aveam cunostinte abstracte despre automatizare, dupa 6 luni am ajuns mid-level.

Lipsa de profesionalism

29.03.2018 - Part time Util (11)

Pro
Multe proiecte. Multe tehnologii.

Un loc unde chiar vii cu drag zi de zi

19.03.2018 - Angajat Full time Util (0)

Pro
- Program flexibil si poti lucra si de acasa
- Colegi tineri, oameni faini si destepti
- E un loc unde chiar ai de invatat multe. Colegii tin cursuri tehnice, se organizeaza hackathoane, se investeste pe zona de certificari
- Activitati fun foarte variate: iesiri la bere, la picnic, la bowling, la teatru, plus party-uri in sediu
- Zona de relaxare cu fussball si fifa
- Sediu spatios si mare (folosim trotinete ca sa ajungem mai repede dintr-o parte intr-alta) in cladire noua, foarte aproape de metrou.
- E un loc unde vii cu drag in fiecare zi, unde n-apuci sa intri in monotonie, pentru ca intotdeauna apar proiecte interesante la care sa lucrezi

Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca ALTEN Romania
ALTEN Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca AllCloud Romania
AllCloud Romania
Inside Sales
Colegi faini in echipa de support cu multa experienta, managementul din afara ok.
Atmosfera ok la birou
Data analyst
Mediu de lucru placut, curat, aranjat, cafea, fructe la dispozitie;Ergonomie (stand up desk-uri ...
Office assistant
Agent Servicii Clienti