Tymbark Maspex Romania

Fax: 0244.282.366
    Site: www.tymbark.ro

Evaluari companie Tymbark Maspex Romania

Cultura si valori

O firma fara respect pentru angajati

11.04.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Nu am gasit nimic Pro in aceasta firma

Contra
Pentru pozitia de ASS nu ti se spune de la interviu ca de fapt vei fi merchandiser 90% din program si ca acest lucru nu este platit. Esti obligat sa faci rapoarte cu deadline ieri!!!!! Multe rapoarte. Perioada de raportare nu e prinsa in cele 8 ore de lucru. Masina este mai importanta decat omul desi e cu peste 200000 de km cand o primesti, daca se poate, trebuie returnata mai noua decat ai primit-o.
Lipsa de comunicare intre departamente. Controale pe zona dese. Monitorizari din toate partile. Nu va asteptati la o funcie de ASS chiar daca veti fi acceptati pe un astfel de post, de fapt sunteti merchantiseri cu atributii de ASS - pe care atributii le faceti dupa cele 8 ore de program deoarece in timpul programului faceti vizite la clienti pentru a baga vizite in tablete, veti plasa standuri, pune woblere, postere, hangere si multe, multe alte materiale promotionale. GPS pe masina cu monitorizare non stop. Salarii in raport cu targetele distribuitorilor pe care, de multe ori, nici ei nu le pot face din cauza outofstock-urilor de la fabrica. Nu se dau tichete de masa !!!!! Inca un lucru foarte important pe care e bine sa il stiti inainte de a aplica e ca NU DAU LAPTOP. Stiu, e wow!!!!!! Aflii asta doar dupa ce esti deja angajat si trebuie sa iti cumperi din banii personali daca ii ai, pentru ca ai rapoarte de facut!!!!!!!! Personalul se ruleaza des din cauza cerintelor absurde. Foarte multe penalizari, pentru orice lucru nesemnificativ.

Schimbati viziunea asupra afacerii pana nu va pleaca toti oamenii vechi si buni din companie.

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Fost angajat Full time pe functia de ASS in Iasi anul 2016
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Cultura si valori

O experienta mai putin placuta

11.09.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Salariul se plateste la timp si se acorda prime de sarbatori.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Tymbark Maspex Romania

Cultura si valori

In general am incercat sa conving ideea de oneTeam. Sper ca voi reusi :)

15.07.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Respecta Oamenii, respecta concediile, respecta zilele libere, iar salariul se vireaza in ziua stabilita sau inainte (depinde de week-end), niciodata dupa.
Au 2 titluri de "Produsul anului in ultimuu 3 ani, ceea ce e un mare +.

Locuri de munca DK Global Recruitment Advanced German speaker - Order Management role -no experience needed  e
Last update: 17.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Iasi Str.Tabacului (f/m)
LIDL Romania
Last update: 17.07.2017
Locuri de munca Team Extension Wordpress / PHP Developer
Team Extension
Last update: 12.06.2017
Locuri de munca Sales Consulting SPECIALIST DEZVOLTARE ELECTRONICA, Locatie: Titu, jud. Dambovita
SalesConsulting
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Concediu de crestere a copilului
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Programator Java
700 LEI
Support Technician
Casier si lucrator ...
Agent vanzari
Consilier vanzari
Operator relatii clienti
Sunt aproape sigur ca majoritatea persoanelor care isi cauta un loc de munca, cu atat mai mult unul necalificat, nu pornesc in aceasta ...
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...