Webhelp Romania

BPO & Servicii

• Site: www.webhelp.fr

Evaluari companie Webhelp Romania

Cultura si valori

Customer care la Webhelp (in Bucuresti)

24.07.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Colegi minunati, proiecte interesante, salariu bunicel

Contra
Comunicarea nu e prea directa, este mai degraba standardizata si in functie de Sup.

Comunicare mai directa si eficienta pt.ca e pacat de potential

Alte informatii valabile la data completarii acestei evaluari
Angajat Full time pe functia de Customer Service Representative in Bucuresti
Perioada de munca este de 1 - 2 ani.

Cultura si valori

Recomand compania, e un CC clasic

27.06.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Am fost angajata la Webhelp in urma unei selectii simple, deloc complicate. M-au acceptat, desi eu eram disponibila abia peste vreo luna.
Mi-au propus o prima de instalare, pentru ca nu locuiam in Bucuresti. Si-au respectat toate angajamentele fata de mine in materie de salariu, formare, etc.
Lucrez pe proiectul S****** si e o atmosfera de lucru foarte placuta. Am invatat foarte multe lucruri noi, asta pentru ca e mereu cineva dispus sa te ajute. In final asta depinde si de tine, cum te integrezi, cum ceri ajutor, etc. Eu mereu am fost pozitiva si amabila. Am vazut ca anumiti angajati se plang ca indicatiile se dau tipand, nu-i contrazic pentru ca nu cunosc activitatea din proiectele respective. Pot spune ca in proiectul la care lucrez atitudinea generala este una linistita si respectuoasa. Sunt foarte flexibili, permitand concedii de studii, acordand zile libere sau schimburi de ture etc.
Au sediul in Piata Victoriei. Cladirea e ok, atmosfera placuta.
Colegii sunt ok mai toti, cu exceptia catorva francezi care sunt mai aroganti, sufera de sefie si au inca un soi de instinct 'colonizator' din cauza caruia ne privesc pe noi, romanii, ca pe niste salbatici lipsiti de disciplina care trebuie pusi la punct si tinuti sub control.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Webhelp Romania

Un loc de munca sigur.

06.03.2016 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Sediu, prima in functie de performante, abonament transport, salariu+ tickete intotdeauna la timp, posibilitati de promovare.

Cultura si valori

Trainguri, cursuri, coaching, salariu OK si prime

21.04.2015 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Multe traininguri si coaching-uri individuale, cursuri de franceza. Prime de performanta si prime de recomandare (primesti bani daca recomanzi pe cineva si se angajeaza).

Cultura si valori

M-am angajat la Webhelp in timpul facultatii si am crezut ca va fi un job trecator. Dar m-am dezvoltat mult, am evoluat si consider ca la Webhelp este mai mult decat un job, este o cariera. Ceea ce, pentru un tanar de 26 de ani este foarte important!

12.11.2014 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Salariu ok. Program flexibil. Se ofera prime. Posibilitati de avansare. Te poti dezvolta pe plan personal si profesional la Webhelp University. Birourile sunt in centrul orasului si ajungi foarte usor.

Locuri de munca APT Resources and Services SRL B2B Corporate Catalog Admin with Spanish
APT Resources & Services SRL
Last update: 17.07.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Polish Speaker? Work now in Timisoara! HR RS
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca GFK Romania Sampling Executive
GfK Romania
Last update: 11.07.2017
Locuri de munca Arvato Romania Customer Service Representative - Dutch
Arvato Services
Cluj Napoca
Last update: 20.07.2017
Locuri de munca Porsche Finance Group Romania Analist financiar (perioada determinata de 1 an si 6 luni)
Porsche Finance Group Romania
Last update: 31.07.2017
Support Technician
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Accounts Payable
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Collection Officer
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant medical
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Mai jos aveti cateva astfel de intrebari pe care nu ar trebui sa va temeti a le rosti. Daca primiti raspuns, puteti lua mai usor decizia de ...
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...