WELLCODE PB SRL

WELLCODE PB SRL

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Evaluări companie WELLCODE PB SRL

Management slab fara soft skills si inteligenta emotionala.

25.11.2022 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
- oameni de calitate in cadrul echipei care sunt orientati catre invatare si dezvoltare.

*De cele mai multe ori sunt oameni care nu au legatura cu zona IT, dar isi doresc sa faca reconversie profesionala si investesc timp sa invete si sa se dezvolte, ceea ce este de apreciat.

Contra
- CEO fara inteligenta emotionala, fara legatura reala cu leadership-ul;
- Lipsa constanta de claritate in jurul proiectelor;
- Comunicare constanta in afara orelor de program;
- Comunicare pasiv-agresiva;
- Fluctuatie mare in companie;
- Mediu dezorganizat, lipsit de directie, de proceduri de sistem si operationale. Exista asa-zise "proceduri" intocmite de catre oameni care nu au lucrat niciodata intr-o alta companie.
- Lipsa echilibrului intre zona profesionala si cea personala;
- Nu esti recompensat pentru lucrurile extra, iar salariul este mult prea mic pentru numarul de ore lucrate
-In primele saptamani de la inceperea colaborarii este un hype foarte mare (artificial) care se creeaza in jurul tau, dupa care la cea mai mica greseala esti pus la zid si inclusiv amenintat cu scaderi salariale.

*Conducerea obliga angajatii ("Optional" in prima instanta, dar daca nu o faci se gaseste o modalitate de constrangere) sa lase recenzii pozitive despre companie pe diverse platforme si/sau sa lase comentarii la diverse postari pentru a creste artificial rating-ul companiei (reddit, Softpedia)

- CEO-ul trebuie sa invete sa renunte la ego, si sa ia in considerare feedback-ul primit de la colaboratori.
- Trebuie sa invete faptul ca exista/au existat oameni mai bun decat el in firma pe anumite posturi cheie.

* Chiar daca esti numit "manager" nu ai libertatea sa iei deciziile singur astfel incat sa ajungi la obiectivele asumate ci esti doar o "marioneta", deoarece CEO-ul face micro-management agresiv si nici o decizie nu este luata fara aprobarea lui.

- Nu exista un plan de dezvoltare real pentru angajati pe termen lung. Conducerea companiei doar mimeaza acest lucru si in realitate incearca sa te faca sa crezi ca nu esti suficient de bun astfel incat sa-ti scada increderea in sine, sa nu schimbi locul de munca si sa nu ceri mariri.

Fost angajat 2021 - Full time - Cluj-Napoca - Coach
Perioada de muncă: Mai puțin de un an.
Nu recomand această firmă cunoscuților.

Ai adăugat deja o contribuție? Intră în contul tău

O experiență plăcută

11.11.2022 - Fost angajat 2022 - Full time

Pro
Colectiv tânăr, mediul plăcut

Excelent!!!

28.10.2022 - Fost angajat 2022 - Part time

Pro
Salariu motivant

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

este ok, depinde de ce iti doresti

30.09.2022 - Fost angajat 2022 - Full time

Pro
am invatat multe

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să adaugi o contribuție

Nu recomand aceasta companie, management defectuos si neprofesionist, work-life balance inexistent.

19.08.2022 - Fost angajat 2021 - Full time

Pro
Colegii au fost super (impart aceeasi suferinta)