Webhelp Romania

Evaluari companie Webhelp Romania

Colegi de nota 10 dar o atmosfera tensionata din cauza sefului de proiect si a team lead-ului

04.04.2017 - Fost angajat - Full time Util (11)

Pro
O echipa in care m-am putut integra usor, colegi care te ajuta si fac o atmosfera placuta zilnic.

Contra
Doua persoane de conducere de pe proiectul BlaBlaCar sunt niste persoane cu schimbari dese de personalitate, care acum iti zambesc, acum se leaga de tine din orice, plus nepasarea pe care am intalnit-o cand am propus sa avem meetinguri saptamanale si modificarea programului meu din a 3-a luna pentru un randament mult mai bun, ele fiind de acord (deoarece eram implicata zilnic si in cursuri de germana si nu ma puteam concentra 100%, insa au ignorat total acest lucru. De asemenea sefa de proiect a pierdut un concediu medical pe care i-l adusesem si a trebuit sa imi justifice zilele ca si concediu de odihna. De asemenea te suna sa vii la munca in zilele tale libere cand li se pare ca nu acopera volumul de munca, acest lucru petrecandu-se de mai multe ori. Nu am intalnit sustinere, suport, intelegere din partea lor si trateaza angajatii in felul in care le convine lor.

In primul fetele de la HR sa fie mult mai atente, la inceput mi-au spus ca pot avea un program flexibil incepand cu ora 10:00 de 8 ore cu pauza inclusa,ca in training sa aflu ca de fapt erau 2 ture de la 8 la 16 si de la 14 la 22 de 9 ore,dupa care mi-au modificat contractul la 8 oe cu 40 de min pauza incluse. Iar pentru managere, sa fie mai atente la nevoile angajatilor, sa aiba mai multa grija cu documentele importante si sa respecte timpul liber al oamenilor.

Full time - Functionar relatii clienti - Bucuresti
Perioada de munca este de mai putin de un an.

Webhelp

12.02.2017 - Angajat in prezent - Full time Util (10)

Pro
Este o companie mare, exista posibilitati de crestere. Prinzi experienta si destul de multe notiuni, mai ales daca esti la inceput.

Experienta in Webhelp pe limba franceza

21.09.2016 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Mediul de lucru este ok, birourile ok
Colegii sunt de treaba in marea majoritate, nu am avut probleme

Customer care la Webhelp (in Bucuresti)

24.07.2016 - Angajat in prezent - Full time Util (1)

Pro
Colegi minunati, proiecte interesante, salariu bunicel

Recomand compania, e un CC clasic

27.06.2016 - Angajat in prezent - Full time Util (0)

Pro
Am fost angajata la Webhelp in urma unei selectii simple, deloc complicate. M-au acceptat, desi eu eram disponibila abia peste vreo luna.
Mi-au propus o prima de instalare, pentru ca nu locuiam in Bucuresti. Si-au respectat toate angajamentele fata de mine in materie de salariu, formare, etc.
Lucrez pe proiectul S****** si e o atmosfera de lucru foarte placuta. Am invatat foarte multe lucruri noi, asta pentru ca e mereu cineva dispus sa te ajute. In final asta depinde si de tine, cum te integrezi, cum ceri ajutor, etc. Eu mereu am fost pozitiva si amabila. Am vazut ca anumiti angajati se plang ca indicatiile se dau tipand, nu-i contrazic pentru ca nu cunosc activitatea din proiectele respective. Pot spune ca in proiectul la care lucrez atitudinea generala este una linistita si respectuoasa. Sunt foarte flexibili, permitand concedii de studii, acordand zile libere sau schimburi de ture etc.
Au sediul in Piata Victoriei. Cladirea e ok, atmosfera placuta.
Colegii sunt ok mai toti, cu exceptia catorva francezi care sunt mai aroganti, sufera de sefie si au inca un soi de instinct 'colonizator' din cauza caruia ne privesc pe noi, romanii, ca pe niste salbatici lipsiti de disciplina care trebuie pusi la punct si tinuti sub control.

Conecteaza-te cu Webhelp Romania prin retele sociale
Beneficii companie