Webhelp Romania

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Webhelp Romania

Lucrezi ca un robot 8 ore, din care 6-7 ore le petreci la telefon cu diversi clienti, majoritatea enervati si pregatiti sa iti umple frigiderul. Te simti supravegheat este putin spus, cand ajungi la munca te loghezi intr-un program de monitorizat activiatea (TimeRec) si de fiecare data cand pleci de la birou trebuie sa te pui in pauza (chiar si la tigara). Ai pauza 40min la cele 8 ore in care trebuie sa mananci si sa iesi la tigara in ziua respectiva

09.07.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
Accepta efectiv pe oricine la interviu, nu trebuie sa ai cunostinte in nimic
Am avut noroc in echipa de oameni deschisi si amuzanti care ajuta la trecerea timpul mai repede

Contra
Monitorizat mereu
Fara oportunitati reale de cariera
Munca robotica
Cand vine un client strain este tratat regeste (se comanda mancare de la catering si se mananca in sala de sedinte cu perete de sticla transparenta care este fix langa birouri in timp ce tu mori de foame sau mananci un sandwich pe sub birou pentru ca nu iti permiti sa mergi la un restaurant in cele 40min de pauza pe zi)

Conducerea sa nu mai aiba aere de superioritate ca si cand ar lucra la o firma de tot din bucuresti

Fost angajat 2018 - Full time - Bucuresti - Consultant client
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Nu recomand , nici daca esti la inceput de drum

04.07.2018 - Fost angajat 2018 - Part time

Pro
Primesti salariul la timp

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Un loc bun pentru incepatori dar nu e de ramas mai mult timp

02.07.2018 - Fost angajat 2016 - Full time

Pro
Unii colegi cu care poti poti lega prietenii bune, atmosfera in general ok

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

conditii contractuale bune, mediu stresant

27.06.2018 - Fost angajat 2014 - Full time

Pro
- dresscodeul foarte decent desi un pic cam strict, aproape ca la firmele de avocatura, lungimea fustei, sa nu fie briz brizuri etc
- nu am vazut discriminare, bravo, angajati de toate varstele au o sansa, la fel si cei fara sau cu putina experienta, la fel si cei cu multa experienta evaluati ca supra calificati la alte firme, nu am vazut nici hartuiala sexuala subtila cum exista in alte companii
- contract pe perioada nedeterminata din cate imi amintesc, e posibil in functie de proiect sa fie contract pe perioada determinata o perioada si apoi sa se prelungeasca...
- salariu destul de bun, 2100-2200 fulltime in 2014
- locatie centrala, aproape de Piata Victoriei
- orarul bine planificat, se respecta cele 2 zile libere consecutive cerute de lege, ceea ce alte companii nu fac, daca lucrezi sambata sau duminica
- se poate promova in interiorul companiei, e mai greu sa ramai pe postul pe care ai promovat la inceput, trebuie sa fii foarte bun dar am vazut si oameni care erau in 2010 agenti iar in 2014 erau responsabili de calitate, HR, supervizori, project manageri deci se poate
- se concediau imediat cei care furau mancarea colegilor, bravo pentru asta
- poate fi un loc de munca sigur si bine platit daca rezisti la cerintele si ritmul de lucru de acolo

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Bucuresti,

Bucuresti, Brasov,

Bucuresti,

Experientele mele ca conseiller client - franceza, la Webhelp, pe mai multe proiecte in cadrul companiei.

26.06.2018 - Fost angajat 2018 - Full time

Pro
- flexibilitate a programului
- friendly ppl
- central

Locuri de muncă