BPO & Servicii

• Profil activ
  • Site: www.genpact.ro

Forum despre Genpact Romania

Student Duminica, 20 Sep 2015

Haideti sa va povestesc experienta mea cu GenPact.
Toata actiunea s-a petrecut in luna iulie, dupa ce am terminat cu licenta, UPB am facut. Ma suna cineva de la GenPact in care imi spune de un program GateWay si ca ar avea nevoie de cineva cu germana (aveam nivel incepator trecut in CV dar am spus la telefon ca sunt dispus sa invat). 6 saptamani de training. 4h germana + 4h software (excel, outlook)=8h/zi. Mi s-a parut a fi o ocazie buna sa mai invat germana si sa castig experienta de care aveam nevoie.
Am sustinut interviu telefonic (engleza+germana). Am fost sunat iar sa ma prezint la sediul firmei. Am completat un chestionar scurt (nu tehnic). M-a intrebat cateva chestii, m-a intrebat pe ce ramura as vrea sa lucrez. Am cerut salariu de 1500 lei. Mare, mic, atat am considerat. Se putea negocia. La interviu nu mi s-a spus NIMIC de germana, motivul principal pentru care ma sunasera, cel putin asta era din ce mi-au spus la telefon. Din atitudinea tipei de la HR, totul se rezuma la excel si outlook ca cerinte. As fi facut fata. Eu spuneam si de sql, networking, linux. Nu parea interesata de entuziasmul meu.
Mi-a trimis dupa cateva zile mail cum ca au gasit alt candidat al carui profil este mai apropiat de cerintele lor.
Concluzie: Cea de la HR m-a sunat doar sa-si faca norma sau am cerut eu salariu mare (putea sa spuna ca ofera x-y, nu x). Aveam retineri si am luat in calcul si o situatie de genul asta, citind anterior posturile de aici.

100aden001 Vineri, 18 Sep 2015

Hei, am fost sunata pentru un post de entry level pe o pozitie de finance (?? presupun ca AP sau AR) sau IT support mi-ati putea spune unde ar fi mai ok din punct de vedere financiar, dar si posibilitati de avansare/calatorire? Thanks ^_^

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Genpact Romania
carmen_shto Joi, 13 Aug 2015

Salut!

Am citit aici ca mai demult cineva a primit oferta pe AP/AR sau GL (nu mai stiu exact), pe limba rusa, 1500 lei. Si acum tot atat se ofera? Sau cam cat ar fi, mai exact, salariul (cu tot cu bonusuri si bonuri) pe rusa acum?

Sunt curioasa si daca se lucreaza de sarbatori.

Astept un raspuns. Multumesc!

stefaniadorianac Miercuri, 05 Aug 2015

Eu am fost foarte incantata de procesul de recrutare la Genpact. Am dat interviul ...

funtwo Miercuri, 05 Aug 2015

Experienta mea: Totul a decurs relativ rapid. Am fost sunat miercuri pentru pozitia AP, ...

Simonna Vineri, 10 Iul 2015

Buna! Am o nelamurire pe pozitia IT support trainingul va fi in lb engleza? Exista ...

elisadiana Miercuri, 08 Iul 2015

soo. am promis ca vin cu un feedback indiferent daca este pozitiv sau negativ ca e frumos ...

lady_blue93 Marti, 23 Iun 2015

Andrutza ai fost cumva la interviu? Cum a fost?

Andrutza Joi, 04 Iun 2015

Hey.Imi poate spune cineva despre pozitia de IT HelpDesk Support with French and Italian? ...

LaraCroft Sambata, 23 Mai 2015

Sunt foarte dezamagit de ei, au fost in Martie la procesul de recrutare si desi am trecut ...

Bubu1984 Sambata, 02 Mai 2015

Sunt foarte neserioși. Tot ce pot spune ca am trecut cu brio toate interviurile, chiar ...

joujou Vineri, 17 Apr 2015

cam cum se termina interviurile telefonice?:D adica vreau sa stiu daca pot sa sper ca voi ...

but0n Joi, 12 Feb 2015

@Emma1) Te asezi la un birou, relativ de dimensiuni mici, cam 1 metru latime care nu este ...

Emma Luni, 09 Feb 2015

@but0n: Multumim pentru feedback. As vrea sa te intreb in ce consta practic un job pe ...

but0n Luni, 09 Feb 2015

scurt feedback luna ianuarie procurement pe lb germanaS-au efectuat teste de limba ...

Myro Luni, 09 Feb 2015

buna ziua, in urma cu o luna am particia la interviu cu o persoana de la HR , si nici ...

Robin Joi, 29 Ian 2015

Am aplicat si eu,m-au sunat,pe spanish,ceva junior bla bla.M-au sunat pt interviurile ...

simona Joi, 08 Ian 2015

buna, stiti cumva, pe HR pe germana, cam ce nivel de limba e necesar?

mona Joi, 08 Ian 2015

am trecut de toate etapele selectiei pentru un post cu limba "exotica". sincer ...

Isa Marti, 06 Ian 2015

@Cosmina, sincer mai mult de 2600 sa zic 2800 pe AR cu italiana nu am auzit sa se dea ...

Locuri de munca DK Global Recruitment Bucharest awaits good French speakers ! Customer Support open roles  RS
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment Jobs available with German in Bucharest! Account  Payable role  RS
Last update: 02.08.2017
Locuri de munca Deutsche Telekom Business Services SRL HR Specialist with Slovak
Deutsche Telekom Business ...
BUCURESTI, Timisoara
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca eMAG.ro - Dante International SA Junior Commercial Assistant for Fashion Days
eMAG
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Inginer proiectant ...
Ati fost angajat?
Edel 19.08.2017
Buna. Ati fost angajat pe aceasta pozitie?
Edel 19.08.2017
Ceva idei noi din 2017 se poate ? Multumesc