Webhelp Romania

3.1

Evaluari companie Webhelp Romania

conditii contractuale bune, mediu stresant

27.06.2018 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
- dresscodeul foarte decent desi un pic cam strict, aproape ca la firmele de avocatura, lungimea fustei, sa nu fie briz brizuri etc
- nu am vazut discriminare, bravo, angajati de toate varstele au o sansa, la fel si cei fara sau cu putina experienta, la fel si cei cu multa experienta evaluati ca supra calificati la alte firme, nu am vazut nici hartuiala sexuala subtila cum exista in alte companii
- contract pe perioada nedeterminata din cate imi amintesc, e posibil in functie de proiect sa fie contract pe perioada determinata o perioada si apoi sa se prelungeasca...
- salariu destul de bun, 2100-2200 fulltime in 2014
- locatie centrala, aproape de Piata Victoriei
- orarul bine planificat, se respecta cele 2 zile libere consecutive cerute de lege, ceea ce alte companii nu fac, daca lucrezi sambata sau duminica
- se poate promova in interiorul companiei, e mai greu sa ramai pe postul pe care ai promovat la inceput, trebuie sa fii foarte bun dar am vazut si oameni care erau in 2010 agenti iar in 2014 erau responsabili de calitate, HR, supervizori, project manageri deci se poate
- se concediau imediat cei care furau mancarea colegilor, bravo pentru asta
- poate fi un loc de munca sigur si bine platit daca rezisti la cerintele si ritmul de lucru de acolo

Contra
- am vazut foarte multi angajati foarte slabi fizic, si cred ca e de la stress si consumul nervos continuu, singurele exceptii vizibile, adica persoane de o greutate normala, erau tinerele mamici insarcinate sau intoarse din concediul de maternitate. m-a pus pe ganduri serios.
- atmosfera foarte stresanta, mult mai stressanta decat joburi de suport pur technic la care am lucrat inainte si dupa. In plin training la Webhelp am fost adusa pe floor dar nu sa invat incetisor ci sa muncesc rapid la fel ca cei vechi , trainerita insasi striga la mine, alaturi de supervizori . de ce te ridici, de ce iti umpli sticla cu apa, nu iti lua acum pauza, de ce dureaza atat, X apeluri in coada... Poate e o strategie sa iti arate ...cinstit cum e atmosfera reala in loc de dulcegarii in training ca la altii? Apoi au urmat iar cateva zile de training clasic dar nu am mai stat pentru ca am cedat nervos in zilele de lucrat pe floor si am plecat
- se cere punctualitate foarte stricta, mare grija sa nu intarziati nici la intrarea in tura, nici cand reveniti din pauze
- munca poate fi robotizanta in functie de proiect, trebuie sa faci cam acelasi gesturi over and over dar RE-PE-DE ca altfel... iar atentia la detalii ceruta trebuie sa fie foarte mare... e loc in care rezisti daca nu iti creste tensiunea sau daca esti foarte tanar

incurajati agentii si superiorii lor sa zambeasca mai mult, inclusiv unii catre altii, nu doar la telefon. Cereti constant feedbackul angajatilor , inclusiv surveyuri anonime , aplicati strategii de reducere a stressului, creati daca se poate intervaluri de respiro pentru agenti si superiori

Full time - Agent de telefonie relatii cu clientii - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Experientele mele ca conseiller client - franceza, la Webhelp, pe mai multe proiecte in cadrul companiei.

26.06.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
- flexibilitate a programului
- friendly ppl
- central

Proiecte mici pentru oameni mici

25.06.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
E un job sigur pt oamenii fara experienta

Cel mai mult mi-a placut colegii cu care am lucrat.

22.06.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Profesionalism
Seriozitate
Corectitudine

Management defectuos

19.06.2018 - Fost angajat Part time Util (10)

Pro
Salariul, colegi bine pregatiti.