BPO & Servicii

• Profil activ
  • Site: www.genpact.ro

Forum despre Genpact Romania

Girl Marti, 17 Iun 2014

Haideti sa va povestesc experienta mea cu Genpact. Am aplicat dintr-o intamplare la ei, mai mult de curiozitate, avand in vedere ca ei au un flux mare de personal ce intra si iese din firma. M-au sunat pentru interviurile in engleza si in franceza, toate bune si frumoase, am ajuns la interviul cu hr-ul, unde domnisoarele au intarziat aproximativ 30 -45 min, am trecut si de acest interviu, am specificat ca in prezent lucrez si ca ar trebui sa stau in preaviz dar as putea sa negociez perioada de preaviz, in acceasi zi m-au sunat pentru interviul cu managerul pentru a doua zi. Am trecut si de acest interviu, am ajuns "on the floor" colegii ok, foarte draguti, am plecat, mai pe seara primes telefon de la HR ca am fost acceptata si ca sa incep de pe 2 , ca daca se poate sa vorbesc la firma unde eram angajata sa negociez astfel incat sa incep la ei pe data de 2, ca ei chiar ma vor in echipa si chiar daca nu o sa pot incepe pe data de 2 ea imi asigura un post in firma. Mi s-a parut un pic ciudat pentru ca insistau foarte mult sa vorbesc cu managerul cat mai repede, dar m-am gandit ca vor un raspuns cat mai repede. Am vorbit cu managerul unde eram angajata, au fost intelegatori si mi-am depus demisia, am vorbit cu tipa de la hr de la genpact si i-am spus ca pot incepe pe 2, ea mi-a spus ca o sa inceapa formalitatile si ca revine cu un telefon la mine. Si uite asa mai erau 2 zile si imi terminam preavizul si genpact nu a sunat, si m-am hotarat sa sun eu. Mi-a raspuns acceasi tipa de la hr ce imi promisese "marea cu sarea" si imi spune non-salant ca ea nu mi-a spus sa imi dau demisia, ca ea mi-a spus doar sa vorbesc cu managerul daca ar fi sa plec, si i-am explicat ca nu poti sa ii spui managerului stii poate plec poate nu, tu cauta un om in locul meu in caz ca plec. In fine am incercat sa nu tip la ea dar nu prea mi-a iesit pentru ca vedeti voi doamna imi promisese ca eu o sa am un post in firma no matter what si ca ei ma vor in exchipa si multe si multe promisiuni de ...... Asa imi spune ca trebuie sa vorbeasca cu nu stiu ce colega sa ii dea un raspuns si i-am spus doamna mie mi-ati dat deja un raspuns ca sunt acceptata si ca incep pe 2, pe baza a ce mi-ati zis mie ca sunt acceptata? S-a balbait bineinteles a indrugat ca o sa ma sune a doua zi, si uite asa au trecut aproape 2 luni si ea nu m-a sunat.
Asa ca oamenilor nu va duceti acolo, o sa va bata joc de joi in ultimul hal, oameni care vor sa munceasca si sa faca ceva cu viata lor. Din punctul meu de vedere sunt niste oameni are nu isi respecta promisiunile nu poti avea incredere in tot ce iti zic la interviu si risti sa "te accepte" si dupa sa gaseasca tot felul de scuze. Tepari sa ma exprim mai pe romaneste, ca numai in Romania putea sa se intample asa ceva.

marcell Marti, 17 Iun 2014

Sall am si eu o intrebare, sunt nascut in germania si as vrea sa merg acolo la munca , aveti idee , pot beneficia de vreo facilitate ??

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Genpact Romania
alex Vineri, 13 Iun 2014

Buna, imi poate spune cineva ce presupune, concret, pozitia de Band 5- french speakers, si care este nivelul de limba pt acest post?
Programul este L-V de la 9-18,.cu 1h pauza?
Merci!!

rzv Joi, 12 Iun 2014

Buna seara,Stiti cumva cam cat este salariul pentru pozitia IT Helpdesk (pe ...

Andreea Luni, 09 Iun 2014

Buna! Candidez pentru postul de Backoffice in lb franceza si engleza. Am sustinut ...

ion Duminica, 08 Iun 2014

Max 1500 net

X Vineri, 06 Iun 2014

Buna ziua.Care este salariul mediu pentru pozitia de German Speaking Intermmediate Level ...

daviana Vineri, 06 Iun 2014

Buna seara,Am fost contactata pentru AR pentru limba greaca,pana acuma am avut doar doua ...

andra Joi, 05 Iun 2014

Are idee cineva care este salariul pe general leadger -franceza/engleza?si dupa interviul ...

user1 Marti, 03 Iun 2014

@Dana"Ca Team Leader cu fr., la ce salariu m-as putea astepta? multumesc."Ca TL ...

Gabi Duminica, 01 Iun 2014

@Alex. Marea majoritate a programului de lucru in Genpact e de la 9-18 de L-V

Alex Miercuri, 28 Mai 2014

Ce program de lucru este la GenPact? ( IT HELPDESK )

Elisee Miercuri, 28 Mai 2014

@Ale. La toate interviurile date au fost si minute de vorbit in italiana si in ...

Ale Miercuri, 28 Mai 2014

@Elisee interviul cu managerul in ce a constat? Ce te-a intrebat?

Elisee Marti, 27 Mai 2014

@Virginia.. salariul e undeva in jur de 1700, depinde si de experienta ta anterioara. La ...

Ale Marti, 27 Mai 2014

Buna,dupa cat timp de la interviul cu Hr-ul ati primit raspunsul positiv/negativ?Multumesc

Virginia Marti, 27 Mai 2014

Buna tuturor, m-a sunat un domn de la genpact pentru a stabili interviul telefonic pentru ...

Elisee Duminica, 25 Mai 2014

@salut. Multumesc pt gandul bun.intr adevar nu poate fi totul perfect,sunt constienta.am ...

Bogdan! Duminica, 25 Mai 2014

sal! Am fost contactat si eu de catre Genpact pt Ap pe germana! Pana acum totul a descurs ...

salut Sambata, 24 Mai 2014

@Elise, draga mea, ma bucur ca iti place ata de mult compani. E un mediu buna in care sa ...

Locuri de munca Elicom Agent colectare
Elicom
Last update: 03.08.2017
Locuri de munca Bombardier Transportation Treasury Advisor (m/f)
Bombardier
Cluj Napoca
Last update: 03.08.2017
Locuri de munca ENGIE Romania Trainee in cadrul Distrigaz Sud Retele, Targoviste
ENGIE
Targoviste
Last update: 09.08.2017
Locuri de munca Mozipo Consultant client
Mozipo
Last update: 08.08.2017
Locuri de munca Deutsche Telekom Business Services SRL Recruitment Specialist with Slovak
Deutsche Telekom Business ...
Last update: 07.08.2017
Network engineer
  • Asigurari servicii stomatologice
  • Concediu de maternitate & paternitate
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
  • Concediu de crestere a copilului
Am lucrat aici o perioada. Companie mare, si cu cat e mai mare trateaza angajatii mai rau, ca se gaseste altul daca nu accepti conditiile. ...
comment 18.08.2017
Buna! Stie cineva cum decurge interviul pt contabilitate si cam cat ar fi salariul?Multumesc!
AndreeaCaras 18.08.2017
uite lucruri bune: http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=300000000777465&id_inst=3#Informaţii_generale
lucruribune 18.08.2017
Network engineer