GRS - Global Remote Services

BPO & Servicii

• Site: www.globalremoteservices.com

Forum despre GRS - Global Remote Services

scimitar Joi, 08 Iun 2017

Recomand GRS celor care vor sa lucreze intr-o companie faina : colegi inteligenti si sefi intelegatori.
Anonymouss Sambata, 08 Oct 2016

Aș vrea să vă povestesc cum a fost experiența mea în cadrul unui interviu la această firmă. Am fost programat telefonic pentru un interviu. Totul clasic. Având cunoștințe de limbă italiană, am aplicat pentru un job de customer care. Sediul lor e pe lângă Obor, la 5 min de metrou. Deci la capitolul ăsta stau bine. Un sediu ok. Ajungând acolo am fost preluat de o tipă. Discuția a fost una clasică. Unde am mai lucrat, ce experiență și studii am etc. Apoi clar am vorbit și în italiană. Totul ok, însă aveau și un test de italiană online. După ce rezolv acel test, vine o tipă și îmi spune că îi pare rău dar nivelul meu de italiană nu este potrivit pentru cerințele lor. Cică e un A1 spre A2, deși eu am studiat în Italia. M-au făcut să râd. Când am discutat cu tipa aia în italiană abia reușea să lege două vorbe și îmi zice mie că eu am nivel A1. Pierdere de timp. Bine, nu cred că sunt singurul într-o astfel de situație. Am mai citit eu comentarii despre situații asemănătoare.
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in GRS - Global Remote Services
Dragauche Vineri, 17 Iun 2016

Fost angajat GRS timp de 2 ani si 9 luni, proiect Better.
Fiind primul job, m-am adaptat repede. Am invatat proiectul pe dinafara, nu aveam niciun fel de problema. Eram prieten cu toata lumea, cu unii chiar am pastrat legatura dupa ce am plecat. Despre TL numai cuvinte de lauda. Ne-am inteles perfect, au respectat intotdeauna ce am cerut, iar eu am raspuns cu aceeasi moneda. Cu maririle de salariu am avut ceva probleme deoarece s-a simtit lipsa mea de experienta in negocieri. Una peste alta, ne-am inteles oricum. Imi aduc aminte cu drag de toti colegii mei si nu-mi pare rau de timpul petrecut acolo.
Din pacate, asa cum spuneau si altii, promovarile *** DAR NU TOATE *** se fac pe nepotisme.
Pe de-o parte, mi se pare si normal, avand in vedere ca unul care are de gand sa stea acolo doar pentru a acumula experienta, ca apoi sa-si gaseasca ceva mai bun, nu are ce cauta intr-o functie de conducere, ca apoi sa-i lase balta. Pe de alta parte, metoda, chiar daca noi o consideram mai putin crestina, se aplica si trebuie sa ne impacam cu ideea.
In concluzie, ma bucur ca am lucrat acolo si ca datorita lor mi-am dezvoltat abilitatile in limba italiana, scris, citit, vorbit si tot ce-nseamna.

SabinaM Vineri, 11 Mart 2016

Din pacate nu am dreptul sa acord o evaluare acestei companii, dar daca as fi putut i-as ...
Dana26 Miercuri, 22 Iul 2015

Buna simona... In ce a constat interviul???
Simonna Miercuri, 15 Iul 2015

buna! maine am interviu, am aplicat pt un post pe lb franceza. in ce consta testul de ...
elisadiana Joi, 09 Iul 2015

so... am lucrat 10 luni aici (pe un proiect de preluari comenzi pt haine-foarte foarte ...
funtwo Duminica, 24 Mai 2015

@alinaSalariul depinde foarte mult de proiect! El variaza in jur de 9-11 milioane ...
alina Vineri, 19 Dec 2014

Stie cineva cat este salariul part-time pe italiana la aceasta companie?
james Miercuri, 06 Aug 2014

Absolut aberatii .Pentru toti cei ce scriu fel de fel de bazaconii pe aici.Lucrez de 3 ...
Ovidiu Miron Marti, 08 Iul 2014

Salut. Eu am lucrat timp de 8 luni la GRS si a fost un job foarte ok. Am plecat de acolo ...
bla bla Joi, 19 Iun 2014

dupa 2 ani in firma, hmmm, favoritisme, salarii mizere, evaluari facute de nestiutori, si ...
Axel Marti, 03 Iun 2014

Are cineva idee cum este remunerat postul de Agent back-office (limba italiana) tura de ...
Lis Miercuri, 21 Mai 2014

Poate sa-mi spuna cineva aprox. cam cat este salariul unui Team Leader si a unui Project ...
angajat grs Duminica, 18 Mai 2014

eu lucrez la grs de 3 ani. salariile se platesc la timp si odata cu experienta se ajunge ...
elena Joi, 08 Mai 2014

Numai oamenii ignoranti asculta de ce zic ceilalti. Frate, mergi acolo si convinge-te!
salariat Duminica, 16 Mart 2014

este ok ca si firma chiar daca salariul nu este foarte mare. Totusi trebuie sa precizez ...
Renata Vineri, 07 Mart 2014

Buna Eu lucrez in GRS de 2 ani si ceva pe lb italiana si chiar imi este bine, foarte ...
ioana Miercuri, 05 Feb 2014

Anna, da astea sunt salariile din call-center, 1000-1200 engleza, 1500-2000 pt limbi mai ...
kimo Marti, 04 Feb 2014

daca vreau pleac dela ei ;pot?

Locuri de munca UPA Solutions Functionar Administrativ - Oarja
UPA Solutions
Pitesti
Last update: 27.07.2017
Locuri de munca Veo Worldwide Services (VEO Finances) Asistent/a Administrativ Departament Achizitii
VEO Worldwide Services
Iasi
Last update: 27.07.2017
Locuri de munca Crewlink  Ryanair cauta insotitori de zbor in Romania - Eveniment de recrutare - experienta nu este necesara
Crewlink
Strainatate, Cluj Napoca, Iasi, Job national