VWR Part of Avantor

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie VWR Part of Avantor

SRL cu pretentie de corporatie

14.01.2021 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Imi este dificil sa gasesc ceva pozitiv de spus.

Contra
- Din pacate nu se ofera laptop de serviciu; Doar daca esti nou-venit, poate mai exista vreo sansa. Daca ti se strica laptopul personal, cu greu se gasesc solutii, iar pana sa se gaseasca acele solutii, activitatea ta zilnica este serios afectata. Nici macar dupa 9 luni de pandemie VWR/Avantor nu e pregatit din acest punct de vedere.
- Trainingul este tinut de persoane care nu au capacitati de traineri, insa "stiu sa prezinte firma bine".
- Sunt promovate in functii "de conducere" persoane care nu stapanesc limba romana. Promovarile sunt realizate pe criterii necunoscute echipei care ajunge sa se afle in fata faptului implinit.
- Operational Manageri care au pareri despre membri din echipa fara sa fi schimbat vreodata doua vorbe cu acestia;
- Comunicarea lipseste cu desavarsire;
- Procedurile lipsesc chiar si dupa certificarea ISO, la 2 ani de cand firma si-a deschis centrul din Romania;
- Evaluarile sunt realizate in mod arbitrar, fara nicio justificare viabila si mai ales pe baza opiniei personale a Operation Managerului.
- echipa de HR tinde sa fie partinitoare si sa tina partea celor din management; HR managerul iti va spune verde in fata ca desti liber sa iti cauti alt job daca nu-ti convine situatia.
- Daca ai opinii pe care le sustii cu argumente solide si daca pui intrebari pe diverse teme, esti catalogat ca fiind un "om problema", care destabilizeaza echipa.
- Pe vremea cand se mergea la birou existau conflicte precum: tinem sau nu lumina aprinsa / deschidem sau nu geamul.
- Se primesc saptamanal tot felul de mailuri precum "aveti x nr de cazuri deschise, va rog sa le lucrati".
- Nu se ofera bonusuri si nu se tine cont de performanta in stabilirea cresterilor salariale;
- Performanta este masurata la nivel de echipa, asa ca persoanele mai putin interesate de job nu sunt sanctionate in niciun fel. Exista sansa ca doua persoane sa munceasca enorm in vreme ce alte 3 stau aproape degeaba sau fac munca in dorul lelii.
- Sansele de dezvoltare profesionala sunt ca si inexistente, deoarece nu ai acces la nicio plaftorma de traininguri. In cel mai fericit caz, are loc cate un training de reactualizare a cunostintelor pe procesul pe care lucrezi in mod curent.

Nu cred ca pot da sfaturi unor persoane care se viseaza aproape de excelenta dar in realitate au o atitudine de patron. Managementul este foarte dezamagitor.

Fost angajat 2020 - Full time - Bucuresti
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Daca va doriti un loc de munca in care sa aveti sanse de dezvoltare si sa va simtiti impliniti din punct de vedere profesional, ati ajuns in locul gresit.

14.01.2021 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
Aceasta companie promitea multe la inceputul activitatii sale in Romania, in august 2018. Intai de toate, parea sa fie o companie careia chiar ii pasa de angajati si care ar fi facut tot ce i-ar fi stat in putinta pentru ca acestia sa vina la birou cu placere. Existau toate premisele pentru aceasta deoarece parea ca fiecare dintre angajati ajunge sa-si faca parerea cunoscuta si ascultata.

Si totusi, iata care ar fi cele cateva argumente PRO, in opinia mea:

-telemunca in conditii de pandemie: pana la urma, nici nu stiu daca e neaparat un mare plus, cat o dovada de minim bun simt in zilele noastre, pentru orice corporatie. Alte companii ofera acest beneficiu de foarte multi ani si nu mai fac din asta un titlu de glorie
-localizare a birourilor aproape de centrul capitalei (acces usor de la statia de metrou Timpuri Noi)
-conditii bune de lucru in birou
-responsabil de HR amabil, echidistant, prompt si apropiat de angajati, caracteristica pe care insa nu o putem asocia si HR Managerului
-salarii la nivelul pietei BPO si poate chiar putin peste media salariilor pe anumite joburi, insa depinde foarte mult si departamentul

O firma de nivel mediu

01.10.2020 - Angajat - Full time

Pro
-work from home
-cateva beneficii

Neprofesionisti

30.07.2020 - Fost angajat 2020 - Full time

Pro
- Locatia
- Munca de acasa

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Studio20

Full time

Ploiesti, Pitesti, Bucuresti, ...

Full time

Craiova

Maturitate profesionala Seriozitate Salarii atractive

21.05.2020 - Angajat - Full time

Pro
Maturitate profesionala a colegilor și a managementului
Seriozitate
Salarii atractive