Class It Outsourcing

• Tel: 031.826.0150
    Site: www.classit.ro

Forum despre Class It Outsourcing

Austinel Miercuri, 21 Dec 2016

Am aplicat la ei pt Field Sys Admin, desi cativa cunoscuti mi-au spus ca imi pierd timpul degeaba... Mare dreptate au avut. Ore suplimentare daca faci nu se platesc, ca aia e, nu o sa lasi tichetul neterminat la 6. Periodic esti la consemn la domiciliu pt o saptamana, asta inseamna ca de la 18:00 cand termini programul pana a doua zi la 09:00 esti sys admin de servici, raspunzi la solicitari indiferent de ora. Deci cum s-a spus mai sus, de muncit se munceste destul. Fiecare tip de tichet are un timp de rezolvare prestabilit. Daca l-ai depasit ai probleme cu conducerea, asta (sub o forma finuta) mi-a fost spusa direct la interviu. Si orice tehnician/sys admin, si nu numai, stie ca uneori nimeresti o problema care te termina de cap si iti mananca timp pana o rezolvi, deci esti pe barba ta. Si apoi a venit partea cu salariul: 350E net pe cartea de munca, si alte 200E (optionale) drepturi de autor. Ce e aia drepturi de autor? Si eu am intrebat, mi s-a explicat si am inteles, dar nu mai detaliez aici. Daca dupa 350E pe cartea de munca inca mai esti interesat, te las sa afli singur la interviu :)

MCtin Joi, 15 Sep 2016

Va scriu cateva cuvinte despre experienta mea cu aceasta companie, poate ajuta pe cineva.
Am aplicat pe ejobs pentru pozitia Collection Responsible. Dupa o zi, am fost sunat pentru interviu (programat ziua urmatoare la sediul lor).
Interviul cu HR-ul a fost foarte simplu si scurt, cu intrebari de tipul: De ce ai plecat de la jobul anterior?; Care sunt valorile companiei?; Ce parere ai despre oferta?.

Prezentarea jobului: administrarea tuturor facturilor curente si restante (clienti IT, software si hardware), emiterea facturilor, trimiterea notificarilor de intarziere , modificarea documentelor aditionale pentru contracte, erai responsabil si de niste activitati ce tin de vanzari si altele de de salarizare. Aceasta pozitie este unica in companie, nu mai sunt alti colectori. Mentionez ca jobul este pe romana.

Oferta salariala: 2200 RON Brut (+ bonus de 100eur brut pt atingerea targeturilor, din cate mi-am dat seama nu prea se ating targeturile)

Modalitatea de incheiere a contractului: PFA, aparent majoritatea sunt angajati cu contract PFA acolo, sustinand ca iti raman mai multi bani prin faptul ca platesti taxele la stat doar o data la 3luni.

Programul: 9-18, insa am observat ca se sta foarte mult peste program (de exemplu, cand am avut eu interviuri am observat ca la 18:30 au intrat cu totii intr-o sedinta, persoana de la HR imi trimitea mailuri si la ora 19:00, semn ca se sta aproape zilnic peste program si mai mult de jumatate de ora).

Interviul urmator a fost cu Managerul de Vanzari care incerca sa vada daca intr-adevar vrei sa lucrezi la ei, scotea in evidenta aspectele negative (faptul ca nu prea este spirit de echipa si colegii de pe IT nu sunt dispusi sa te ajute), faptul ca se sta peste program, ca este foarte mult de munca si ti se vor da responsabilitati suplimentare pe parcurs,

Nu am acceptat oferta.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Class It Outsourcing
MCtin Marti, 02 Aug 2016

in cadrul acestei companii se fac mariri de salariu, sau ramai cu acelasi salariu de la inceput?

dinromania Joi, 25 Feb 2016

Class IT este o firma buna. Veti gasi aici comentarii bune si rele. Ca angajat al Class ...

seo Vineri, 16 Oct 2015

Tocmai am fost si eu chemata la un interviu, unde am fost tratata cu totala lipsa de ...

Q Vineri, 09 Ian 2015

O sa gasiti o echipa foarte misto care imi lipseste de cateodata. am stat aproape 4 ani, ...

Aaai Vineri, 09 Ian 2015

Salutare,S-a mai schimbat ceva in bine la aceasta companie?Ma tenteaza sa fac o schimbare ...

guest123 Vineri, 01 Aug 2014

Salut, Am fost la interviu la class it , totul a fost ok pana la testul tehnic la care ...

flavius Vineri, 20 Iun 2014

Salut,Observ ca au reinceput sa angajeze iar, au ceva posturi disponibile pentru System ...

Alexutu Marti, 17 Iun 2014

Am fost chemat recent pt interviu pe postul de it admin, aveti ceva sfaturi? Salariile ...

nickname Miercuri, 27 Noi 2013

cam ce salarii se dau pentru un QA Tester? anonim Joi, 30 Mai 2013 poti detalia ...

Luana Luni, 15 Iul 2013

Eu am avut un interviu la ei prin primavara pentru receptie. Nu am cerut un salariu ...

Marius Marti, 09 Iul 2013

Buna,Referitor la aceasta companie, intr-adever se munceste mult...dar faci cu drag, ai ...

anonim Joi, 30 Mai 2013

In curand o sa am un interviu pe postul de QA Tester, Imi puteti oferi ceva informatii ...

ionut Joi, 28 Mart 2013

Ce salariu se ofera pentru postul de agent vanzari?

Andrei Bogdan Mandu Sambata, 16 Mart 2013

Eu am lucrat doi ani ani la ei si imi amintesc ca se muncea foarte mult.Intr-adevar se si ...

Bogdan Joi, 07 Feb 2013

Cel mai tare la Class e ca poti sa inveti si ai de la cine. E cea mai tare echipa in care ...

Locuri de munca DK Global Recruitment HR Senior Executive with German/Polish in Timisoara.  e
Last update: 11.08.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Good German level? Work now in Bucharest! Accounting roles RS
Last update: 14.08.2017
Locuri de munca Manpower Romania B2B Mass Communication Specialist with Russian
ManpowerGroup Romania
Last update: 01.08.2017
Locuri de munca Telekom Romania Mobile Communications SA Reprezentant vanzari Call Center
Telekom Romania
Game tester
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Concediu de crestere a copilului
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de crestere a copilului
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Programator Java
700 LEI
Support Technician
Casier si lucrator ...
Agent vanzari
Consilier vanzari
Operator relatii clienti
Sunt aproape sigur ca majoritatea persoanelor care isi cauta un loc de munca, cu atat mai mult unul necalificat, nu pornesc in aceasta ...
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...