Productie

• Site: www.honeywell.ro

Forum despre Honeywell Romania

dictatorul Vineri, 25 Iul 2014

Salut,

Am fost la 2 interviuri la ei si le-am tinut cu persoane diferite.
Primul a fost cu o tipa de la HR si cu managerul departamentului in care urma sa lucrez iar cel de-al doilea cu doua persoane care nu am inteles cam ce rol aveau dar scopul cred ca era acela de a avea interviul 100% in englezal.

La primul a fost o prezentare a pozitiei si intrebari mult prea clasice de HR de gen: "de ce te-as lua pe tine" "daca ar fi sa inventezi ceva ce ai inventa" "ce calitati/defecte ai", etc... Mult prea clasice.

La al doilea a fost o discutie despre pozitie, daca cred ca as putea face fata si mai mult de soft skills.

A fost misto ca a fost cu un tip care nu vorbea romana si a fost cel putin pentru mine destins.

In rest la receptie e o tipa care e mult prea dezorganizata... mi-a trimis vreo 6 mailuri cu ore de la 12:30, 14:30, 16:00, etc.

Ca si salariu eu am cerut 4400 RON (1000 euro). N-am primit o oferta concreta dar voi vedea.

Nota: la final iti spun ca va trebui sa oferi referinte despre faptul ca ai lucrat la firmele respective in perioada in care ai precizat in CV si ca vei face un consult la Medicover pe banii lor inainte de a incepe jobul.

Cam atat! Bafta!
anonim Miercuri, 23 Iul 2014

@MarianF: pentru ce divizie ai fost acceptat ? IT ?
mie la fel mi se pare ceva putred la mijloc - cu perioada determinata si inca pe o firma capusa, destul de ciudat
Ajuta si tu comunitatea impartasind experienta ta in Honeywell Romania
anon HIS Miercuri, 23 Iul 2014

Honeywell are multi angajati cu statutul de Contract Service Worker. Aproape toata echipa de IT este asa, cativa de la HR si deasemenea pe la Financiar. Don\'t worry.
eu Miercuri, 23 Iul 2014

deci au inceput sa ne dea la genunchi, adio sanse de prelungire contract
MarianF Luni, 21 Iul 2014

Buna ziua. Am sustinut si eu interviu pentru un post in cadru Honeywell, si am fost ...
mimi Marti, 01 Iul 2014

@a.g.d thx
a.g.d Marti, 01 Iul 2014

Am aplicat pentru postul de Technical Support din cadrul noului departament Scanning and ...
gtoslc Joi, 26 Iun 2014

Pentru Global Tracking Technical Support Specialist, cam cat se ia leafa?
anon Sambata, 07 Iun 2014

Am destui ani in Honeywell ca sa pot spune ca ajungi la interviu pe baza de recomandare, ...
nicu Miercuri, 04 Iun 2014

Salutare!Stie cineva mai multe detalii despre acest job(salariu,mediu de lucru etc.) ...
C Luni, 02 Iun 2014

Ce a scris fos_angajat m-a convins sa plec de la HTT. Imi caut altceva si imi dau ...
Gipsi Vineri, 23 Mai 2014

@anon Ai dreptate, femei de servici :) erau angajate direct de Honeywell, se ocupau de ...
anon Joi, 22 Mai 2014

nu exista servitoare la honeywell, ca nu suntem lorzi in anglia medievala. Probabil te ...
Gipsi Miercuri, 21 Mai 2014

@anon stiu ca servitoarele au fost date afara cand s-a trecut din Floreasca in Pipera
anon Marti, 20 Mai 2014

pentru fost_angajat: in ce departament ai lucrat? Singura entitate a Honeywell care a ...
razvan123 Marti, 20 Mai 2014

Buna,Interviul telefonic pt financial analyst este in lb engleza si dureaza cam 30-40 de ...
evyyy30 Marti, 20 Mai 2014

Buna!Imi poate spune si mie cineva in ce anume consta mai exact interviul telefonic? Am ...
EuEu Sambata, 17 Mai 2014

Buna,Ce puteti sa imi spuneti despre postul de Contract renewal administrator? Am avut un ...
fost_angajat Luni, 12 Mai 2014

Buna,Din cate povesti de viata de carierist am auzit, si din cate am trait, experienta ...
@@madalin Vineri, 11 Apr 2014

in cazul meu la fel :)daca treci te anunta in 2 -maxim 5 zile

Locuri de munca OTP Advisors SRL Area Sales Manager - Brasov
OTP Advisors
Brasov, Job national
Last update: 19.06.2017
Locuri de munca Camusat Rom Telecomunicatii NOC Support Responsible (with French, Support Group)
Camusat RomTelecomunicatii
Last update: 14.07.2017
Locuri de munca Lidl Romania Vanzator Falticeni Part-Time (f/m)
LIDL Romania
  • Telefon de serviciu
  • Abonament la sala de fitness / masaj
Reprezentant
  • Masina de serviciu
Bonurile de masa se acorda abia dupa trei luni, timp in care seful de sector te face treptat sa renunti singur prin tot felul de mizerii, ...
idnick 28.07.2017
Pentru locatia din Timisoara stiti ceva?
DenisaDeni 27.07.2017
AnnA91 27.07.2017
Grafica/Video
Applications Engineer
Grafica/Video
Customer support
Referent resurse umane
Primele șase luni ale anului au adus în peisajul economic românesc cu 31.23% mai multe firme decât în perioada similară a anului ...
Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă (ANOFM) a anunțat săptămâna aceasta faptul că pentru luna august are ...
Producătorul de țigări Philip Morris si-a anunțat intenția de a modifica liniile de producție a fabricii de țigarete din Otopeni ...