UniCredit Services

• www.unicreditgroup.eu

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie UniCredit Services

Lipsa de respect fata de proprii angajati

24.03.2020 - Fost angajat 2014 - Full time

Pro
- cerinte de angajare foarte accesibile
- colegi tineri si mediu de lucru placut
- faptul ca exista un sindicat care se mai ocupa de problemele angajatilor
- poti invata multe si aduna experienta pentru un viitor job mai bun
- bonusuri care sunt impuse legal in Romania

Contra
- cel mai mare minus este lipsa de respect a acestei companii fata de proprii angajati (aprox. 1000 in Bucuresti si Iasi). Chiar daca tot ceea ce fac este absolut legal si nu se comite niciun abuz totul este redus la minim si nu se face nimic in plus pentru a asigura satisfactia angajatului.
- salarii sub media altor companii din acelasi domeniu
- managerii de la nivelele inferioare sunt prost pregatiti si singura motivare pentru avansarea lor este doar vechimea acestora
- sustinerea si chiar incurajarea unui sistem bazat pe "para", supraveghere, control si inserarea in mijlocul echipelor de lucru a "oamenilor spioni"

Conducerea companiei trebuie sa aplice o politica mai buna de fidelaizare a angajatilor inclusiv prin a le arata minimul de respect si de a le asculta cu adevarat problemele si nevoile. sa investeasca in manageri adevarati cu experienta si sa imbunatateasca departamentul de HR cu profesionisti care pot identifica cum sa motiveze cu adevarat nagajatii. Imbunatatirea sistemelor de lucru astfel incat sa se reduca timpii de lucru si sa se securizeze procesele de lucru.

Fost angajat 2014 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 9-10 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O companie care respecta regulile societatii romanesti 100%

15.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
Mediu lucru placut, respectarea legilor 100%, asigurarea sanatatii anagajatului, libertatea de exprimare

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un loc de munca foarte ok

07.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
-Bonusuri( Buget anual Benefit)
-Posibiltiatea de ati alege al 13-lea salariu raportat la fiecare luna
-Programul foarte flexibil
-Colegi prietenosi

Experienta buna pentru incepatori

06.03.2020 - Angajat - Full time

Pro
Lucrezi de acasa 2 zile pe saptamana,lucrezi cat poti, orele suplimentare platite dublu.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Overall ok

06.03.2020 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Colegi de treaba, salarii ok, zile extra de concediu, locatie ok, posibilitati de training, hr excelent. Manageri sunt foarte apropiati de angajati si se zbat pt echipa cel putin in cazul meu. Cei de la hr din italia sunt la fel de apropiati si de treaba. Am avut atat manageri din italia cat si din Iasi si au fost super oameni. Exista al 13lea salariu :). Conditii bune in cladire relativ noua.

Locuri de muncă
Softbinator Technologies