Webhelp Romania

Evaluari companie Webhelp Romania

Cea mai proasta experienta din viata mea!
Sefa de etaj, sefa de proiect care nu cunoaste niciuna din limbile proiectului, doar franceza, in schimb se "baga" sa iti evalueze mailurile si apelurile!!!
TL si supervizor lasa de dorit, in timpul programului se joaca pe telefon, fifa sau alte jocuri, sa nu indraznesti cumva sa-i deranjezi din joc pt spete urgente caci esti amenintat cu datul afara si chiar in cel mai scurt timp au grija sa te zboare din firma fara explicatii si dovezi!
Daca e nevoie de ei nu conteaza ei fac jocurile!

18.09.2018 - Fost angajat Full time Util (11)

Pro
Locatia centrala accesibila si salariul decent
Recrutarea a fost ok.

Contra
Daca ai nevoie de adeverinta pt medic e jale 2 sapt te plimba hr in aplicatia aia mizera si nu ti-o face nimeni, daca insisti o obtiin dar f greu, te mai si intreaba ironic"dar iti trebuie neaparat"? Da poate imi trebuie doar platesc lunar contributii si am dreptul s-o folosesc la dr!
SEFII/TL/SUPERVIZORII ar trebui mai intai sa aiba 7 ani de acasa, scoala si sa cunoasca limbile proiectului!
Evaluarea se face dupa simpatii/antipatii, daca ai dat sefului sa bea sau sa manance, daca joci cu seful acelasi joc, daca tii cu aceasi echipa de fotbal, daca fumezi cu seful, daca torni, esti superbine evaluat si bonificat! Daca nu esti amenintat si in final data afara!
Supervizorul dc nu te place iti returneaza fara motiv mailuri, iti valideaza mailuri la finele zilei pt ca intre timp clientul nervos sa tot revina tel sau scris, sa preia altii mailurile sau apelurile si sa te oblige la finele zilei sa inchizi cazurile intoarse din supervizare ca dubluri!
Magarii din astea doar personaje cu IQ SUB 80 LA LIMITA IDIOTENIEI POT FACE!
Sefii si TL tin in brate colegii straini care nu sunt grozavi, care vin de la 8 a.m in conditiile in care programul incepe la 10 a.m ca sa recupereze din handicapul cantitativ, altii dau repede enter la tastatura comitand erori grave dar nu conteaza a dat bere sefului si se rezolva!
Au promovat in functie 2 indivizi care nu au habar de engleza, franceza esentiale pt a reletiona cu furnizorii internationali, unul nici romaneste nu are habar!
Asa e cand pui sefi/tl/supervizori de 26-30 ani, poti sa astepti linistit falimentul!
Se face POLITIE, ca sa mergi la wc tb sa te pui in pauza in 2 aplicatii, una mai proasta ca alta, se blocheaza, pierzi timp aiurea.
Cand e vb de recuperare zile intotdeauna au prioritate acolitii sefilor tu tb sa accepti resturile, iar daca ripostezi esti necorespunzator si vei fi dat afara!
Nesimtirea merge pana acolo unde vor sa iti impuna sefii /tl/supervizorii in ce sambata sa vii la lucru, in ce zi sa recuperezi, la ce ora sa mananci si cand sa te duci la wc!! Iar sefii/tl..barbati considera in nesimtirea lor ca noi femeile avem nevoie doar de 2 minute pt a ne rezolva necesitatile fiziologice!!!!
Pt formalitatile de lichidare tb sa-i impingi de la spate sa insisti altfel nu se oboseste nimeni sa iti predea documentele necesare si obligatorii de altfel!

NU MAI NUMITI SEFI PILE, FARA PREGATIRE SI FARA SA CUNOASCA LIMBILE PROIECTULUI!
NU MAI LUATI TL SI SUPERVIZORI ARUNCATI DE FIRMELE CONCURENTE CARE AU PIERDUT PROIECTELE LA LICITATIE!
NU MAI PUNETI SEFI SI TL..SUPERVIZORI SUB 35 ANI CACI SINGURA LOR OCUPATIE ESTE JOCUL PE TELEFON!
LA MINTEA LOR DOAR GASCA PRIMEAZA, AU CAM MULTE TIC-URI PT VARSTA LOR!

Full time - Consilier clienti - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Un loc de munca bun pentru un incepator.

16.09.2018 - Fost angajat Util (8)

Pro
- program flexibil
- salariu bun
- colegi tineri
- curatenie

Experienta ce lasa de dorit, management din provincie, loc de munca deplorabil

10.09.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Nu exista pro, daca vrei sa te simti ca mereu sub supraveghere aplica.

Un job ideal pentru câteva luni, maxim pe durata facultății.

03.09.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
-colegi de treaba ;
- program flexibil.

Pentru incepetori

31.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Formarea buna
Salariu platit la timp