Acrelec Software SRL

• Site: www.acrelec.com

Forum despre Acrelec Software SRL

DD86 Vineri, 10 Mart 2017

Am fost eu, la 3.

Extrem de prost procesul de recrutare ,probabil isi cauta oameni pe care sa ii plateasca in boabe de orez, nu va pierdeti timpul.

Experienta mea a fost in felul urmator:

1. Interviu HR la care a decurs totul ok, a venit un baiat foarte diplomat cu intrebari pertinente si relevante

2. Interviu Tehnic
destul de usor cu intrebari din ISTQB si concepte de testare ,realizare test-case-uri pe baza la niste aplicatii date de ei, intrebari de logica etc. 81% punctaj total - passed

3. HR + "Manager"
Aici incepe distractia ,a venit tot baiatul de la HR impreuna cu un Lead QA care nu reusea sa se trezeasca din somn , punea numai intrebari stupide ,picior peste picior cu o atitudine de toata jena plus ca era intr-un tricou de parea ca il are din scoala generala ( 0 diplomatie vizavi de oamenii pe care ii intervieveaza , eu la fiecare interviu am venit la camasa)

Am trecut peste toate astea plus peste faptul ca nu aveau in prospect de a automatiza testarea ( lucru care pe mine ma intereseaza)

La sfarsitul ultimului interviu mi s-a spus ca imi va fi oferit un feedback in maxim o sapt.

Dupa 2 saptamani am dat eu un mail sa vad ce se intampla, la care raspunsul lor a fost negativ pe baza a "incompatibilitatea cu mediul de lucru".. asta dupa 3 interviuri la care mi-am pierdut minim 5 ore.

Waste of time and resources.

Nu recomand nimanui!

Sergheyi Sambata, 19 Noi 2016

A fost cineva recent la interviu la aceasta firma? In ce consta mai exact interviul? Multumesc.

Acrelec Software SRL
A raspuns lui Sergheyi
Luni, 21 Noi 2016

Salut Sergheyi, structura interviului difera pentru fiecare post, dar in mare consta in prezentarea candidatului, prezentarea companiei, interviu recruiter, interviu candidat (candidatul adreseaza intrebarile) si testare tehnica.

Locuri de munca Societe Generale European Business Services SA IT Recruitment Sourcer
Societe Generale European ...
Last update: 01.08.2017
Locuri de munca IBM Romania IBM Internship - Front End Developer
IBM Client Innovation Center ...
Last update: 01.08.2017
Locuri de munca Brainspotting SRL Senior Team Manager (Italian)
Brainspotting
Network engineer
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Pachet gradinita copii
Game tester
  • Concediu de crestere a copilului
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de maternitate & paternitate
Bia, poti te rog, in masurile acceptate de lege si de regulamentele site-ului, dezvolta atributiile zilnice pe pozitia primita. & ...
spiridon_magu 22.08.2017
Salut, știe cineva care este salariul minim pentru rusă?
Ed 22.08.2017
Ai fost la interviu?
Mcris 22.08.2017
GL Specialist
Manager Trainee
Agent vanzari telesales
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...