AtoS IT Solutions and Services

Software/Tehnologii

• Site: ro.atos.net

Forum despre AtoS IT Solutions and Services

htc007 Vineri, 29 Mai 2015

Tot o dati atata cu salariile si beneficiile si degeaba. In Timisoara de mai bine de 7 luni oamenii pleaca la alte companii pe diferenta salariale notabile, beneficii mai bune, si nu doar la o companie, la cel putin 6 diferite s-a plecat, iar ATOS nu a ridicat un deget sa faca ceva sa isi pastreze oamenii cu vechime, cu experienta.
Cand vb de diferente mari ma refer de la 1000 de lei in sus la salariul net in plus, plus al 13-lea, plus prime de sarbatori, plus bonusuri, lucruri care de la ATOS lipsesc.
Nu dat cifra exacta, dar ultima tura de mariri a fost bataie de joc, de genul intre 40 si 80 de lei net in plus pe luna; asta daca erai norocos sa ajungi la 80 lei. Asta vi se pare marire de salar?? Mai bine nu dai decat sa dai de pamant cu moralul oamenilor, si s-a vazut rezultatul, a inceput exodul oamenilor dupa faza cu maririle fantoma.
Da, pentru inceput este un loc ok, dar pe parcurs cand vezi ca nu primesti mai nimic de la an la an, cand beneficiile sunt minime, daca vrei sa mai si ai bani de concediu sa nu ramai pe 0, pleci in alta parte.
Au plecat oameni cu vechime de peste 6 ani si nimeni nu a zis nimic, fapt care dovedeste ca aici nu conteaza valoarea ta ca si angajat, atat cat este intr-o companie de genul asta.
Este de laudat faptul ca angajeaza oameni tineri fara experienta, dar ai nevoie si de cei vechi sa ii invete, sa tina in spate serviciile.
Pacat, te obisnuiesti intr-un loc, cu colegi, cu mediu de lucru si esti efectiv fortat indirect sa pleci. Toti muncim de placere in IT, spun eu, dar mai avem si o familie de intretinut, facturi de platit si un concediu de facut undeva.
Nu stiu cand se vor trezi la realitate, dar va fi prea tarziu. Si aici nu e vina managementului local. Vina apartine globalului.

deannaa Marti, 28 Apr 2015

Buna. Tocmai am fost la un interviul la Atos pt o pozitie non tehnica....sa zic așa (Sunt absolventa de Univeristatea de Vest deci nu am treaba cu domeniul IT) As fi fost curioasa care ar fi nivelul de salarizare ca Tower Service sau Project Mamager?

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in AtoS IT Solutions and Services
Maria2015 Sambata, 11 Apr 2015

In caz ca mai intra cineva pe aici si lucreaza in Atos va rog mult sa ma ajutati, din experienta voastra, cu cateva sfaturi foarte utile pentru mine :

1) ar avea vreo sansa de angajare un om care ar veni din alt domeniu (cu experienta) decat IT? (ex consultanta economica, project management fonduri europene/business, nu IT insa) si care recent a finalizat un curs de web designer? adica sa se angajeze de ex pe o pozitie de Entry-Level Project Management/ITIL/Facility?
2) daca da, ca idee, in ce ar consta interviurile?
3) in cat timp sa te astepti la un raspuns?
4) ce salariu ar fi?

multumesc frumos de bunavointa si timp alocat raspunsului. Toate cele bune!

Valli Marti, 10 Feb 2015

Lucrez in Atos de peste 3 ani si am in spate cam 15 ani in IT, de la R&D si ProjMgmt ...

Valli Marti, 10 Feb 2015

@Ana, in jur de 1150 angajati.

Ana Vineri, 09 Ian 2015

Cati angajati are firma Atos in Timisoara?

AWE Miercuri, 07 Ian 2015

Am impresia ca cei care scriu pe aici sunt strict oamenii din delivery (tehnici). Nu ...

437 Vineri, 14 Noi 2014

Atos... frumos la inceput, dar frumosetea se pierde pe parcurs cand vezi ca sunt angajati ...

Good guy Vineri, 24 Oct 2014

Ceau, Salariul se negociaza la interviu , nu te obliga nimeni sa lucrezi pe bani putini ...

it engineer Vineri, 05 Sep 2014

Am avut si eu parte de multiple experiente cu ei + am multe cunostinte care lucra sau au ...

john Luni, 12 Mai 2014

Pe mine m-au cautat ei sa imi propuna o oferta de job si cand a fost la interviu erau ...

danutza Vineri, 09 Mai 2014

ce posturi sunt pe franceza, pt. cineva care a terminat litere? relatii cu clientii, HR? ...

plix Luni, 10 Feb 2014

Salutari.Ce nu s-a zis pana acum, in ATOS se pleaca pe proiecte in strainatate doar daca ...

andarkavar Luni, 20 Ian 2014

Va salut, m-ar ajuta foarte mult daca cineva care deja lucreaza pentru Atos imi poate ...

rik Vineri, 17 Ian 2014

Si eu sunt interesat de aceasta firma insa nu am multe informatii despre ea. Oferta de ...

carla Joi, 09 Ian 2014

Deja am 10 luni in companie. Nu as putea spune ceva rau. Dupa angajare am avut o perioada ...

adi Marti, 17 Dec 2013

Nimeni nu stie nimic ?

adi Joi, 12 Dec 2013

ce mai stiti de Atos Timisoara ? au multe multe anunturi, de exemplu pt cele de System ...

Mihai Sambata, 25 Mai 2013

Am citit si eu parerile de mai sus,vreau sa ma angajez la Atos Timisoara,dar nu stiu ...

Florina Duminica, 14 Apr 2013

Si pe mine ma intereseaza parerea sincera celor care lucreaza la Atos Timisoara,in ...

Locuri de munca HeidelbergCement Romania Receptionist
HeidelbergCement Romania
Last update: 17.07.2017
Locuri de munca Huntrecruitment Inginer vanzari HoReCa Bucuresti
Hunt Recruitment
Last update: 19.07.2017
Locuri de munca UniCredit Business Integrated Solutions Junior Referent de Specialitate Financiar - Contabilitate ? German Speaker
UniCredit Business Integrated ...
Last update: 12.06.2017
Locuri de munca Hipo.ro Internship, Order Handler with English for 9 months
Jobs from top companies in ...
Cluj Napoca
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Accounts Payable
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Collection Officer
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
System Engineer
Coordonator Recrutare
Casier
Reprezentant medical
Project manager
Audit Assistant
Mai jos aveti cateva astfel de intrebari pe care nu ar trebui sa va temeti a le rosti. Daca primiti raspuns, puteti lua mai usor decizia de ...
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...