BPO & Servicii

• Profil activ
  • Site: www.genpact.ro

Forum despre Genpact Romania

juan Marti, 02 Sep 2014

Chiar nu s-a angajat nimeni, pe AP franceza...sa ne poata oferi mai multe detalii (nivel limba cerut, salariu)?

andrada Marti, 02 Sep 2014

Buna...am fost si eu sunata saptamana trecuta luni pt testele de limba straina si nu m-a mai sunat nimeni inapoi si eu cred ca a fost bine. Am incercat sa sun inapoi de unde am fost sunata si numarul acela e un fel de centrala. Aveti un numar de telefon unde pot sa ii sun sa stiu si eu daca am trecut sau nu. vreau sa stiu ce se intampla.Trec sau nu la etapa urmatoare? Aveti un numar de la HR, va rog? Va multumesc mult

Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Genpact Romania
Unda Marti, 02 Sep 2014

Circula o vorba inainte de 1990: "Concursul este miercuri, dar postul se da marti."

Puneti-va intrebarea urmatoare toti cei care ati trecut prin "procesul de recrutare": De ce se spune ceva si in ultimul moment apare altceva? Nu cumva pentru ca acel concurs a avut loc miercuri si postul era dat de marti?

In general pentru posturile de vorbitori de limbi straine usoare: engleza, italiana sau spaniola - posturile se dau in aproape toate situatiile cunostiintelor, vecinilor, cateilor, purceilor. Si asta deoarece si marea firma traieste tot in Romanica, chiar daca se dau ei occidentali si corporatisti - in realitate sunt mult mai balcanici decat aveti dvs impresia.

Ce este mai grav este ca pe unele posturi mai complexe ajung sa lucreze de multe ori persoane slab pregatite, dar care au avantajul ca sunt de treaba sau placute lui X si lui Y.

Aparenta de profesionalism si seriozitate este doar o aparenta.

criss Luni, 01 Sep 2014

/anda/ ...si la mine au trecut 3 sap si nu am primit nici un raspuns. Eu am pus mana pe ...

anda Duminica, 31 Aug 2014

poti fi respins din diferite motive, ai dreptate..dar motivele pe care le-ai mentionat ...

C Sambata, 30 Aug 2014

Poti sa fii respins din diferite motive, de exemplu daca esti angajat in alta parte si le ...

Anonymus Sambata, 30 Aug 2014

Si pentru mine Genpact inseamna o experienta dezamagitoare. Interviul. Sa povestesc cum a ...

anda Vineri, 29 Aug 2014

Criss si eu am trecut fix prin aceeasi experienta..nu inteleg de ce nu s-a ...

A Vineri, 29 Aug 2014

Cat este salariul in back office si front office?

criss Vineri, 29 Aug 2014

Buna! Am si eu o intrebare, poate mai este cineva in sit asta. Am aplicat la Genpact ptr ...

juan Marti, 26 Aug 2014

Salut!S-a angajat cineva , de curand pe AP franceza?si daca da, ne poate oferi mai multe ...

alleksanndra Miercuri, 20 Aug 2014

Buna! am fost si eu contactata astazi de Genpact si am trecut de primul interview. Vineri ...

ode Marti, 19 Aug 2014

Buna tuturor,Am avut recent interviu cu genpact...am aplicat pe un site de joburi pt ...

m&m Vineri, 15 Aug 2014

@michaela2014sistemul de recomandari se practica in mai multe firme si este ok. Adica cei ...

m&m Vineri, 15 Aug 2014

Hello tuturor care aplica la un job in Genpact :) am lucrat in Genpact 1 an jumatate pe ...

jeanin Miercuri, 13 Aug 2014

imi puteti spune, va rog, cam ce intrebari sunt la interviul telefonic in lb straina?

Ana Marti, 12 Aug 2014

Eu am trecut de cele doua interviuri telefonice, inclusiv de testul de limba. Am fost la ...

Anonim Marti, 12 Aug 2014

Mie mi se pare dubios tot sistemul lor de recrutare. Am fost contactata de catre o firma ...

elza p. Marti, 12 Aug 2014

Buna!Poate sa-mi spuna cineva la ce nivel ar trebui sa stiu lb franceza pentru postul de ...

Michaela2014 Duminica, 10 Aug 2014

@fara nume , oricum e straniu sistemul cu ”recomandari” cum zici tu...Asta inseamna ...

Locuri de munca APT Resources and Services SRL 3-month Career - Special Pricing with French
APT Resources & Services SRL
Last update: 01.08.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Odorheiu Secuiesc (f/m)
LIDL Romania
Odorheiu Secuiesc
Last update: 07.08.2017
Locuri de munca RIAN&Partners CUSTOMER QUALITY ENGINEER
RIAN&Partners
Pitesti
Last update: 17.07.2017
Locuri de munca Centrul Medical Unirea - Regina Maria Regina Maria isi mareste echipa de Operatori Calculator
Regina Maria
Last update: 09.08.2017
Locuri de munca DK Global Recruitment French speaking roles : Customer Support,ITS,Accounting  e
Last update: 16.08.2017
Network engineer
Game tester
  • Concediu de maternitate & paternitate
  • Tichete cadou
Inginer proiectant ...
  • Asigurare medicala pentru membrii familiei
Cristophor 20.08.2017
Care este salariul de bază ca reprezentant comercial pharma?
andreidp 20.08.2017
Ati fost angajat?
Edel 19.08.2017
NOC Technician
IT Support
Network engineer
Asistent manager
Hardware Specialist
Liber profesionistii, acei oameni care se descriu a fi proprii lor sefi, sunt din ce in ce mai numerosi pe piata muncii. Indiferent de ...
Acum insa urmeaza prima intalnire de lucru, cea in care seful se va comporta ca... seful, nu ca un partener de dialog, asa cum a fost la ...