Fortech SRL

Software/Tehnologii

• Site: www.fortech.ro

Forum despre Fortech SRL

CristinaCR Joi, 23 Mart 2017

Nu recomand nimanui aceasta firma, decat daca este la prima angajare si nu are nicio alternativa.

Salariile sunt in primul rand foarte mici, angajatii nu prea au experienta, majoritatea sunt juniori si nu prea ai de la cine sa inveti.

Daca ai orice dorinte, oricat de mici, cel mai probabil nu o sa le ia nimeni in calcul din motive financiare.

Mi s-a propus sa particip la un training, cu conditia ca daca voi pleca in urmatoarele 12 luni din firma va trebui sa achit eu cheltuielile pt training.

In momentul in care am cerut marire de salariu, mi s-a spus ca nu au de unde sa ne ofere salarii mai mari (desi ofera cam cele mai mici salarii din Cluj).

In general la evaluari ti se spune ca nu ai destule cunostinte si ca nu iti pot oferi promovari/mariri salariale.

Nu prea sunt bani pt team building-uri, la un moment dat trebuia sa platim noi o parte din mese.

In momentul in care am decis sa plec din firma, am fost certata si am primit tot felul de reprosuri.

Partea buna: colegi de treaba.
nteodor Marti, 02 Iun 2015

Salutare. Am fost si eu la un interviu acum cateva saptamani si am sa detaliez ce mi-a placut si ce nu mi-a placut :

1) Persoanele cu care am avut primul contact : HR/Frontdesk au fost OK si destul de profi.
3) Persoanele cu care am sustinut interviul tehnic (2 persoane , ambii project manageri) mi-au facut o impresie neplacuta si am sa explic de ce:

- ambii au fost de o acreala mai rar intalnita de mine la un interviu , genul de oameni cu 0 calitati interpersonale si cu care nu ai vrea sa lucrezi (cel putin pentru personalitatea mea , pt altii poate e ok)
-Unul avea un prost obicei de a te intrerupe extrem de enervant (cred ca am fost intrerupt de cel putin 10 ori) dand o impresie de "I don't care what you say but here is my idea" Wow. Penibil si va spun sincer ca eram la un pas de a iesi din interviu.
- unul din ei a intarziat mai bine de jumatate de ora si a parut extrem de plictisit si neinteresat de ce vb eu acolo. Si-a prezentat niste scuze anemice ca s-a sculat mai tarziu , un fel de treaca mearga prezentat ca si gluma. Trebuia sa am interviul cu 3 persoane dar ulttima nici nu a mai venit , probabil a adormit si ea.

-Am fost intrebat de experienta, anumite chestiuni/notiuni legate de testare , problema de logica etc unde m-am descurcat OK dar e trebuit sa repet multe dintre chesituni ca sa auda si benone sinulescu care a intarziat.

Dupa o ora jumatate tipul care ma enerva cel mai mult dintre cei doi vazand ca nu stiu raspunsul la cateva intrebari de OOP : Ahh pai tu nu ai aplicat la X? Nu , am aplicat la Y. Ah , nu stiu de ce am avut impresia ca ai aplicat la X. Tare nu? Asta dupa 1 ora jumatate in care eu am vorbit degeaba. Ma intreb daca iti vine un candidat si tu nu stii pentru ce aplica.... ce rol mai ai tu in firma aia? De ce ai venit tu astazi la interviu?

In fine, la final m-a intrebat de salariu, am zis ca 4000 pentru ca pe mai putin nu se justifica pentru mine avand in spate alte oferte.

Oricum ,dupa vreo 2 saptamani mi-au venit cu tipicul "nu esti la nivelul tehnic pe care il cerem" :))
Poate daca ceream 2000 ron eram la nivelul tehnic cerut :)) . Oricum ma interesa mai putin pentru ca inainte de asta se pare ca am fost la nivelul tehnic cerut de o alta firma care culmea mi-a oferit mai mult si pentru mine nu a fost foarte grea alegerea.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Fortech SRL
Dia01 Marti, 28 Apr 2015

Am vazut ca au un post de paid search coordonator. Am aplicat si acum astept sa ma sune. Stie cineva cam in ce consta interviul si ce salariu se da pt un astfel de post? postul este entry level
JuniorProgramator Joi, 23 Apr 2015

Am fost la ei in noiembrie 2014 pentru un interviu pentru junior java , dupa doua etape , ...
Anonim Joi, 11 Dec 2014

Am lucrat cativa ani acolo si pot sa spun ca mi-a fost imposibil sa ma mut pe un alt ...
re Joi, 20 Noi 2014

Salut , am o intrebare firma asta are sediu numai in Cluj?Multumesc
cry Vineri, 17 Oct 2014

Stie cineva ce s-ar putea da la un interviu de junior .net?
BeeBee Luni, 13 Oct 2014

Cam care ar fi salariul care ar trebui sa il cer pe postul de QA cu experienta de 1 an in ...
Razvan Miercuri, 17 Sep 2014

Salariu net.
Sherban Miercuri, 10 Sep 2014

Razvan, brut sau net?
Razvan Marti, 09 Sep 2014

Hai ca sparg eu gheata: cu banii: in mai putin de 1 an de la angajare am sarit putin ...
torreto Miercuri, 03 Sep 2014

eu am fost la un interviu tehnic pt QA..am facut tot felul de teste, iar la finat mi-au ...
mircea Marti, 26 Aug 2014

Pentru postul de junior java/android developer care sunt cerintele si cam ce salariu as ...
Mike Luni, 18 Aug 2014

Salariile se invart in zona 1000 de euro, poate 1500 daca esti chiar bun si ai experienta ...
anonima Luni, 04 Aug 2014

Eu am avut parte de o recrutare transparenta.Am avut un singur interviu ,dupa care am ...
EU Joi, 12 Iun 2014

Salut stiti cumva ce salarii au testerii pe limba germana la Fortech ?cate ore se ...
Ionel Joi, 08 Mai 2014

Este o firma OK. Chestia cu pontatu, era un tool care te ajuta sa vezi cat si pe ce ...
Rob Duminica, 13 Apr 2014

Si nimeni nu a dat un exemplu concret de salariu.
Bogdan Vineri, 14 Mart 2014

Daca a fost careva la interviu pentru QA la Fortech. Stiti cumva in ce consta acel test ...
Alex Luni, 03 Feb 2014

Lucrez acolo de 3 ani. 2 ani jumate am facut QA, pana m-am hotarat ca vreau mai mult si ...

Locuri de munca Credius IFN SA Consilier front-office Focsani
Credius
Focsani
Last update: 04.07.2017
Locuri de munca Centrul Medical Romar Biolog / Biochimist laborator analize medicale
Romar Medical
Reprezentant
  • Telefon de serviciu
  • Masina de serviciu
Recrutor
Buna ziua! Ce salarii sunt la Aerotec, in productie, logistica? Am auzit foarte multe cunostinte spunand ca: este foarte lejer dpdv al ...
Pokke 26.07.2017
Jsm ! Ce feedback ti au dat?
26.07.2017
Astept si eu rezultatul la un interviu pt sales assistant in Orange Shop in mall.. stiti care ar fi salarizarea?Mie imi spunea cineva ca se ...
26.07.2017
Support Technician
Data Scientist
Business Operations ...
Business analyst
Field tehnician
Agent vanzari B2B
Opriți-vă un pic din ceea ce faceți și puneți-vă următoarele întrebări: dacă v-ați compara viața profesională de până acum ...
Potrivit unui proiect de lege anunțat de Ministerul Muncii, se are în vedere introducerea unui contract de munca la distanță de care ...