Aisiel Group

Nu sunt evaluari
  • Site: www.aisielimobiliare.ro

Forum despre Aisiel Group

waaa Sambata, 01 Feb 2014

waaaa, am scris din curiozitate numele acestei firme aici, unde am lucrat 4 luni, nu mi-a venit sa cred cati ati scris....

mai oameni buni, nu trebuie sa fim chiar asa rautaciosi , trebuie doar sa scriem muuulte detaliii despre aceasta firma si despre conducere. Eu vreau sa spun doar atat, ca agent imobiliar faci bani doar dca alergi ca un sclav, pentru comisioanele care oricum sunt prea mici. de contract...... neaaah, ce e aia?? nu sa auzit de "contract" nici macar in DEX pentru ei. Eu unul va spun serios am facut bani din imobiliare, de aproximativ 3 ani de zile, ultima data cand am lucrat in domeniu a fost la ei, deoarece stiam ca investesc putin mai mult fata de alte firme in publicitate. Ei bine, 2 saptamani a durat, pana cand m-am certat cu toata lumea de acolo si de atunci 3luni jumate, nu am mai vb deloc cu nimeni de acolo, doar cu cativa colegi. frustrarea era mare, ii observam dupa cum ma priveau toti, dar deeh, aduceam ceva bani in firma si foamea lor dupa banii nu isi permiteau sa dea afara pe cineva care le-a daruit 2 vanzari in mai putin din prima luna(din baza mea de clienti) si 4 chirii. Dupa recunosc am facut doar chirii, dar suficiente incat in momentul cand le-am pus acea rasnita pe masa si le-am zis , azi ma duc sa fac 2 chirii si de maine nu ma mai vedeti, sa inceapa sa se roage ca niste sclavi de mine sa nu plec.

Ei bine, va spun doar atat, daca nu doriti pe vant/ploaie/canicula/zapada/ger sa strabateti zona alocata dupa chirii si tot bucurestiul pentru o vanzare, nu va angajati ca agent imobiliar.

Daca insa va place sa munciti/va plac imobiliarele/va plac vanzarile, angajativa pentru a devenii niste sclavi pentru altii, dar un sclav pe banii din strict munca voastra si apoi sa va deschideti propriia afacere, dar nu aici....CLAR NU AICI. O sa fiti doar o bataie de joc pentru acesti oameni cu aspiratii la suprematia imobiliarelor care se cred "zeii din Piata Romana".

Rugaminte pentru JE Miercuri, 11 Dec 2013

Draga Je, povesteste-ne si noua cum muncesti TU, cum sta treaba cu salariul, cum ai ajuns TU director. Din cate am citit eu de la tine, nu stiu, zau, parca imi miroase a carton ! Si imi mai miroase a om incapabil sa aiba o meserie reala, dragule (apropo, sterge-ti zambetula ala rautacios de pe moaca) ! Ce faci tu, poate face oricine are cateva mii de euro si mult tupeu. In mod normal, afacerea asta de doi lei o poate face oricare din angajatii McDonalds in timpul liber pentru ca ala chiar stie ce e aia munca si coordonare.
Si ia mai povesteste cum te crezi tu superior noua, astora care muncim pe bune, care am sustinut interviuri pe bune (nu vrajeala de 2 lei ca la tine).
Si mai povesteste-ne cum investesti tu in oamenii tai si cum ii motivezi si cum astepti (chiar ca doar astepti) rezultate.

Pana una, alta, simt o mare satisfactie: frustrarea ta ca ceea ce se intampla in firma aia a devenit public. Ca au mai scris si altii de mizeriile de acolo si ca, daca nu am reusit sa stopam interviurile de acolo, cel putin am reusit sa-i facem sa se gandeasca de doua ori pana sa-ti sune la usa apartamentului, pardon, sediului firmei.

Ai mare grija, ca atunci cand Chuck Norris mai face traininguri sa mentioneze ce e scris aici si sa faca misto de randurile astea. Asa incat sa para ca e totul ok acolo iar noi, astia care scriem pe aici, incapabili sa lucram pe plantatia ta, suntem niste prosti !

Iti doresc cumparaturi fericite cu bani castigati prin munca grea, foarte grea, de altii !

