Wolters Kluwer Romania

• Site: www.wolterskluwer.ro

Evaluari companie Wolters Kluwer Romania

Nemultumire generalizata, se face overtime la greu, colegi demotivati sau deveniti nepasatori, sedinte plictisitoare, management lipsit de instrumente de management si subjugat total celui de la Headquarters,, schimbari de la o luna la alta, manageri fara competente in domeniu, deadline-uri nerealiste.

14.11.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Miercurea se ofera fructe, de cateva ori am facut iesiri la cina cu echipa in care lucram. Sunt cativa oameni faini care incearca sa faca lucruri bune si care iti inteleg problemele, din pacate prea putini si fara putere in companie.

Contra
Toata lumea trebuia sa lucreze in Scrum, un process de lucru ceva care se potriveste mai mult echipelor IT. Ne tineau si pe noi analistii in sedinte de Scrum cand noi aveam nevoie sa invatam produsele. Echipele nu comunicau intre ele si ne trezeam la release ca produsul dezvoltat de mai multe echipe nu functiona si apoi trebuia sa facem overtime. Nu se cunosc produsele pentru ca oamenii pleaca si nu ai de la cine invata, anumiti directori isi instruiesc managerii din Cluj sai fie nepasatori la problemele noastre.

Sa aiba mai multa incredere in oamenii pe care ii angajeaza. Sa cunoasca capacitatea noastra si sa negocieze deadline-urile.

Full time - Functional Analyst - Cluj-Napoca

Companie ok, salarii bune, management si mediu de lucru prost

10.08.2018 - Fost angajat Full time Util (8)

Pro
Salarii competitive
Locatie buna
Posibilitati de avansare

Lipsa de perspectiva

07.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
- Salariu corect

Mediu de lucru placut.

18.07.2018 - Fost angajat Full time Util (9)

Pro
Implicare, organizare, oamenii ok

Un management absolut odios

01.04.2018 - Fost angajat Full time Util (14)

Pro
Benefii la nivelul pietei, ore flexibile, acces la multe materiale de eLearning mai ales pe partea functionala.

Locuri de munca Thinslices Development
Thinslices Development
Locuri de munca Ubisoft Romania
Locuri de munca Ubisoft Romania
Mediul de lucruBirourileLocatia - zona Tineretului
Accounts Payable Officer
Oportunitate de dezvoltare in cariera Bonus lunar 500 lei brutSecret SantaBirthday GiftAl 13-lea ...
-colectiv tânăr-mediu de lucru placut-management prietenos si deschis la nou-conditii de lucru ...
Specialist produse ...
System Administrator