Welocalize

• Site: www.welocalize.com

Evaluari companie Welocalize

LOCUL PERFECT UNDE ESTI DOAR UN NUMAR :-) UN NUMAR CARE ADUCE PROFIT, E PROST PLATIT, MULT MUNCIT SI RAPID INLOCUIT

20.07.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
locatie relativ centrala
birou placut amenajat
colegi tineri, veseli si simpatici
evenimente in cadrul firmei
flexibilitate orara, work from home
unele beneficii
ACESTE CRITERII NU SUNT INSA SUFICIENTE IN A RETINE OAMENII

Contra
*managerii/team leaderii promovati nu au skillurile necesare si abilitatile sa conduca echipe, sunt alesi mai degraba pe principiul obedientei
*dezorganizare si lipsa de comunicare in echipe internationale, procese nealiniate
*atitudinea managementului inalt fata de biroul din Cluj: nu exista relatie de egalitate si parteneriat, ci de stapan-sclav, unde sclavul lucreaza mult peste program, pe bani putin, fara feedback sau apreciere, cu mariri anuale derizorii. PE PRINCIPIUL : Low cost country is a third world country :-)
*nu exista career path, doar un dead end dupa un an-doi
*salarii sub nivelul pietei, decise de undeva din State unde nu se cunoasta piata locala
*nu exista transparenta si echitate in promovare, nu exista grila de salarii, exista mari dezechilibre de incadrare salariala intre echipe, deloc conforme cu experienta
*nu se ofera feedback si apreciere
*nu se face nimic in a se retine si motiva oamenii, ti se transmite chiar ca esti imediat inlocuibil. Esti doar o resursa ieftina si atat. Next, please!
*introducerea targeturilor nerealiste si presante
*nu se investeste deloc in angajati, nu se fac trainiguri, cursuri de dezvoltare profesionala, pe principiul reducerii de costuri
*nu se asculta angajatii, nu se tine cont de parerile lor, de propunerile lor de schimbare sau imbunatatire

Ar fi o optiune DOAR ca prim job, pentru incepatori. Un an maxim maximorum doi :-), apoi recomand schimbarea in alta organizatie mai structurata, mai echilibrata, cu o cultura mai sanatoasa si mai apreciativa fata de oameni, unde se creste si nu se stagneaza.

Full time - Cluj-Napoca

Not the best ideea

16.05.2019 - Angajat Full time Util (0)

Pro
Mediu placut, beneficii destul de multe.

Este ok pt entry level. Nu ofera oportunitati de viitor.

08.03.2019 - Fost angajat Full time Util (5)

Pro
Multe lucruri de invatat.

A ship sinking slowly

22.02.2019 - Fost angajat Full time Util (10)

Pro
Very nice colleagues and friendly atmosphere
A little bit of flexibility was allowed
The office was pretty nice & cozy

Oferte care ti s-ar potrivi

Mai flexibila fata de celelalte firme din Cluj

12.01.2019 - Angajat Full time Util (6)

Pro
- Poti invata multe in domeniul Project managementului
- Limbajul de lemn corporatist si dresajul care se practica la alte firme nu se incurajeaza aici
- Flexibilitate
- Exista mariri salariale si alte beneficii destul de atractive(e.g. prima de concediu)