Valoris Center

• Tel.: 021.529.9929
    Site: www.valoris.ro

Evaluari companie Valoris Center

Evaluare interviu Interviul se desfasoara cam asa : iti este dat 3 teste si ai timp aproximativ 45 de minute sa le rezolvi, unul de limba engleza, unul cunostinte despre PC, iar altul unde trebuie sa compui un e-mail unui client nemultumit al companiei. Testele sunt usoare. Apoi, vei fi lasat in acel birou(mai mult cub decat birou) si ti se va lasa un telefon pe masa unde unul din colegii lor te vor suna si se vor preface ca cel care suna este un utilizator incepator de PC care vrea sa deschida un fisier a carui extensie nu o cunoaste. Va trebui sa ii pui diferite intrebari despre tipul de fisier, sa il indrumi sa afle asta si sa il pui sa cauti pe net programul cu care sa il deschida. Apoi va veni cineva la tine si veti avea o discutie in engleza (pt mine a fost foarte placuta, am vorbit despre seriale, filme, putin despre firma, putin despre una, putin despre alta)

08.02.2018 - Full time Util (14)

Pro
Toata lumea este foarte de treaba acolo, de la colegi pana la conducere

Contra
- Salariul este mizerabil in raport cu turele de noapte pe care trebuie sa le faci
In primele 6 luni 1400 lei NET + 300 lei tichete de masa +300 bonus cica + acel spor de noapte de 25%(din 1400, adica cam 200-300 lei)
Dupa 7 luni 1400 + 300 lei tichete masa + 450 bonus + sporul de noapte
Dupa 12 luni 1400 + 300 tichete masa + 650 + spor noapte
- Programul este nasol : tura de dimineata pana la ora 4(unde baga foarte putini, si doar pe cei cu experienta) apoi urmatoarea tura 5-12 noaptea, iar ultima si cea mai frecventa 12 noaptea - 6 dimineata.
- Un lucru ce nu l-am intalnit la nici o firma pana acum, asigurare medicala privata primesti abia dupa 6 LUNI
- Si ultimul minus, poate pentru unii nu conteaza dar spune multe despre o firma, ei se lauda ca DOAR in tura de noapte primesti cafea gratis :))) unde, la 90% din firme cafeaua este gratis absolut tot timpul

Mariti salariul, dati asigurare medicala calumea, si puneti naibii un aparat de cafea :))) asa poate o sa aveti mai mult decat cativa angajati stabili

Full time - Operator call center - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Din punctul meu de vedere compania este buna pentru cineva care nu are experienta deloc si trebuie sa inceapa de undeva. Primul meu job a fost aici, nu-mi pare rau pentru ca m-a ajutat sa ma responsabilizez. Salariul este unul foarte mic, multa munca si cerinte mari pentru ceea ce se ofera din punct vedere financiar. Nu se dau concedii aproape deloc( mi-am luat 7 zile de concediu intr-un an jumate de activitate) si un alt aspect foarte deranjant tine de ,,avansarea'' care implica mai multe responsabilitati pe un salariu la fel de mic Nu stiu cum functioneaza acum dar se solicitau ture de noapte pe care le facem de acasa eventual cu laptopul perso nal platite cu 20 lei/tura, iar a doua zi( dupa tura de noapte) veneam la serviciu ca si cum as fi dormit bine mersi toata noaptea. Cre ca toate aceste aspecte contribuiau intr-o oarecere masura la fluxul destul de alert al miscarii de personal. (Cei mai vechi angajat din companie stiu ca au lucrat undeva la 2 ani) Recomand doar daca esti la inceput de drum si vrei sa te ,, calesti" si totodata sa te pregatesti pentru un job mai bun platit corespunzator.

22.12.2017 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Merita doar daca nu ai experienta deloc si vrei sa incepi sa lucrezi.

Atmosfera buna, mediu placut de lucru.

29.11.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Mediu placut de lucru, colegialitate, respect.

O companie care incearca sa fie ceva bun pe piata dar nu prea ii iese

28.11.2017 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Super colegi locatie ok, aproape de metrou

O experienta frumoasa, colegi deosebiti, mediu de lucru foarte ok si seriosi!

26.11.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Flexibilitate, intelegere, seriozitate

Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Asistent vanzari
colegii, mediul de lucru
Atmosfera friendly, management OK - depinde de proiect, stabilitate a task-urilor.
Junior Software Developer
- colegi sociabili- HR foarte saritor- salariu bun pe internship
Call Center Department
Inginer productie
Customer Service Advisor ...