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Aisiel Group
JE Luni, 02 Dec 2013

A trecut mai bine de-o luna... Unii inca mai sunt pe-aici.. Nu v-ati gasit inca de lucru? Se fac angajari in Auchan, pe post de merchandiser... salariul e bunicel, avand in vedere nivelul de experienta al multora. Sau, la un call center.. E super oferta de sarbatori: 600-800 de lei plus bonuri de masa. Tare, nu? Si spuneti adio zilelor libere, sarbatorilor fericite etc.
Pentru temerari, le recomand chiar cateva posturi la curatatorii de masini (cunosc personal cativa patroni care doresc sa angajeze).. Stiu, e cam mic salariul, dar cu putin noroc iti mai arunca vreun client milos cate un leu-doi. Imbarcati-va pe nava Mc Donald"s... Geme de posturi de munca.

Dar, cu putin noroc, iesiti din iarna si puteti migra spre alte tari in care merg cainii cu covrigi in coada.. Unde nu se munceste, ci toata lumea se preface, unde salariile sunt suficient de mari incat sa va cumparati cate o masina noua la fiecare doua luni, unde nu aveti sefi si reguli, unde nimeni nu se trezeste de dimineata decat ca sa fumeze o tigara.

Va multumesc dragilor, ca nu existati pe piata imobiliara din Romania! Mi-ar fi fost rusine sa lucrez cu voi.

de-a lu nelson Vineri, 22 Noi 2013

poate se cenzureaza putin mesajul din 15. a mers cam departe stimabilul.mersi

cucu Miercuri, 20 Noi 2013

fost, vazut, plecat.loc in aisiel are absolut oricine.cu toate ca interviul la care toti ...

narcisu` salbatic Duminica, 17 Noi 2013

N I, iti spun doar ca iti meriti locul acolo, asa mic si insignifiant cum esti, aflat sub ...

N I Vineri, 15 Noi 2013

astia care tot comentati, ati avut vreodata tupeul sa comentati ceea ce scrieti aici si ...

de-a rau,-plansu\' Joi, 14 Noi 2013

acum, serios. oamenii nu-s asa rai. dar nu sunt nici pe pe departe ce spun ca sunt. sau ...

de-a rasu\'-plansu\' Joi, 14 Noi 2013

s-au inmultit comentariile, inseamna ca deja "firma" a capatat un renume. ca ...

bau Joi, 07 Noi 2013

serios, chiar nu va angajati, ciumpalacul ala cu tigara inainte de fiecare interviu, a ...

tata nelson Miercuri, 06 Noi 2013

ok

bau Miercuri, 06 Noi 2013

NU VA ANGAJATI AICI

eu Miercuri, 23 Oct 2013

@de-a lu`nelson, da e clar !

de-a lu nelson Sambata, 19 Oct 2013

ala care posteste o tigara inainte sa te intervieveze..mai clar acum?

eu Miercuri, 16 Oct 2013

@de-a lu nelson: ambii poarta ochelari ! pe bune acum...

Inca unu Miercuri, 16 Oct 2013

Salutari!Am avut o experienta de o saptamana prin aceasta firma si, dupa un inceput plin ...

de-a lu nelson Luni, 14 Oct 2013

@JEma abtin de la comentarii. stii tu singur ce esti. si becali are multi bani

de-a lu nelson Luni, 14 Oct 2013

@eu:ai scris f mult. am mirosit c-ai vrut sa ma contrazici.ca sa nu fie dubii, eu m-am ...

eu Luni, 07 Oct 2013

1. Total de acord: meseria de agent imobiliar nu este pentru oricine. Asa cum am ...

JE Joi, 26 Sep 2013

Cum vad ca nimeni nu isi da numele, n-am s-o fac nici eu, insa considerentele pentru care ...

Locuri de munca CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe Contract Maintenance/Billing Associate ? English
Computer Generated Solutions ...
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca Cushman & Wakefield Echinox Receptionist - Front Desk
Cushman & Wakefield Echinox ...
BUCURESTI, Job national
Last update: 28.07.2017
Locuri de munca Competence Call Center - CCC Job Back Office - ebay - ITALIANA - Brasov
Competence Call Center
Brasov
Last update: 23.06.2017
Locuri de munca Vodafone Romania Part-time Internship in Retail @ Vodafone Stores
Vodafone Romania
Brasov, Craiova, Iasi
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca General Electric Romania Field Service Engineer, Diagnostic Imaging
General Electric
Accounts Payable
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Collection Officer
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Confidential
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...