• www.ubisoftgroup.com

Evaluari companie Ubisoft Romania

O companie buna pentru inceput de cariera

04.03.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
atmosfera, work-life balance

Contra
Salariile sub media pietei, oamenii sunt considerati niste resurse ce pot fi inlocuite oricand, nu se face nimic pentru a pastra expertiza in companie.

Full time - Bucuresti

Este destul de ok!

01.03.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
-colegi de treabă
-staff înțelegător
-fără stres la locul de munca

The good (comfy) life at Ubi.

25.02.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Mediul de lucru iti asigura un confort psihologic si o adaptare rapida (colegi tineri, open minded). Se pune accent pe buna functionare a echipelor. Ai acces gratuit in timpul saptamanii la sala de fitness din cadrul companiei, deci scapi de o cheltuiala de 200 lei/luna. Poti inchiria gratuit biciclete foarte bune de pe o zi pe alta sau chiar peste weekend (in limita stocului), deci mai scapi de 70lei/luna de metrou in lunile cu vreme buna. In afara cladirii ai spatiu verde unde te poti relaxa. Centru de recreere cu ping-pong/darts/biliard. Se organizeaza anual excursii scurte de o noapte munte/mare ori evenimente locale de ziuca companiei. Ti se creeaza cont de uplay si ti se adauga jocurile nou lansate. Ai sansa sa primesti tricouri de la proiectul la care lucrezi, de asemenea poti cumpara triouri 15pts/hanorace20pts/jocuri 5pts(PC) 20pts(console) cu 25 de puncte alocate pe an atunci cand magazinul ubi adauga produse. Ai la dispozitie cantina cu mancare buna. Se organizeaza cursuri de franceza dar necertificate.

A fost un summer job ok,foarte tedious si puteam sa castig mai multi bani daca faceam overtime

21.02.2019 - Fost angajat Full time Util (6)

Pro
-pauza de 10 minute in fiecare ora
-daca ai noroc pici intr-o echipa buna
-la inceput e marfa sa joci jocuri video in stadiu alfa/beta

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca Amdaris Romania SRL

Full time

Timisoara,

Locuri de munca Adobe Romania

Full time

Bucuresti,

Mi-a placut mult in perioada in care ma lucrat

14.02.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
colectiv tinar in care ai o gramada de invatat si de inteles