ZTE Romania

Telecomunicatii

2.6
  • Site: www.zte.com.cn

Evaluari companie ZTE Romania

Multinationala cu atitudine comunista, poarta de intrare a chinezilor in spatiul Schengen si cam atat!

16.08.2018 - Fost angajat Full time Util (7)

Pro
Exista un potential imens prin prisma produselor competitive, spatiul de birouri este decent, salariile se platesc la timp, se acorda al 13 lea salariu ca bonus de Craciun, oportunitatea de a lucra pe proiecte externe

Contra
Mentalitatea comunista a chinezilor si uriasele diferente culturale, duc la crearea unui mediu de lucru toxic si la lipsa de respect fata de angajatii locali. Instabilitatea in deciziile managementului, lipsa oricarei investitii in dezvoltarea profesionala, presiune inutila asupra angajatilor, slugarnicia managerilor romani in fata chinezilor,distrug orice urma de coeziune, desi exista potential pt crearea unei atmosfere benefice. Nu exista mariri de salariu in firma, decat in urma unor presiuni uriase si doar in cazul in care esti vital pt reusita proiectului. Cum in ultimii ani, au reusit performanta de a pierde absolut toate proiectele, cum ziceam, NU EXISTA mariri de salariu.

Incercati sa intrati in legalitate cu documentele si procedurile aplicabile in Romania si tratati va angajatii ca parteneri de afaceri, nu ca sclavi responsabili pt esecurile voastre!

Full time - Inginer - Bucuresti

Management chinezesc: vaca de muls!

20.02.2018 - Angajat Full time Util (9)

Pro
Stress putin, locuri de parcare, locatie faina (Piata Presei), colegi romani super de treaba, un nebun de director general.

ZTE

24.02.2017 - Angajat Full time Util (17)

Pro
Mediu dinamic, challenging.

Echipa unita. Salariul pietei.

Am fost angajat in 2015 pe testare

14.07.2016 - Fost angajat Full time Util (0)

Pro
Invatai tehnologiile folosite, pot spune ca mi-a folosit pentru experienta, am plecat in Germania

Nu recomand aceasta companie din cauza managementului foarte deplorabil

03.01.2016 - Fost angajat Full time Util (1)

Pro
Al 13-lea salariu, parcare gratis langa cladire

Managerul general care nu este roman = nota 10 cu plus

Colectivul, atmosfera
Team Leader Back Office
Nu ai nevoie de experientaPoti lucra in timpul facultatiiProgram flexibilColegi OKConditii OK
Program flexibil.Spirit de echipa
Programator CNC