Metropolitan Life - Alico

Site: www.alico.ro

Forum despre Metropolitan Life - Alico

busuioc Vineri, 21 Apr 2017

Buna ziua !

Confirm ce a spus inno legat de postul de Unit Manager. Nu are nicio treaba cu descrierea din anunt. Trebuie sa incepi de jos si sa vinzi produsele companiei cu ajutorul rudelor, prietenilor etc. Apoi, dupa 6 ani ESTE POSIBIL sa incepi ca Unit Manager.

Sfatul meu: nu aplicati, este pierdere de timp.

O zi buna.

inno Miercuri, 15 Feb 2017

Buna ziua,

Am fost la "interviul" pt Unit Manager - Bucuresti si din pacate nu are legatura cu anuntul jobului, chiar daca acesta din urma este putin vag redactat.
La telefon am discutat despre coordonarea echipelor de vanzari iar in realitate, lucrurile stau total diferit.
Defapt trebuie sa incepi de jos, foarte de jos, adica o sa ocupi postul de consultant minim de 3 luni, iar daca indeplinesti anumite conditii (ti se precizeaza ca va trebui sa incepi prin a vinde cu ajutorul rudelor), ajungi in probele pentru Unit Manager, care dureaza 6 luni si bineinteles nu garanteaza ca in cele din urma o sa ramai pe acest post. Ideea este ca ei iti vor asigura un training de vanzari asigurari de viata pe care va trebui sa il respecti cu sfintenie. Din pacate, doresc oameni obedienti, nicidecum sa angajeze oameni destepti care sa gaseasca solutii reale, palpabile.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Metropolitan Life - Alico
amacs Sambata, 12 Mart 2016

Salut. pentru postul de Unit Manager in Iasi a fost cineva la interviu?
Stie cineva despre ce ii vorba si cam ce salarii sunt?

Multumesc!

maraJ Miercuri, 13 Ian 2016

blizzardonly ai fost pana la urma la interviu?

blizzardonly Vineri, 08 Ian 2016

Buna ziua, Ce se stie despre Metropolitan Life - Alico? Am fost chemat ca Unit Manager. ...

maraJ Vineri, 08 Ian 2016

Ar fi bine cei care ati fost la interviuri la Alico sa reveniti sa ne spuneti si noua ...

alexmihaela Marti, 28 Iul 2015

Buna, imi puteti spune si mie, va rog, in ce consta interviul pentru operator call ...

just me Miercuri, 28 Mai 2014

Buna se merita sa semnezi un contract de colaborare cu aceasta firma?

Newone Joi, 26 Sep 2013

Foarte tari oamenii(MetLife)... Au venit in Romania pusi pe treaba. Achizitii, brand nou, ...

alina Marti, 05 Mart 2013

eu am lucrat la ei siam fost foarte multumita, chiar imi pare rau ca am plecat. Dupa 5 ...

George Miercuri, 06 Feb 2013

Ce salariu exista in aceasta companie, as dori un raspuns URGENT, ca si Consultant ...

rox Luni, 25 Iun 2012

Se zice ca sunt sunt pozitii care sunt platite binisor. despre ce pozitii este vorba?

Locuri de munca Segula Technologies Romania Inginer DOCUMENTATIE TEHNICA AUTO
SEGULA TECHNOLOGIES ROMANIA
Last update: 28.07.2017
Locuri de munca Plan.net Technology SRL Android Developer
Plan.net Technology
Timisoara, Job national
Last update: 12.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Responsabil Gestiune Stocuri - Nedelea (f/m)
LIDL Romania
Ploiesti
Last update: 22.06.2017
Locuri de munca Medecins Sans Frontieres ANAESTHESIOLOGISTS
Medecins Sans Frontieres
Strainatate, Job national
Last update: 31.07.2017
Locuri de munca Linea Directa Communications - Studio Moderna Fashion Group (Top Shop) Consultant Customer Care
Studio Moderna
Last update: 24.07.2017
Network engineer
  • Pachet gradinita copii
Game tester
  • Concediu de crestere a copilului
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Network engineer