Webhelp Romania

Evaluari companie Webhelp Romania

Am fost chemata la interviu pt un post de lb italiana

15.12.2017 Util (3)

Pro
Am fost sunata imediat ce am aplicat

Contra
Cand am fost chemata la sediu mi s.a pus in fata o foaie de completat cu info despre ultimele joburi si un tel de referinta de la un fost coleg. Dupa asta m.au pus la un calc si mi.au dat un test de lb italiana cronometrat care dura maxim 1h jumate. Intrebarile erau destul de simple dar de gramatica. L.am completat in 30 min fara prea multa atentie gandindu.ma la faptul ca nu stiu pt ce job il completez...si ce conditii de munca sunt.
In cateva ore am primit pe mail ca testul a obtinut o nota de 56 % iar minimul era de 70%. Precizez ca la sfarsitul testului erau 2 texte printre care unul era o descriere a unei imagini care puteau fi liber interpretate si evaluate.

Cand am intrat in cladire am vazut foarte multe pers tinere poate la facultate la ase..semn ca salariul ar fi foarte mic

Mi s.au parut foarte neseriosi, nu au dat absolut nicio informatie despre postul aplicat pe lb italiana.

Bucuresti

Este o companie care stie sa isi aprecieze angajatii.

15.12.2017 - Angajat Full time Util (4)

Pro
Este o companie care stie sa isi aprecieze angajatii.

O companie decenta dar nu iesita din comun, o oportunitate usor accesibila pentru vorbitori de franceza mai ales, un loc bun pentru studenti.

11.12.2017 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Atitudine in general corecta fata de angajat, mediu relativ stabil, straduinta de a pastra angajatii vechi si buni.

Echipe tinere dar salarii mai putin stimulante

09.12.2017 - Angajat Full time Util (12)

Pro
Echipe bine sudate, traininguri continue, posibilitate de avansare.

Lucrez aici de 6 luni si sunt multumit

06.12.2017 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Colegi tineri, mediu de lucru placut, traininguri