Valoris Center

• Tel.: 021.529.9929
    Site: www.valoris.ro

Evaluari companie Valoris Center

Companie ce schimba angajati pe banda rulanta.

03.01.2019 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Singurul aspect pozitiv sunt agentii care lucreaza in firma. Majoritatea sunt de treaba, saritori, poti lega prietenii.

Contra
Un sistem de management tinut strans din scurt de catre conducere. CEO-ul are biroul in mijlocul (oarecum) call-centerului si majoritatea deciziilor (chiar si cele mai minore) acolo se fac.
Verificare pauza la secunda (mi s-a intamplat de cateva ori sa vina TL sau BTL dupa mine la baie ca stau prea mult)
Nu au o politica de a retine angajatii. Prefera sa aduca studenti care cer salariu mic si sa ii pastreze cateva luni.
Promovarea se face cam 50% merit 50% nepotism

Majoritatea angajatilor care au trecut prin mana voastra la un moment dat va vor face reclama negativa. Nu cred ca sunt multi care au ceva bun de zis despre Valoris. Nu exista sfaturi pentru conducere.

Full time - Customer Support Specialist with English - Bucuresti

Timp pierdut

15.12.2018 - Fost angajat Part time Util (7)

Pro
Pentru incepatori

Reprezentant Valoris - Reprezentant oficial
Marti, 18 Dec 2018
Buna! Fiecare dintre noi isi seteaza anumite asteptari si e normal sa percepem experientele in mod diferit. Iti dorim sa iti gasesti un job potrivit pentru tine si un mediu in care sa te regasesti. Noi ne vom dedica in continuare imbogatirii experientei a celor peste 300 de colegi care ne sunt alaturi si carora le suntem dragi.

Mai mult, suntem mandri sa vedem ca avem colegi motivati si care se simt bine la noi. Poti citi cateva testimoniale ale unora dintre ei (vezi in josul paginii: https://www.valoris.ro/cariere.html)

Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Am lucrat mai putin de un an la ei si nu a fost o experienta prea placuta.

11.12.2018 - Fost angajat Part time Util (10)

Pro
-este un job ok daca esti student

Profund dezamagit

01.12.2018 - Fost angajat Util (6)

Pro
Absolut nimic pozitiv

Reprezentant Valoris - Reprezentant oficial
Luni, 10 Dec 2018
Iti multumim pentru feedback si te asiguram ca orice sugestie de imbunatatire este importanta pentru noi.
Durata interviului poate varia de la candidat la candidat, deoarece ne asiguram ca interviurile noastre dureaza atat cat este necesar pentru a ne cunoaste mai bine potentialii angajati si pentru ca ei sa afle cat mai multe detalii despre job si mediul nostru de lucru.
Mai mult, interviul include atat discutia de cunoastere cu unul dintre recruiterii nostri, cat si interviul tehnic sustinut cu alti colegi, care pot oferi mai multe detalii despre teste si proiect.
Ne pare rau ca experienta avuta nu a fost una pozitiva pentru tine, cu atat mai mult cu cat peste 90% dintre fostii nostri colegi recomanda compania pentru colectiv si mediu de lucru.
Iti dorim mult succes in continuare si Sarbatori fericite!

Oferte care ti s-ar potrivi

Salariul extrem de mic pentru stresul experimentat și workload-ul mare. Nu are extrem de multe beneficii.

17.11.2018 - Angajat Part time Util (1)

Pro
Colegi okay, depinzând de proiect programul poate fi flexibil. Asigurare privata, dar după 6 luni de munca. Se oferă support atunci când ai nevoie. Oportunități de avansare.

TELUS International Europe
Teleperformance Romania
pachet salarial bunbonusuriPosibilitate de avansarecolegii si management foarte okabonament medical ...
-destul de flexibili cu programul
Manager relatii clienti
- Salariu ok-Sisteme ok