Enel Romania

Energie / Industrii extractive

• Site: www.enel.ro

Forum despre Enel Romania

Robert2386 Marti, 18 Iul 2017

Companie de oameni cu "interese ascunse": se angajeaza pe functii de conducere sotiile/iubitele unor persoane care se cunosc cu directorii.

De asemenea oamenii cu potential stagneaza ca si functie in Enel sau migreaza catre alte departamente deoarece valoriile autenticitate, seriozitate, profesionalism NU sunt recunoscute.

Persoanele care pleaca din companie cu pachete sociale (un numar de salarii platite) dupa un numar de ani lucrati in Enel sunt reangajate pe functii asemanatoare astfel ca se ajuta intre ei sa primeasca foloase materiale.

Dezvoltarea profesionala in aceasta companie NU EXISTA si daca ai noroc la inceput cand te angajeaza poti nimeri sa lucrezi in departamentul unui lider.
In rest sunt doar "sefi" care prin niste jocuri de culise ajung pe functii de conducere si cu un caracter indoielnic.

Desi sunt coach nu am primit vreodata o oportunitate in acest sens oficial sau neoficial, in schimb a fost angajat un coach extern cu propria firma deoarece se cunostea cu o persoana din departamentul HR.

Departamentul de HR in general este inexistent in relatia cu angajatii, desi exista un birou pe acelasi etaj cu alte 3 departamente, nu am simtit o apropiere din partea acelor persoane de acolo (in schimb se transmitea o stare de "piata" - total neprofesionista).

Totusi exista cateva persoane din intermediul departamentului HR care te ajuta cu raspunsuri la diferite intrebari despre: salarii, incetarea contractului de munca, formalitati samd.

In rest se formeaza un colectiv frumos de colegialitate, prietenie daca iti doresti acest aspect.
Team leaderii iti ofera intelegere si suport cand te duci catre ei cu o solicitare profesionala sau personala.

Managerul este alaturi de tine in dezvoltarea ta profesionala si iti ofera suport ori de cate ori ai nevoie.

Directorul la sedinte considera profesionist asezarea cu partea dorsala pe birouri, cand cheama subordonatii (colegii cu functii inferioare) in birourile proprii acestia se observa cum stau in picioare ca si cand "executia" urmeaza sa inceapa.

De multe ori nu se ofera posibilitatea de a sta civilizat pe scaun sub masca "nu este spatiu in birou" desi sunt multe incaperi disponibile pentru astfel de situatii.

O companie comunista in general cu posibilitatea de a cunoaste lideri si prieteni pe viata.

MMB73 Sambata, 10 Iun 2017

Buna ziua, as dori sa stiu si eu ptr functii de specialisti, experienta peste 10 ani, care sunt salariile in companie, enel.

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Enel Romania
anairda Vineri, 18 Mart 2016

Salarii medii si mari doar in pozitiile de conducere/management. In rest, pentru o experienta medie (de 5 ani +/-), studii superioare, salarii intre 1500 si maxim 2000 lei + bonuri de masa. Nu exista niciun fel de beneficiu (asigurari, cursuri, etc), de regula volumul de munca este ridicat.
Ajungi sa promovezi foarte greu, mai ales daca nu exista cineva care sa "te recomande".

Altfel, mediul de lucru este placut, ai posibilitatea de a invata si a acumula experienta. Nu este cel mai rau loc un munca, insa nici unul unde sa poti dezvolta o cariera sanatoasa.

anonim Joi, 03 Iul 2014

Salariu mic, resposabilitati o mie, pretentii zece mii

Nicoleta Luni, 17 Mart 2014

Salar pentru Agent servicii clienti 700+bonuri+bonusuri

ana Marti, 28 Ian 2014

surprinzator ca nu este niciun mesaj postat, avand in vedere dimensiunea companiei...

Anonim Vineri, 24 Ian 2014

Nu ne ajuta nimeni cu nicio informatie? Mersi

Locuri de munca Conectys Serv Telecom RECEPTIONIST (with English skills)
Conectys
Last update: 09.08.2017
Locuri de munca Deutsche Telekom Business Services SRL Recruitment Specialist with Slovak
Deutsche Telekom Business ...
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca Stefanini Romania Customer Support Analyst (PORTUGUESE)
Stefanini Romania
  • Traininguri / formari profesionale oferite gratuit sau cu reducere
Collection Officer
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Teambuildinguri / evenimente de relaxare oferite de catre companie
Buna,Am fost contactata pentru un interviu, pozitia consilier juridic insolventa. Va rog daca ma puteti ajuta cu detalii (desfasurare ...
cristina_pulbere2000 16.08.2017
Pentru sales admin analist aveti ceva informatii despre post, salarii etc?
melek2017 16.08.2017
Dupa absolvirea unei facultati de economie ajungi sa spui ca ai noroc daca esti angajat printr-un program de MANAGEMENT TRAINEE, cum e ...
Vilcea 15.08.2017
Coordonator Recrutare
Casier
Engineer
Reprezentant comercial
Technical Support Engineer
Confidential
Privita in ansamblu, piata muncii din Romania este una robusta, tara noastra avand chiar cel mai mic procentaj de someri din randul tarilor ...
Peste jumatate dintre angajati isi iau parte din treaba de la birou cu ei acasa, si asta nu din prea multa dragoste pentru compania pentru ...
Cu totii am folosit cel putin odata tehnologia pusa la dispozitie de catre companiile pentru care lucram si in scopuri personale, nu doar ...