Clinica Sante

Nu sunt evaluari
  • Site: www.clinica-sante.ro

Forum despre Clinica Sante

OlgutaR Miercuri, 17 Mai 2017

Îmi puteți spune atmosfera de la Sante? Se lucrează peste program? Eu țin foarte mult la viata mea privata.

Jaykaynw Joi, 24 Mart 2016

Am sa impartasesc expeienta pe care am avut-o la aceasta clinica de analize medicale, la care am fost angajat un an de zile.
In primul rand, interviul a fost unul atipic in care experienta profesionala nu a contat ci mai degraba caracterul. Salariul promis a fost de 2000 de ron plus inca 1000 cel putin prin realizarea targetului si comisioanele aferente depasirii targetului, mai mult, orice crestere de target se materializeaza si in cresterea salariului fix. Suna bine, nu ?
Si acum realitatea :
- slariul fix livrat la timp. cresterea targetului in fiecare luna, de multe ori aproape dublu de la o luna la alta, revizuire salariala odata pe an, crestere cu maxim 200 ron. Cu alte cuvinte oricat de mult te straduiesti sa iti realizezi obiectivele, in luna urmatoare ai toate sansele sa nu le atingi si implicit sa nu obtii niciun comision din depasire. Ca si paranteza, 100% target inseamna 0% bonus.
- programul de munca e de la 8-8:30 in cel mai fericit caz pana te tin puterile. Am indraznit sa ajung acasa in cateva saptamani in jurul ore 17:00 si mi sa spus ca nu ma implic deloc in realizarea obiectivelor. Se asteapta sa lucrezi cel putin 10 ore pe zi iar daca medicul te suna sa ridici nite probe la 21:00 , te duci, indiferent ce ar fi.
- masina de firma e o Dacia Logan doatata cu GPS si urmarita spatamanal poate chiar mai des. Niciun km in interes personal. Exista chiar si o limita de combustibil pe care daca o depasesti, scoti bani din buzunar sau mergi pe jos la munca.
- daca ai deplasari inafara localitatii de resedinta, la nivel de reprezentant medical, nu ti se deconteaza nimic. Nu ai diurna, nici macar pt un "meniul zilei". Nici macar in perioada trainingului , daca e desfasoara in alta localitate fata de cea de resedinta, o simpla masa nu e asigurata.
Ca si concluzie, e un loc de munca bun, in care poti sa te simti bine, problema e angajatorul si zgarcenia notorie. Se asteapta sa iti dai sufletul si sa tragi 12 ore pe zi ca sa fi apreciat si sa castigi un venit nici macar decent.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Clinica Sante
fost anagajat Luni, 15 Dec 2014

Pot sa-ti spun multe alte motive penibile pentru care angajati cu vechime sunt dati afara.

fost angajat Luni, 15 Dec 2014

Mai bine pentru tine the one.in ce locatie sante ti s-a intamplat ?

the one Marti, 02 Dec 2014

Am lucrat si eu la aceasta clinica...tare dezamagita sunt...dupa o saptamana si jumatate ...

cucu Luni, 10 Noi 2014

Ce salarii au reprezentantii medicali? Au gps pe masini? Te lasa sa folosesti masina in ...

geo Miercuri, 29 Oct 2014

Lucrez in clinica sante de 1 an si am fost si eu la interviurile de care spun ceilalti! ...

eu Duminica, 24 Aug 2014

Am fost la interviu.Am asteptat 35 minute desi eram programat . Este exact cum spun mai ...

emilia Luni, 23 Iun 2014

Hello. Ma pregatesc sa ma duc la un interviu ca si reprezentant vanzari la sediul din ...

bazgaune Joi, 15 Mai 2014

Salarii decente.800 de lei.

S.B. Joi, 17 Apr 2014

Ciudat interviu. Nimic concret despre ei. Am inteles totusi ca in Sante " se ...

lusa Luni, 24 Mart 2014

stiti cat e salarul unei asistente?

un frustrat Miercuri, 19 Mart 2014

Am fost si eu la un interviu. Ei bine,exact cum spunea "oarecum" la primul post ...

alina Marti, 04 Mart 2014

eu lucrez in aceasta firma de cativa ani.. salariul e mic la inceput oriunde,dar daca iti ...

UNDERLINE Joi, 20 Feb 2014

Crede-ma e mai bine oriunde decat la sante, salariul e mic la inceput, pt ca zic trebuie ...

Lusa Miercuri, 19 Feb 2014

Pentru angajari cu cine trebuie sa iau legatura.As dori sa ma alatur si eu acestei ...

micas Miercuri, 29 Ian 2014

as vrea sa stiu ce presupune job-ul de sef centru si salariul. multumesc.

the one Sambata, 05 Oct 2013

pentru ei a-ti dedica viata sante-ului este ceva absolut firesc, sa stai peste program ...

ana Miercuri, 04 Sep 2013

Sa vorbesti despre tine, sa le spui de ce iti doresti sa muncesti la ei, sa vada ce fel ...

yo Miercuri, 21 Aug 2013

cam ce intrebari ti au pus la primul interviu? mss

Locuri de munca Continental Automotive Group Romania Sales Representative PLT (Tires Division)
Continental
MedLife SA
Last update: 21.06.2017
Network engineer
  • Pachet gradinita copii
  • Cafea sau sucuri oferite gratuit
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Concediu de crestere a copilului
Inginer proiectant ...
1233 lei + bonuri de 9.57 lei/zi La OT se plateste dublu.
Alebooxoxo 19.08.2017
Promisiuni salariale nerespectate. Manageri incompetenti, impostori dpdv profesional. Nu te angaja aici decat daca esti disperat sau daca ...
Jack_London 19.08.2017
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Network engineer