Webhelp Romania

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

De încercat doar ca ultima opțiune de pe listă.

22.03.2019 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
- OK pentru studenți ori dacă vrei să acumulezi experiență pentru CV.
- colectiv OK, singurul lucru pe care l-am regretat după ce am plecat din companie.

Contra
Recomand doar pentru studenți/absolvenți.
Am fost foarte dezamăgită de această companie. Angajează pe oricine. Nu exagerez. Înainte de a pleca au angajat oameni care nu știau o boabă de franceză pe același salariu pe care îl are un om cu o vechime de 4 ani in firmă. Posibilități de avansare sunt... dacă ești în grațiile șefului de proiect, iar poziția ghiocel ți-e foarte confortabilă.
Prima există, dar nu e sigură. Trebuie să muncești ca să o ai. Până aici e OK. Ce nu e OK, dar e sigur însă, e faptul că dacă ai mai multe competențe, ai mai multe obiective și, deci, mai multe șanse să ratezi unele dintre ele. Și așa, din fabuloasa sumă de 250 de lei iei...ce rămâne. Dacă rămâne. Nu vă imaginați însă că prima ori salariul sunt superioare celor pe care le iau cei care nu știu SĂ VORBEASCĂ/SCRIE CORECT franceză.
Am lucrat aproape doi ani în această companie, dar nu m-aș întoarce acolo nici dacă m-ar plăti.
PS. : Am lucrat pe un proiect pe limba franceză. Am înțeles că există acum și unul pe Canada, unde sunt 3 ture (inclusiv de noapte) și unde oamenii sunt relativ mulțumiți pentru că salariile sunt mai mari.
Păi e NORMAL sa fie! Pentru că orele de noapte se plătesc mai mult. Ar fi ușor ilegal să nu fie așa.
Regret, dar despre acest proiect nu cunosc multe detalii (și nici nu îmi doresc, sinceră să fiu), dar fiind aceeași companie... Părerea mea!

- să învețe să motiveze angajații ca să îi păstreze (se pare că nu au nicio jenă când se demisionează în masă pe motiv că "Nu știu cu ce te pot reține" ori "E facultatea aproape și e întotdeauna altul la ușă".
- să organizeze concursuri fair play pentru promovare și să elimine metoda "nepotismelor".
- să promită mai puțin și să facă mai mult

Full time - Consilier clienti - Ploiesti

Consilier clienti

15.03.2019 - Fost angajat Part time Util (0)

Pro
Locatia, flexibilitate program

Buna pentru incepatori

07.03.2019 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
flexibil, cadrul, colegii

Trainingul lasa de dorit

28.02.2019 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
conditii de munca bune

Oferte care ti s-ar potrivi

Recomand tinerilor care isi cauta un prim job.

23.02.2019 - Angajat Part time Util (6)

Pro
Colectivul este foarte dragut. Nu te simti presat de sefi, iar programul este destul de flexibil.

TELUS International Europe
- it’s a great place to learn a lot of things about the payment industry and grow professionally ...
RPA Developer
- posibilitatea de self-learning- posibilitatea de a lua certificari platite de companie- ...
o firma buna pentru cei ce nu au experienta /studenti
Concurs
Inginer programator