CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

BPO & Servicii

• Site: www.cgsinc.com

Forum despre CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe

Rozi Miercuri, 09 Oct 2013

Am fost zilele trecute la un interviu la CGS Bucuresti, pe fran-eng customer support, test scris 50 intrebari (pentru engleza) - recomandare: atentie si nu va grabiti, nu este greu dar luati peste 30 din cele 50 intrebari, in sala s-a luat si 25 si au fost invitati frumos sa paraseasca cladirea :) (presupun ca, de regula, se obtin punctaje mari, avand in vedere ca functionara care a vazut rezultatul a parut socata de prestatia slaba). Daca e ok la scris, in 10 min va preia o alta d-soara draguta si vorbiti cam 10 - 15 minute diverse chestiute, gen experienta, cum va descurcati cu cei care apeleaza si fac crize etc etc, ce asteptari salariale aveti, daca va deranjeaza turele de noapte (majoritatea turelor pe USA asa sunt), ca se va lucra si de Craciun/ Revelion, ca liberele cam sunt in timpul saptamanii, ca nu prea mai e loc de viata sociala etc etc - salariile pe Sprint (cam asta e proiectul pe care fac angajari, se pare) se invart cam pe la 1700 lei, +/ - ... depinde. Atentie, asta a fost pentru Support - au domenii diferite, pe acest post nu se vinde nimic, nu se initiaza contactul, raspunzi la solicitari, reclamatii sau intrebari.

Spor si daca va mai pot ajuta cu detalii....

P.S. cei care merg mai departe au un al 2-lea interviu (a doua sau a treia zi) cu un team-leader sau project manager, tot in lb aleasa, gen engleza. Daca si aici e ok ....se bate palma.

Valentin Miercuri, 09 Oct 2013

Salutare,

Am fost chemat azi la un interviu pentru postul Customer Support with English and Spanish. Voiam sa stiu daca a mai fost cineva la un astfel de interviu si daca da o/il rog frumos sa-mi ofere mai multe detalii legate de :
- interviu : sunt doua teste scrise si interviul doar in engleza sau e mixt?
si
- job : sunt cumva incluse si ture de noapte sau e doar program de zI?
De asemenea intrebarea este valabila pentru cineva care deja lucreaza pe acest post.
Multumesc frumos!

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in CGS - Computer Generated Solutions - CGS Europe
cris Marti, 08 Oct 2013

hallo zusammen,

ma intereseaza doar cineva care lucreaza pe germana in sibiu. cum este mediul de lucru? colegi? managament? proiecte? salarizare? mersi

Ctrl Alt Delete Sambata, 05 Oct 2013

salut,are cineva idee de salarizare pe it helpdesk ? :D pentru support desk-ul lor a mai ...

Candidat Vineri, 04 Oct 2013

Pur si simplu anulezi intalnirea telefonic cu persoana care te-a invitat la interviu

@buna Vineri, 04 Oct 2013

Te executa silit =))))))))))))))))))). Stai linistit(a), ca nu-ti face nimic. Noi cand ...

buna Vineri, 04 Oct 2013

Buna! imi spune si mie cineva ce se intampla daca nu merg la interviu? va rog :* m-au ...

Bea Vineri, 04 Oct 2013

Am vazut parerile voastre si pot sa spun ca eu lucrez de aprox. 3 ani la CGS pe o limba ...

Candidat Joi, 03 Oct 2013

@Alina: da, 6 luni

alina Joi, 03 Oct 2013

contractul l-ati semnat pe perioada determinata?

@Vlad: da

Vlad Miercuri, 02 Oct 2013

Interviul cu managerul este tot in engleza?

Candidat Miercuri, 02 Oct 2013

Salutari. Revin cu feedback. Am batut palma cu ei pe 1800 ron cu tot cu sporurile de ...

Corect.

Sebi Miercuri, 02 Oct 2013

Proiectul incepe pe 14, am inteles corect?

Candidat Miercuri, 02 Oct 2013

Iar salariul este negociabil...depinde daca te incumeti sa incepi o astfel de negociere ;)

Candidat Miercuri, 02 Oct 2013

Mi-a spus si m-au si sunat dupa 2 ore sa imi stabileasca o intalnire pentru astazi cu ...

Neacsu Mihai Miercuri, 02 Oct 2013

Daca nu ti-a spus de o intanlire cu managerul, inseamna ca nu vei lua postul Salariu ...

Candidat Marti, 01 Oct 2013

Salutare,Eu am fost astazi la interviu la sediul CGS din SemaPark. Ca si impresie ...

Roxana Luni, 30 Sep 2013

Hello! Tocmai am primit un mail in care sunt anuntata ca miercuri voi sustine un interviu ...

Locuri de munca ISB Rom SRL QA Game Tester
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?
Edel 19.08.2017
NOC Technician
IT Support
Network engineer
Asistent manager
Hardware Specialist
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...