• www.ubisoftgroup.com

Evaluari companie Ubisoft Romania

Mediu de lucru ok, fun, pentru un job in perioada de vara sau entry level, dupa facultate...si atat

03.11.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- angajati multi, oameni de toate tipurile, perfect pentru cineva care vrea sa isi faca prieteni, sa socializeze
- poti aduna experienta in QC pentru viitor
- cantina cu mancare buna aproape
- primesti jocuri (format digital si fizic)
- poti imprumuta console, jocuri, inchiria biciclete
- credite cu care poti cumpara merchandise oferit de ubi
- diverse concursuri cu premii

Contra
- salarii foarte mici - - ai posibilitatea/obligativitatea (in cazul in care esti lead) uneori de over time (si peste 100 de ore) pentru un salariu mai uman si sanatate dusa pe apa sambetei
- contracte determinate - - se jongleaza cu legea, ti se prelungeste de 3 ori si dupa te "arunca" pe Interim si inapoi la ubi si tot asa
- leazi care nu te trateaza cu respect si te vorbesc pe la spate in mod nesimtit.. Asta daca nu iti zic ei vreo doua in sedinte de fata cu ceilalti colegi
- destul de des nu se asigneaza seniori sa ii indrume pe cei noi - - am vazut oameni care erau de o luna in firma si nu stiau ce trebuie sa faca pentru ca nu ii baga nimeni in seama, erau ignorati complet
- o cladire care trebuie modernizata - - e o fosta parcare, mult peste 100 de oameni pe fiecare etaj, toti in aceeasi sala mare.... vara e cuptor, te sufoci efectiv, e lupta pe cateva ventilatoare pe etaj pentru ca aerul conditionat nu face fata (asta daca ai noroc si merge)
- "bucatariile" arata jalnic - - nu ai la dispozitie cafea (cumperi mizeriile de la aparate), nu ai sali de mese, imputi tot careul pentru ca sunt doar bucatarii inguste de maxim 7, 8 oameni (inghesuiti) doar pe unele etaje
- programul este ridicol - - pauze ca la scoala, doamne fereste sa ai nevoie de mai multe drumuri la spital si sa trebuiasca sa pleci in timpul programului
- schimbi echipele des - - dar nu cand vrei tu (dintr-un motiv sau altul) si pici unde vor cei "de sus" indiferent daca iti convine sau nu... Iar viitorul tau in firma, evaluarile si avansarea sunt dictate de echipa in care nimeresti
- atmosfera, comportamente, mentalitati, rautati de liceu si foarte multe frustrari

Full time - QC Tester - Bucuresti

O experienta placuta

29.10.2018 - Angajat Full time Util (7)

Pro
- Colectivul
- Timpul liber
- Restrictii inexistente in timpul orelor de program

Placuta oarecum

24.10.2018 - Fost angajat Part time Util (6)

Pro
-Program OK
-Colectiv OK

O companie recomandata pentru cei aflati in primii ani in campul muncii

19.10.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
- Atmosfera placuta in cadrul echipei
- Salariu platit la timp

Oferte care ti s-ar potrivi

Locuri de munca ALTEN Romania

Full time

Bucharest

Locuri de munca Industrial Software (Indsoft)

Full time

Sibiu, Bucuresti,

Foarte multumit

12.10.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Program flexibil
Facilitatu

ALTEN Romania
Industrial Software (Indsoft)
ALTEN Romania
HR Analyst
- mediu placut de munca
Seriozitate referitor la salarii.
Posibilitatea de a invata logistica si supply chain.
Concurs
Analist servicii clienti