Webhelp Romania

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie Webhelp Romania

Webhelp

12.02.2017 - Angajat - Full time

Pro
Este o companie mare, exista posibilitati de crestere. Prinzi experienta si destul de multe notiuni, mai ales daca esti la inceput.

Contra
Management necopt, soft-skills care lasa de dorit.

Potentialul acestei companii ar trebui mai bine valorificat.

Angajat - Full time - Bucuresti - Analist
Perioada de muncă: 1-2 ani.
Recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

Experienta in Webhelp pe limba franceza

21.09.2016 - Angajat - Full time

Pro
Mediul de lucru este ok, birourile ok
Colegii sunt de treaba in marea majoritate, nu am avut probleme

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Customer care la Webhelp (in Bucuresti)

24.07.2016 - Angajat - Full time

Pro
Colegi minunati, proiecte interesante, salariu bunicel

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Recomand compania, e un CC clasic

27.06.2016 - Angajat - Full time

Pro
Am fost angajata la Webhelp in urma unei selectii simple, deloc complicate. M-au acceptat, desi eu eram disponibila abia peste vreo luna.
Mi-au propus o prima de instalare, pentru ca nu locuiam in Bucuresti. Si-au respectat toate angajamentele fata de mine in materie de salariu, formare, etc.
Lucrez pe proiectul S****** si e o atmosfera de lucru foarte placuta. Am invatat foarte multe lucruri noi, asta pentru ca e mereu cineva dispus sa te ajute. In final asta depinde si de tine, cum te integrezi, cum ceri ajutor, etc. Eu mereu am fost pozitiva si amabila. Am vazut ca anumiti angajati se plang ca indicatiile se dau tipand, nu-i contrazic pentru ca nu cunosc activitatea din proiectele respective. Pot spune ca in proiectul la care lucrez atitudinea generala este una linistita si respectuoasa. Sunt foarte flexibili, permitand concedii de studii, acordand zile libere sau schimburi de ture etc.
Au sediul in Piata Victoriei. Cladirea e ok, atmosfera placuta.
Colegii sunt ok mai toti, cu exceptia catorva francezi care sunt mai aroganti, sufera de sefie si au inca un soi de instinct 'colonizator' din cauza caruia ne privesc pe noi, romanii, ca pe niste salbatici lipsiti de disciplina care trebuie pusi la punct si tinuti sub control.

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Oferte care ți s-ar potrivi

Un loc de munca sigur.

06.03.2016 - Angajat - Full time

Pro
Sediu, prima in functie de performante, abonament transport, salariu+ tickete intotdeauna la timp, posibilitati de promovare.

Locuri de muncă
Adecco Romania