Express People

Express People

• Site: www.express-people.com

Acest angajator nu comunică, momentan, despre brandul său în comunitate.

Reprezinți compania?
Activează-ți profilul

Forum despre Express People

vladasu Marți, 20 Feb 2018

Ma fratilor nu stiu ce ati facut voi. Eu sunt la Foxconn de o luna, e cat se poate de bine pot sa zic. Da, ca sa ai ceva banuti trebuie sa ai ore, ca te mai trimite acasa e adevarat dar trebuie si tu sa iti casti gura ca ai nevoie de ore si asa mai departe. Faza cu trimisu acasa sunt luni si luni. Asta e in functie de comenzi. La incepot esti pus sa ajuti pe altii care au experienta. Daca nu ai ce sa ajuti sau nu au loc pentru tine nicaieri atunci da, esti trimis acasa, dar nu se intampla prea des. In rest mi se pare ok, ai cazare moca care nu e prea misto dar daca sti sa te invarti un pic te descurci sa o faci mai buna. Primesti bani saptamanal: la inceput de doua ori 500 de coroane dupa a treia saptamana 1000 ( eu am luat si 1500 de coroane bonus, am prins ceva bonus de 7000 de coroane pe langa salariul de baza care sunt impartiti treptat la "zaloha" care o primesti saptamanal) Salariul este de aproximativ 100 de coroane la ora. Daca faci un calcul la 5 zile pe saptamana a cate 12 ore ajungi la 22000-24000 adica cam 1000 de euro +/-. La munca e putin cam mult 12 ore dar ai 3 pauze cam de o ora jumate per total si nu ai de facut mare lucru e lejer. Mediu de munca e cat se poate de curat,elegant.prietenos etc. Recomand!!!

asss Marți, 21 Feb 2017

sal care ar mai fiii si alte probleme

kk1 Duminică, 17 Iul 2016

Momentan lucrez la Foxconn, si dupa doua luni voi pleca probabil inapoi in tara, atata timp cat nu ma pot transfera altundeva. Atentie!!! Nu sunt lasat sa fac asta pentru ca au plecat foarte multi si au nevoie disperata de oameni.
De ce vreau sa plec?
1. Luna trecuta am avut 150 de ore. caz fericit >>altii au pana in 100 ore)
2. Poti lucra si 4 ore pe zi sau poti sa nu lucrezi deloc, sa fii trimis acasa.
3. Sistemul de amenzi (penalizare din salariu) este unul foarte prost pentru operator, atata timp cat mie mi se inputa si greselile altora.
4. Cand este de lucru se trage de tine pana nu mai poti.
5. Pe cei din Oradea nu ii intereseaza de tine odata ajuns aici. Esti all nimanui.

Astra ar fi unele probleme. Mai sunt si altele. Va stau la dispozitie. Poate vreun manager citeste ce am scris.

Retroitsiwebstencsialexie
A răspuns lui kk1
Luni, 25 Sept 2017

Salutare lasa-mi si mie detalii..cum e cu ei..fac ce promit in tara? Banii cum sunt? De la cat la cat? Io vreau sa merg si eu..sa ma duc ?...as nimeri la Panasonic..lasa-mi tu ceva detalii daca ai..

Răspunde

Oferte care ți s-ar potrivi

Luxoft Romania

Full time

Bucharest

rinf.tech

Full time

Bucharest, Romania

Snx25 Luni, 09 Mai 2016

Poti sa dai unele detalii? Ce vrei sa spui prin faptul ca ar trebui sa se informeze mai ...

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să intri în contul tău.

rmx Luni, 01 Feb 2016

Eu lucrez de cateva luni bune la Express People . Daca aveti intrebari va voi raspunde ...

Pentru a vizualiza toate informațiile te rugăm să intri în contul tău.