Veo Worldwide Services

• www.veoworldwide.ro

Evaluari companie Veo Worldwide Services

Este mai mult call center decat o companie serioasa. Nu respecta deloc legislatia romaneasca. Oamenii sunt dati afara usor, trainingurile sunt f slabe sau deloc, o spun ca manager. Mediu de lucru ostil, nu se respecta pauzele, de fapt nu ai voie la pauze decat la cea de jumatate de ora din timpul tau. Nu ti se recunosc rezultatele, nu exista crestere salariala deloc decat daca ai multi ani de zile in companie si ti-ai facut relatii si pile. Managerul de sit nu face altceva decat sa dea raita prin cladire toata ziua si sa inspecteze cine este la baie, la fumat si cine a avut curajul sa stea mai mult in pauza.

14.03.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Aproape de Piata Muncii metrou, sit nou dar degeaba, nu ai voie sa te bucuri de ceea ce are de oferit, iti ia doar ochii crede-ma.

Contra
Multe. Nu ai voie la pauze conform legislatiei, ai evaluari trimestriale, niciodata nu este destul, chiar si cei vechi sunt dati afara sau li se desfiinteaza postul peste noapte.

Mai multa apreciere si libertate de actiune.

Full time - Bucuresti

Companie mare-cu aspiratii de multinantionala, mediu de lucru stresant, colectiv ok

07.02.2018 - Angajat Full time Util (13)

Pro
Bun pentru inceput- ca si start-level,
Training-uri
Colectiv tanar

Colegi ok managementul roman si cel din Franta not ok. Esti luat in sedinte si orice ar fi e vina ta pt orice nu i convine clientului.

07.02.2018 - Fost angajat Full time Util (12)

Pro
Colegi ok, salar ok, program lucru ok.

Firma extrem de neserioasa care se ascunde sub fatada unei companii mari cu valori si proceduri clare. Nu este absolut deloc cazul, haosul domneste in toata regula.

31.01.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
As vrea sa spun ceva pozitiv despre ei, din pacate nu am ce.

O companie care pune accent pe dezvoltarea angajatilor.

21.12.2017 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- dezvoltare continua
- inveti multe lucruri noi
- echipe tinere si dinamice

Locuri de munca GRS - Global Remote Services
GRS - Global Remote Services
Locuri de munca Teleperformance Romania
Teleperformance Romania
Locuri de munca Genpact Romania
Tehnic este foarte ok. Au proiecte interesante, important e sa fii pasionat.Majoritatea colegilor ...
Java developer
Oameni placuti in general.Atmosfera relaxata de munca.Management profesionist.Team building-uri ...
Brand, cursuri, colegi ok
Area Sales Manager