Webhelp Romania

Evaluari companie Webhelp Romania

Nu recomand aceasta firma

10.07.2018 - Fost angajat - Part time Util (8)

Pro
Singurele lucruri bune, erau ca te intelegeau oarecum daca voiai sa iti iei liber si sa recuperezi in alta zi.

Contra
Supervizorii sunt rautaciosi si au senzatia ca trebuie sa stii absolut tot. Nu aveai voie sa pui intrebari sau daca unul dintre clienti dorea sa vorbeasca cu un superior, tipau la tine si te obligau sa le spui ca nu sunt disponibili pe platou, ceea ce mi se pare absurd, pt ca nimeni nu ar inghiti minciuna asta, nu facea nimeni ceva de singur, capul lui. Colegii la fel, se credeau destul de superiori si oricat incercai sa te imprietenesti sau sa schimbi doua vorbe cu ei, se comportau de parca erai un ciudat. Sa nu mai zic de faptul ca erai in apel si te strigau pe platou sa iei apeluri. Supervizorii radeau, glumeau, fumau, mancau...si daca aveai nevoie de ei veneau sa te ajuta in cea mai mare scarba, de parca erau deranjati si de parca ar fi avut ceva mai bun de facut. Nemultumiri ar fi foarte multe...De salariu nu ma pot plange...desi, la cata munca e...ar trebui sa fie ceva mai motivant. Clientii erau nemultumiti si aveau tot dreptul, insa se razbunau pe noi...cand de fapt noi nu aveam nicio vina pt ca eram invatati ce sa spunem. Sunt foarte multe lucruri negative. Imi pare rau ca am lucrat aici, ajungeam acasa si imi varsam nervii pe toata lumea, pt ca acolo daca spuneai ceva care ii deranja...a doua zi stia tot platoul.

Part time - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Loc ok pentru inceput, dar pentru un timp scurt

10.07.2018 - Fost angajat - Full time Util (8)

Pro
Primesti salariul la timp
Daca ai noroc gasesti oameni faini

Lucrezi ca un robot 8 ore, din care 6-7 ore le petreci la telefon cu diversi clienti, majoritatea enervati si pregatiti sa iti umple frigiderul. Te simti supravegheat este putin spus, cand ajungi la munca te loghezi intr-un program de monitorizat activiatea (TimeRec) si de fiecare data cand pleci de la birou trebuie sa te pui in pauza (chiar si la tigara). Ai pauza 40min la cele 8 ore in care trebuie sa mananci si sa iesi la tigara in ziua respectiva

09.07.2018 - Fost angajat - Full time Util (9)

Pro
Accepta efectiv pe oricine la interviu, nu trebuie sa ai cunostinte in nimic
Am avut noroc in echipa de oameni deschisi si amuzanti care ajuta la trecerea timpul mai repede

Nu recomand , nici daca esti la inceput de drum

04.07.2018 - Fost angajat - Part time Util (8)

Pro
Primesti salariul la timp

Un loc bun pentru incepatori dar nu e de ramas mai mult timp

02.07.2018 - Fost angajat - Full time Util (7)

Pro
Unii colegi cu care poti poti lega prietenii bune, atmosfera in general ok

Conecteaza-te cu Webhelp Romania prin retele sociale
Beneficii companie