Depot 96

• Tel/Fax: 021.317.5919
    Site: www.depot96.ro

Forum despre Depot 96

Deea_1 Miercuri, 18 Ian 2017

Bună ziua, am fost chemata la interviu pe postul de operator magazin Online și ce credeți ca mă întreabă ati aplicat ptr postul de lucrător comercial? La care eu nu am aplicat pentru postul de lucrător comercial, îi spun ca pe postul de operator magazin online, m-a condus chiar patronul firmei, mi s-a părut destul de arogant cu CV-ul în fata sa mă întrebi ptr ce post și cum mă cheamă și sa te întrebe de 7 ori de ce ai plecat mi s-a total lipsit de educație, profesionalism, nesimțire ca îmi spune haide ca mai am interviuri. Vi se da un test la interviu și în urma testului care îl faci cică iți dă un răspuns.

Fetele Luni, 28 Noi 2016

Sunt cu totul de acord cu ce spune pancake si totul este adevarat. Eu lucrez de cateva luni si o sa va spun cum stau lucrurile de fapt.
La interviu totul este foarte frumos si dragut vi se comunica doar salariul desi cateodata unele fete au fost mintite in legatura cu comisionul si chiar si cu salariul iar programul variaza in functie de cum are nevoie de oameni chiar daca vi se spune ca este program de o zi cu o zi. Este adevarat ca platiti bluzele daca plecati pana in 3 luni.
Inventarul se face in fiecare luna aproape pentru ca de fiecare data pleaca cineva deisgur din cazuza faptului ca nu mai rezista presiunilor, iar mai de fiecare data lipsesc produse si fetele care nu sunt mai mult de 4 pe magazin vor fi nevoite sa plateasca (chiar daca au fost in concediu) si au fost si sume de 500-800 si chiar 5000 de lei care au rebuit sa fie achitate in cateva luni, asadar acel comision nu prea mai ajuta deoarece din el se taie si uite asa ramaneti doar cu 1200 de lei plus bonuri si bineinteles cand veniti din liber la inventar nu sunt platite orele.
Intr-adevar camerele de supraveghere sunt tot pentru noi nu pentru clienti, aproape in fiecare zi suna sefa si nu numai si ne face observatie sau chiar jigneste pentru simplul fapt k nu am stat intr-un punct fix si faceam alta treaba care era tot a noastra neavand cine sa o faca. Le lasa pe fete si fara scaune in depozit, in spate nu poti manca si pauza numai pauza nu este, cateodata lucrezi 12 ore fara sa mananci si daca se aglomereaza (adica 2-3 oameni pe sala) trebuie sa iesi imediat si sa o ajuti pe colega).

Daca se intampla sa nu mai aveti colega pe tura (ceea ce este foarte des intalnita problema) va lasa si cate 2 luni nu cauta imediat personal si stai singur chiar si pana la ora 2 cand vine un supliment).

Si in legatura cu vanzarea chiar daca nu aveti oameni in magazin si nu este vanzare sunteti sunate si de 5 ori pe zi de sefa si stresate pana va dati demisia singure deoarece acea femeie te poate aduce la disperare pentru ca atata timp cat nu sunt oameni in magazin nu mai este problema noastra, nu ii culegem,,,dar unii nu inteleg...

Ca sa nu mai zic ca si concediile, nu se dau mai mult de 5 zile pentru ca evident scuza dintotdeauna nu sunt oameni si mai esti chemat si din liber cand este nevoie (mai mereu).

In concluzie este un loc in care nu ar trebui sa va angajati vreodata daca nu vreti sa va pierdeti timpul deoarece multe persoane angajate sunt jignite de superiori, amenintate ca li se scade din salariu sau bonuri si mintite si pe rand au plecat aproape toti oamenii vechi si nici cei noi nu mai rezista mult iar cei noi vor pleca si ei in curand. Si eu de altfel abea astept sa plec imediat ce imi gasesc in alta parte.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Depot 96
pancake Joi, 07 Iul 2016

Mie mi-au oferit 1200 lei salariu fix, bonuri de masa in valoare de 200 lei, si comision din vanzari 0.3% parca. In primele 3 luni [de proba, in care poti fi data afara fara motiv ca mine si alte fete de care am auzit] comisionul e jumate din cel mentionat.
Se ofera uniforma [pantalon + bluza] .. mie mi-au dat doar bluza ["ne pare rau, nu ne permitem sa-ti dam si pantaloni.. dar daca ramai la noi iti vom da si pantaloni.."] Bluza trebuie platita [40 lei] daca iti dai demisia in primele 3 luni [daca te concediaza, nu o platesti].

Daca se fura din magazin, toate fetele din magazinul respectiv platesc din banii lor produsele lipsa la inventar. Sefa si managerii stau tot timpul cu ochii pe camere sa vada ce faci tu ca angajata, si nu ca sa vada daca se fura sau nu. Trebuie sa vada ca faci mereu ceva.

Mi-au propus un program de 12 ore pe zi, dar se platesc doar 11 ore [o ora se considera pauza, pe care este imposibil sa o ai], sa nu mai mentionez ca trebuie sa fii prezent la magazin cu 30 de minute inainte pt a face curatenie [deci pierzi o ora si jumatate inafara timpului petrecut pe drum].

salariul se plateste pe card de debit de la raifeissen.

best Miercuri, 29 Apr 2015

Buna,Am un interviu programat maine, pentru postul de asitent vanzari, imi puteti spune ...

just me Miercuri, 27 Aug 2014

Ca sa te lamuresc asupra nedumeririi tale anileda, o intrebare deschisa este o intrebare ...

anileda Joi, 21 Aug 2014

Am fost chemata la un interviu ,cam acum 2-3 saptamani . Am fost contactata telefonic si ...

dia Joi, 08 Mai 2014

mie miau oferit 650 de lei plus tichete de 200 si comision...salariul de baza se putea ...

Aplicant Vineri, 10 Ian 2014

Dar cu bonusul din vanzari poti sa ajungi la 2000 lei lejer - asta daca te implici.

Jessy J Marti, 08 Oct 2013

Am fost la ei la interviu de curand si mi-au oferit la 40 de ore/saptamana 850 ron + ...

Locuri de munca Accenture Romania Front Office Representative, Timisoara
  • Abonament la sala de fitness / masaj
  • Tichete cadou
Inginer proiectant ...
  • Concediu de maternitate & paternitate
Am interactionat de doua ori cu aceasta firma, din punctul meu de vedere nu ii pot recomanda.De fiecare data am avut impresia ca am fost ...
Macatumba 23.08.2017
Buna ziua, stie cineva ce salarii ofera pentru postul de coordonator buyeri?
Trepadus 23.08.2017
Ai aflat ceva între timp?
Madalina028 23.08.2017
Programator Java
700 LEI
Support Technician
Casier si lucrator ...
Agent vanzari
Consilier vanzari
Operator relatii clienti
Suna foarte tentant sa lucrezi acasa, comod, fara teroarea condicii la ore mici, fara neplacerile provocate de un sef artagos. Sa fii ...
Dincolo de relatiile de munca, intre colegi se nasc adesea si relatii de natura personala, unele pozitive, altele mai putin. Petrecand ...
Aceasta este concluzia la care a ajuns un studiu realizat de catre o echipa mixta de cercetatori din Olanda si Israel. Autointitulat primul ...